Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dietetyka od Średniowiecza ’’Śniadanie jedz jak król -Obiad jak książę -Kolację jak żebrak’’ Czyli omówienie racji żywnościowych w jadłospisie dziennym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dietetyka od Średniowiecza ’’Śniadanie jedz jak król -Obiad jak książę -Kolację jak żebrak’’ Czyli omówienie racji żywnościowych w jadłospisie dziennym."— Zapis prezentacji:

1 Dietetyka od Średniowiecza ’’Śniadanie jedz jak król -Obiad jak książę -Kolację jak żebrak’’ Czyli omówienie racji żywnościowych w jadłospisie dziennym.

2 Czym jest dieta? Termin dieta pochodzi od starogreckiego, czyli po prostu ’styl życia’ Zakres wiekowy: 14-19 lat. Pytania do ankietowanych: -Czy wiesz czym jest dieta? -Czy stosujesz dietę, jeśli tak to jaką?

3 Organizm liczy kalorie jak matematyk. Każdy człowiek ma inne zapotrzebowanie kalorii na dobę, zależy to od: -Płci. -Wieku. -Aktywności fizycznej -Masy ciała. -Metabolizmu. Sposób by obliczyć dzienną porcję (Około) kalorii : Mnożymy wagę x 24 (Godziny)= BMR (Wynik podstawowy) BMR x Aktywność fizyczna * Np: 60 x 24 =1440x 1,2=1728 kalorii. (BMR to podstawowa porcja kalorii aby utrzymać funkcję życiowe oraz przemianę materii) Współczynniki aktywności: 1,0 – leżący lub siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej 1,2 – praca siedząca, aktywność fizyczna na niskim poziomie 1,4 – praca nie fizyczna, trening 2 razy w tygodniu 1,6 – lekka praca fizyczna, trening 3-4 razy w tygodniu 1,8 – praca fizyczna, trening 5 razy w tygodniu 2,0 – ciężka praca fizyczna, codzienny trening

4 Piramida żywienia-sposób na zdrowie.

5 Aktywność fizyczna początkiem do zdrowia Jaki ma wpływ aktywność fizyczna na organizm? Carpe diem, czyli wpływ aktywności fizycznej na samopoczucie. Zbilansowana dieta i dobór odpowiednich ćwiczeń do upragnionej sylwetki.

6 Dziękujemy za uwagę! Bibliografia: -Areofitness.pl - weightlossresources.co.uk - nutrition.org.uk (healthy living life stages teenagers) -nutrition.org.uk (healthy living an active lifestyle how much physical activity do i need) Wykonanie: Oliwia Uznańska, Nicol Kargula.


Pobierz ppt "Dietetyka od Średniowiecza ’’Śniadanie jedz jak król -Obiad jak książę -Kolację jak żebrak’’ Czyli omówienie racji żywnościowych w jadłospisie dziennym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google