Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przygotował: Jakub Leńczowski

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przygotował: Jakub Leńczowski"— Zapis prezentacji:

1 Przygotował: Jakub Leńczowski
Bezpieczny Internet Przygotował: Jakub Leńczowski

2 Internet To ważne źródło informacji.
W sieci można znaleźć wiele potrzebnych informacji. Niestety Internet to także zagrożenia.

3 Po co ludziom Internet? Przez Internet można robić zakupy;
Robić przelewy; Zamówić odbitki zdjęć; Prowadzić rozmowy na czacie, mailowo, forach; Rezerwować bilety kolejowe, wizytę u dentysty, bilety do teatru; I dużo więcej

4 Jaka jest aktywność dzieci w Internecie?

5 Zagrożenia dla dzieci w Internecie?

6 Wiele komputerów jest zainfekowanych wirusami komputerowymi

7 Czy masz program antywirusowy?

8 Atak wirusów Niezbędne jest też aktualizowanie programu antywirusowego, aktualizowanie czyli pobieranie najświeższej bazy wirusów.  Dzięki temu możesz mieć pewność, że zapewniłeś swojemu komputerowi właściwą ochronę.

9 Jeśli Twój komputer podłączony jest do Internetu
koniecznie musisz zainstalować na nim program antywirusowy i firewall. Po sieci krąży mnóstwo niebezpiecznych dla Twojego komputera wirusów. Jeśli któryś z nich dostanie się na dysk Twojego komputera może go trwale uszkodzić, przez co możesz stracić ważne dla Ciebie pliki.

10 Komputer to zabawka która wciąga

11 Skutki uzależnienia komputerowego to:
-bóle głowy, nudności, brak zainteresowania życiem realnym, pogorszenie wzroku, zaniedbanie obowiązków domowych, problemy z zasypianiem,  negatywny wpływ na życie rodzinne i kontakty z rówieśnikami, izolacja się od świata. 

12

13 Cyberprzemoc Cyberprzemoc to przemoc z użyciem mediów elektronicznych – przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych.

14 Do cyberprzemocy zaliczamy:
wyzywanie, straszenie poniżanie kogoś w Internecie lub przy użyciu telefonu, podszywane się pod kogoś w Sieci, umieszczanie w Internecie lub rozsyłanie zdjęć, filmów lub tekstów, które kogoś obrażają lub ośmieszają, robienie komuś zdjęć lub nagrywanie filmów bez jego zgody, włamania na konta internetowe (np. na facebook).

15 Gdy jesteś ofiarą cyberprzemocy
najlepiej poinformować o tym rodziców lub inną zaufaną osobę dorosłą.

16 Bardzo popularne są Portale społecznościowe na których ludzie zamieszczają wiele prywatnych informacji

17 Chroń swoje dane W kontaktach z osobami poznanymi w Internecie chroń swoją prywatność. Nie podawaj swoich danych osobowych czyli imienia, nazwiska, adresu czy numeru telefonu. Pod żadnym pozorem nie wysyłaj swojego zdjęcia.

18 Szkodliwe treści Nieraz surfując w sieci możesz natknąć się na strony, które nie są przeznaczone dla dzieci lub też strony, zawierające w sobie treści ośmieszające ludzi o innym kolorze skóry czy wyznaniu. Takie strony są niezgodne z prawem. Treści, które znajdują się na tych stronach mogą namawiać Cię do złych lub niezdrowych rzeczy. Nie można być obojętnym wobec takich stron. Jeśli przypadkiem trafisz na tego typu treści w sieci, koniecznie poinformuj o tym rodziców lub inną zaufaną osobę dorosłą.

19 Niebezpieczne kontakty
Poznając kogoś w Necie, pamiętaj, że nie każdy jest tym, za kogo się podaje. Nigdy nie możesz mieć 100% pewności, kto tak naprawdę jest po drugiej stronie komputera. Nie daj się zwieść pozorom. Spotkania z osobami poznanymi w Internecie są niebezpieczne. Skąd masz pewność kto tak naprawdę przyjdzie na spotkanie i jakie będzie miał wobec Ciebie intencje?

20

21 Koniec Korzystając z Internetu pamiętaj:
Stosuj oprogramowanie antywirusowe Nie ujawniaj danych Nie spotykaj się z osobami poznanym w Internecie Nie otwieraj wiadomości od nieznanych osób


Pobierz ppt "Przygotował: Jakub Leńczowski"

Podobne prezentacje


Reklamy Google