Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać”. Cyceron GALERIA OSOBOWOŚCI.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać”. Cyceron GALERIA OSOBOWOŚCI."— Zapis prezentacji:

1 „Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać”. Cyceron GALERIA OSOBOWOŚCI

2 Szkoła dawniej... i dziś

3 prof.dr hab. Elżbieta Bartnikowska Uczennica szkoły w latach 1958 – 1962. Wychowawca – p. Hausman. Pracownik naukowy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego wydział Nauk o Żywieniu Człowieka, Katedra Dietetyki. 02.09.04 r. uzyskała tytuł profesora w zakresie nauk rolniczych. Jest autorką i współautorką ponad 200 prac naukowych.

4 Publikacje naukowe „Chroń serce przed chorobą wieńcową i zawałem”, „Lipidy i lipoproteiny osocza”

5 Zbigniew Hofman Urodził się w 1955r. Był uczniem szkoły w latach 1962- 1970. Wychowawca – p.Stańczak

6 Studiował w Gdańsku na AWF. W 1977r. wspólnie z Ryszardem Wolbachem utworzyli zespół Babsztyl. Występowali m.in. na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Festiwalu w Opolu oraz na Piknik Contury w Mrągowie.

7 Okładka z pierwszej płyty zespołu

8 Występ zespołu na Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej

9 Zdzisław Kruszyński Urodził się w 1960r. w Mławie. Uczeń szkoły w latach 1967 – 1975. Wychowawcy – p.Słomska, p. Rybus, p.Giżyńska, p. Małecka

10 Studiował na ASP w Gdańsku. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę. Zaprojektował i wykonał m.in. obraz na ołtarz główny kościoła MBKP, 2 tryptyki pt. „Drzwi do Mławy” Wyróżniony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” i medalem „Zasłużony dla Miasta Mławy”.

11 Obraz na ołtarzu głównym w kościele Matki Bożej Królowej Polski

12 Ratusz miejski

13 Sławomir Kowalewski Urodził się w 1964r. w Mławie. Był uczniem szkoły w latach 1971 –1979. Wychowawcy – p. Kurek, p. Szymańska, p. Wysiałkowska

14 Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie oraz studia podyplomowe z zakresu gimnastyki korekcyjnej, informatyki i menadżera sportu. Przez cztery lata był Dyrektorem Hali Sportowej. Od 2006 r. pełni funkcję Burmistrza Mławy. Z jego inicjatywy co roku odbywa się w naszym mieście Turniej Tańca Towarzyskiego.

15 Grand Prix Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich

16 Waldemar Sochaczewski Urodził się w 1970r. Był uczniem szkoły w latach 1977-1985. Wychowawcy – p. Tańska, p. Wiącek.

17 Ukończył ART w Olsztynie. Jest też absolwentem Studium Doktoranckiego w SGH w Warszawie. Przedstawiciel Polski w grupach roboczych Rady i Komisji UE. Obecnie pełni funkcję Zastępcy Prezesa Agencji Rynku Rolnego.

18 Obrady Komisji Unii Europejskiej

19 Kamila Stabach Urodziła się w 1978r. w Mławie. Była uczennicą szkoły w latach 1985 –1993. Wychowawczyni – p. Fabisiak

20 Ukończyła Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Mławie, Studia w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest autorką wierszy, tekstów piosenek, do których sama komponowała muzykę. Większość utworów została wydana w tomiku pt. „Listy niewysłane” Jej pracę twórczą przerwała śmierć 20.01.2006r.

21 Do Kamili Nie pisz wierszy bo nikt ich czytać nie będzie. Nie roń łez bo nikt nie poda Ci chustki. Znieś to z dumnie podniesioną głową i nie myśl już bo z nikim się tym nie podzielisz.


Pobierz ppt "„Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać”. Cyceron GALERIA OSOBOWOŚCI."

Podobne prezentacje


Reklamy Google