Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ AL. PIŁSUDSKIEGO 101 92- 332 ŁÓDŹ tel. / fax 42 674 – 35 – 76 www. sp4lodz.wikom.pl.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ AL. PIŁSUDSKIEGO 101 92- 332 ŁÓDŹ tel. / fax 42 674 – 35 – 76 www. sp4lodz.wikom.pl."— Zapis prezentacji:

1 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ AL. PIŁSUDSKIEGO 101 92- 332 ŁÓDŹ tel. / fax 42 674 – 35 – 76 e-mail: sp4ken@wp.pl www. sp4lodz.wikom.pl

2 Zapraszamy do zwiedzenia Szkoły Podstawowej nr 4 Wejście do szkoły Od ulicy odgrodzone jest barierką. Na wprost drzwi jest dziedziniec, na którym odbywają się zajęcia ruchowe, lekcje wychowania fizycznego oraz pikniki rodzinne. Z lewej strony są drzwi prowadzące do szkoły. Wszyscy przechodzą obok portierni. Nikt nie dostanie się na teren szkoły bez zwrócenia na siebie uwagi.

3 Schodami wchodzimy na holl, gdzie eksponowane są prace plastyczne i puchary za osiągnięcia sportowe. Na tablicach można znaleźć wszystkie potrzebne informacje. Dalej na parterze w korytarzu znajdziemy gabinet wicedyrektora szkoły, świetlicę, zerówkę, salę zabaw, salę gimnastyczną oraz gabinet terapii. Poziom niżej zejściem przy sali gimnastycznej dojdziemy do stołówki szkolnej.

4 Świetlica parter Świetlica jest czynna od 7.00 do 17.00

5 Oddział przedszkolny

6 Sala zabaw

7 Duża sala gimnastyczna

8 Gabinet terapii pedagogicznej

9 Stołówka szkolna Obiady można zamawiać nawet na jeden dzień, wybierając dowolnie zupę albo drugie danie lub całość. Koszt pełnego obiadu to 6,50 zł, zupa 1,50 zł a drugie danie 5 zł. Posiłki gotowane są na miejscu w szkole.

10 Korytarze i schody Na korytarzach i schodach znajdują się prace uczniów. W oknach są kolorowe firanki. Dla bezpieczeństwa młodszych uczniów na całej długości schodów zamontowane są poręcze. Wszędzie jest czysto, kolorowo i estetycznie.

11 Pierwsze piętro Na pierwszym piętrze znajdują się pracownie klas I-III oraz mała sala gimnastyczna. Wszystkie klasy są kolorowe, odnowione, posiadają kącik do odpoczynku i zabawy z dywanem. Toalety na tym i na pozostałych piętrach są po kapitalnym remoncie. Sanitariaty i umywalki dostosowane do młodszych dzieci. Przy szatni W-F są także prysznice. To klasa przyszłorocznych pierwszaków

12

13 Mała sala gimnastyczna

14 Drugie piętro Na drugim piętrze znajdują się pozostałe pracownie klas I-III oraz druga świetlica. Znajdują się tu także dwie pracownie komputerowe, pracownia języka polskiego oraz sekretariat, gabinet dyrektora szkoły, pokój nauczycielski i pokój pedagoga szkolnego, który pracuje w godzinach: poniedziałek 13.00-17.00, wtorek 7.00-11.00, środa 9,30-13,30, czwartek 10.00-14.00, piątek 8.00-12.00 To klasa przyszłorocznych pierwszaków

15 Trzecie piętro Trzecie piętro to pracownie dla uczniów klas IV-VI. Znajduje się tu pracownia językowa, polonistyczna, historyczna, matematyczna, przyrodnicza oraz do zajęć muzycznych i plastycznych. Na tym piętrze jest także gabinet pielęgniarki, pracownia multimedialna oraz biblioteka i czytelnia.

16 Pracownia multimedialna W tej pracowni znajduje się najnowocześniejszy sprzęt: tablica interaktywna, laptop, rzutnik, telewizor i DVD. Każdy nauczyciel może tu wejść ze swoją klasą na zaplanowaną lekcję z tablicą interaktywną lub wyświetlić prezentację multimedialną.

17 Biblioteka W bibliotece szkolnej można wypożyczyć książki i odrobić lekcje. Biblioteka szkolna współpracuje z biblioteką rejonową, gdzie uczniowie spotykają się z autorami książek i ciekawymi ludźmi.

18 Czytelnia Czytelnia to najnowsze miejsce w naszej szkole. Została ukończona w grudniu 2012 roku. Uczniowie mogą tu odpocząć, poczytać czasopisma dziecięce i młodzieżowe prenumerowane przez szkołę oraz skorzystać z internetu. Na sztalugach wystawiane są prace plastyczne uczniów. Na ścianach są informacje o sławnych pisarzach i poetach.

19 Nasza szkoła dba o dobre samopoczucie uczniów nie tylko dbałością o estetykę i wygodę. Chcemy mieć zadowolonych uczniów i rodziców, dlatego mamy wyjątkowy i sprawiedliwy wewnątrzszkolny system oceniania. Jest on punktowy, w całości autorski. Motywuje uczniów do pracy, daje im możliwość przewidywania swojej oceny semestralnej i na koniec roku szkolnego. Dodatkowo w klasach I-III motywujemy uczniów „superami” przyznawanymi w ramach gry motywacyjnej „Bank Sukcesów”. WEWNĄTRZ SZKOLNY SYSTEM OCENIANIA

20 Udział w projektach Nasza szkoła bierze udział w wielu projektach. SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 PRZYGODA Z CZWÓRKĄ OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI PRZYGODA Z PRZYRODĄ AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ WYJĄTKOWY UCZEŃ

21 Dbamy o bezpieczeństwo uczniów Realizujemy wiele działań dotyczących bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole, podczas zabaw na powietrzu, w drodze do i ze szkoły. Uczymy także uczniów pierwszej pomocy przedmedycznej. Już od zerówki uczniowie znają telefony alarmowe, a od klasy pierwszej potrafią ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Przeszkoleni nauczyciele uczą pierwszej pomocy na fantomach otrzymanych od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. INNOWACJA "JESTEM BEZPIECZNYM UCZESTNIKIEM RUCHU DROGOWEGO" IMPREZA CYKLICZNA "BEZPIECZNE FERIE" PROGRAM PROFILAKTYCZNY "BEZPIECZNA SZKOŁA" REALIZACJA RÓŻNORODNYCH PROGRAMÓW PROFILAKTYCZNYCH 21 MARCA DNIEM BEZPIECZEŃSTWA KARTA ROWEROWA

22 Promujemy zdrowy styl życia Uczymy uczniów dbania o własne zdrowie poprzez właściwą dietę i profilaktykę. Nasi uczniowie piją w szkole mleko, jedzą owoce, nie jedzą na terenie szkoły chipsów oraz nie piją napojów gazowanych. Uczestniczą w wielu imprezach poświęconych zdrowym nawykom żywieniowym oraz w zawodach sportowych. Biorą udział w konkursach promujących zdrowie. REALIZACJA PROGRAMU WYCHOWANIA ZDROWOTNEGO SZKLANKA MLEKA OWOCE W SZKOLE PIELĘGNIARKA SZKOLNA

23 Promujemy działalność ekologiczną PRZYGODA Z PRZYRODĄ ZAKRĘCONE MIESIĄCE SEGREGACJA ODPADÓW Uczymy uczniów segregowania odpadów. Uczniowie biorą udział w konkursach „Zakręcone miesiące”, „Na tropie CD”, zbierają makulaturę, aluminium oraz zużyte baterie. Mamy nadzieję, że ucząc się segregacji odpadów wspólnie dbamy o przyszłość naszego miasta i naszej planety.

24 Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym Nasza szkoła ściśle współpracuje z Radą Osiedla "Stary Widzew". W szkole istnieją imprezy cykliczne organizowane przy współudziale Rady Osiedla: - Mikołajki Osiedlowe, - Dzień Sportu - Konkursy szkolne Współpracujemy także z sąsiednimi przedszkolami: Przedszkolem Miejskim 83, Przedszkolem Miejskim 138, Przedszkolem Miejskim 224. W tym roku trwa trzecia edycja projektu „Przygoda z czwórką”, w ramach którego dzieci z przedszkoli poznają naszą szkołę i uczestniczą w różnych imprezach, przedstawieniach oraz zawodach. Organizujemy również imprezy integrujące rodziny. Między innymi „Piknik rodzinny” oraz różne imprezy dla rodziców i dziadków.

25 Sport w naszej szkole PIŁKA SIATKOWA MISTRZOSTWA SZKOŁY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH PIŁKA RĘCZNA I UNIHOKEJ TAEKWANDO Nasza szkoła ma doskonałą bazę sportową. Mamy dwie sale gimnastyczne, co pozwala prowadzić wszystkie zajęcia wychowania fizycznego w którejś z nich. W ramach rządowego projektu "Radosna szkoła" utworzona została "sala zabaw ruchowych„. Gdy jest ładna pogoda, lekcje wychowania fizycznego klas IV-VI odbywają się na boisku szkolnym lub w pobliskim parku "Nad Jasieniem". Dzieci ze świetlicy, oddziału przedszkolnego oraz klas I-III często wychodzą pobawić się w ogródku szkolnym przeznaczonym do zajęć rekreacyjno-sportowych. Oferujemy wiele sportowych zajęć pozalekcyjnych, organizujemy i uczestniczymy w wielu zawodach sportowych. Nasi uczniowie odnoszą liczne sukcesy sportowe.

26 Szkoła zdobyła wiele certyfikatów Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie Certyfikat Szkoły Przyjaznej Uczniom z Dysleksją Certyfikat uczestnictwa w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem, zorganizowanym w roku szkolnym 2008/2009 Certyfikat uczestnictwa w Próbnym Sprawdzianie Szóstoklasisty z Operonem, zorganizowanym w roku szkolnym 2008/2009 Certyfikat potwierdzający udział w I edycji programu "Klub Bezpiecznego Puchatka" w roku szkolnym 2009/2010 Certyfikat Szkoła z klasą 2.0 - uczymy i uczymy się z TIK w roku szkolnym 2011/2012 Certyfikat uczestnictwa w Akademii Przyszłości Certyfikat "Bezpieczne wakacje"

27 Certyfikaty

28 Oferta edukacyjna co roku dostosowywana do potrzeb i zainteresowań naszych uczniów. Nasze propozycje zajęć bezpłatnych w klasie pierwszej: nauka języka angielskiego, zajęcia komputerowe, koło plastyczne, koło matematyczno - przyrodnicze, zbiórki zuchowe, koło poezji i piosenki religijnej, zajęcia taekwan-do, zajęcia korekcyjno – kompensacyjne (terapia pedagogiczna), zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze (dla dzieci mających trudności w nauce), zajęcia logopedyczne ( dla dzieci z wadą wymowy ), zajęcia sportowe, piłka siatkowa.

29 Zapraszamy do „czwórki” SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ AL. PIŁSUDSKIEGO 101 92- 332 ŁÓDŹ tel. / fax 42 674 – 35 – 76 e-mail: sp4ken@wp.pl Więcej informacji i zdjęć na naszej stronie internetowej www. sp4lodz.wikom.pl W prezentacji wykorzystano muzykę Wojciecha Kilara „Walc z Ziemi Obiecanej”


Pobierz ppt "SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ AL. PIŁSUDSKIEGO 101 92- 332 ŁÓDŹ tel. / fax 42 674 – 35 – 76 www. sp4lodz.wikom.pl."

Podobne prezentacje


Reklamy Google