Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

O projektorach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "O projektorach."— Zapis prezentacji:

1 O projektorach

2 Jak działa projektor Projektor multimedialny jest to urządzenie wyświetlające obraz bazując na dostarczonym sygnale wideo. Źródłem sygnału najczęściej jest komputer, odtwarzacz DVD lub zestaw kina domowego. Projektor składa się z źródła światła będącego diodą LED (czasem wspomaganej specjalnym laserem) lub lampą wyładowczą oraz układu optycznego . Dodatkowo projektory wyposaża się m.in. W zestaw złącz czy głośniki.

3 Projektor DLP Projektor LCD Projektor CASIO
Rodzaje projektorów Projektor DLP Projektor LCD Projektor CASIO Projektor DLP Projektor LCD Projektor CASIO

4 Projektor DLP Do obróbki cyfrowej światła służy specjalny mikroprocesor. Układ DLP składa się z milionów mikroskopijnych luster (jedno na każdy piksel), które kierując promień światła, przechodzący następnie przez kolorowy układ optyczny (koło obrotowe), tworzą właściwy obraz. Źródłem światła w projektorach DLP jest bardzo silna lampa (moc ok W), która jest odpowiedzialna za tworzenie jasnego obrazu.

5 Projektor LCD Projektory LCD to stosunkowo młode rozwiązanie. Obraz w większości przypadków generowany jest za pomocą trzech ciekłokrystalicznych matryc LCD odpowiadających za podstawowe kolory – czerwony, zielony i niebieski. W momencie gdy światło przechodzi przez matryce pojedyncze piksele mogą być otwarte aby przepuścić światło, lub zamknięte aby je zablokować. Dzięki temu następuje dopasowanie jasności obrazu generowanego na ekranie.

6 Projektor CASIO Projektory CASIO wykorzystują źródło światła w postaci laserowo-diodowych lamp hybrydowych Laser&LED. Lampy te są pierwszym na świecie ekologicznym, bezrtęciowym źródłem światła o wysokiej jasności sięgającej 4000 ANSI lumenów. Żywotność oferowanego przez Casio rozwiązania wynosi w przybliżeniu godzin. Dla porównania standardowe lampy projekcyjne należy wymieniać co godzin.

7 Budowa projektora

8 Wykorzystanie projektorów

9 Projektor w firmie Najczęstsze zastosowanie projekty mają w firmach, gdzie wykorzystuje się je podczas prezentacji lub szkoleń. Jest to więc zastosowanie komerycyjne oraz edukacyjne.

10 Projektor na uczelni Innym wykorzystaniem projektorów są szkoły i uczelnie, gdzie wykorzystuje się je w celach szkoleniowych dla słuchaczy. Lepszy efekt wykładów.

11 Projektor w pokoju Co raz częstszym powodzeniem cieszą się także projektory w domach gdzie służą jako kino domowe. Obraz z projektora jest duży, a efekt może być piorunujący przy zastosowaniu jednocześnie nowoczesnego systemu nagłośnieniowego.

12 Dziękuje za uwagę Dominik Frąckowiak


Pobierz ppt "O projektorach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google