Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

O projektorach. Jak działa projektor Projektor multimedialny jest to urządzenie wyświetlające obraz bazując na dostarczonym sygnale wideo. Źródłem sygnału.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "O projektorach. Jak działa projektor Projektor multimedialny jest to urządzenie wyświetlające obraz bazując na dostarczonym sygnale wideo. Źródłem sygnału."— Zapis prezentacji:

1 O projektorach

2 Jak działa projektor Projektor multimedialny jest to urządzenie wyświetlające obraz bazując na dostarczonym sygnale wideo. Źródłem sygnału najczęściej jest komputer, odtwarzacz DVD lub zestaw kina domowego. Projektor składa się z źródła światła będącego diodą LED (czasem wspomaganej specjalnym laserem) lub lampą wyładowczą oraz układu optycznego. Dodatkowo projektory wyposaża się m.in. W zestaw złącz czy głośniki.

3 Rodzaje projektorów - Projektor DLP - Projektor LCD - Projektor CASIO Projektor DLPProjektor CASIOProjektor LCD

4 Projektor DLP Do obróbki cyfrowej światła służy specjalny mikroprocesor. Układ DLP składa się z milionów mikroskopijnych luster (jedno na każdy piksel), które kierując promień światła, przechodzący następnie przez kolorowy układ optyczny (koło obrotowe), tworzą właściwy obraz. Źródłem światła w projektorach DLP jest bardzo silna lampa (moc ok. 200-300 W), która jest odpowiedzialna za tworzenie jasnego obrazu.

5 Projektor LCD Projektory LCD to stosunkowo młode rozwiązanie. Obraz w większości przypadków generowany jest za pomocą trzech ciekłokrystalicznych matryc LCD odpowiadających za podstawowe kolory – czerwony, zielony i niebieski. W momencie gdy światło przechodzi przez matryce pojedyncze piksele mogą być otwarte aby przepuścić światło, lub zamknięte aby je zablokować. Dzięki temu następuje dopasowanie jasności obrazu generowanego na ekranie.

6 Projektor CASIO Projektory CASIO wykorzystują źródło światła w postaci laserowo- diodowych lamp hybrydowych Laser&LED. Lampy te są pierwszym na świecie ekologicznym, bezrtęciowym źródłem światła o wysokiej jasności sięgającej 4000 ANSI lumenów. Żywotność oferowanego przez Casio rozwiązania wynosi w przybliżeniu 20 000 godzin. Dla porównania standardowe lampy projekcyjne należy wymieniać co 2000- 4000 godzin.

7 Budowa projektora

8 Wykorzystanie projektorów

9 Projektor w firmie Najczęstsze zastosowanie projekty mają w firmach, gdzie wykorzystuje się je podczas prezentacji lub szkoleń. Jest to więc zastosowanie komerycyjne oraz edukacyjne.

10 Projektor na uczelni Innym wykorzystaniem projektorów są szkoły i uczelnie, gdzie wykorzystuje się je w celach szkoleniowych dla słuchaczy. Lepszy efekt wykładów.

11 Projektor w pokoju Co raz częstszym powodzeniem cieszą się także projektory w domach gdzie służą jako kino domowe. Obraz z projektora jest duży, a efekt może być piorunujący przy zastosowaniu jednocześnie nowoczesnego systemu nagłośnieniowego.

12 Dziękuje za uwagę Dominik Frąckowiak


Pobierz ppt "O projektorach. Jak działa projektor Projektor multimedialny jest to urządzenie wyświetlające obraz bazując na dostarczonym sygnale wideo. Źródłem sygnału."

Podobne prezentacje


Reklamy Google