Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klawiatura 2016. Definicja klawiatury Klawiatura to uporządkowany zestaw klawiszy służący do ręcznego sterowania urządzeniem lub ręcznego wprowadzania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klawiatura 2016. Definicja klawiatury Klawiatura to uporządkowany zestaw klawiszy służący do ręcznego sterowania urządzeniem lub ręcznego wprowadzania."— Zapis prezentacji:

1 Klawiatura 2016

2 Definicja klawiatury Klawiatura to uporządkowany zestaw klawiszy służący do ręcznego sterowania urządzeniem lub ręcznego wprowadzania danych. W zależności od spełnianej funkcji klawiatura zawiera różnego rodzaju klawisze – alfabetyczne, cyfrowe, znaków specjalnych, funkcji specjalnych, o znaczeniu definiowanym przez użytkownika.

3 Gdzie dziś występują klawiatury?

4 Na co zwracamy uwagę wybierając klawiaturę?

5 Czynniki na które należy zwracać uwagę kupując klawiaturę: O wygląd, O dodatkowe funkcje, O podświetlenie klawiszy, O rodzaj zastosowanych przycisków.

6 Ze względu na sposób działania klawiszy, można wyróżnić następujące rodzaje klawiatur: O Mechaniczne O Stykowe O Bezstykowe O Ekranowe O Wirtualne

7 Klawiatura Mechaniczna Ruch klawisza za pomocą systemu dźwigni. To jeden z najstarszych typów klawiatur. Klawiatury tego typu wykorzystują indywidualne przyciski mechaniczne pod każdym klawiszem. Największą zaletą klawiatur mechanicznych jest ich żywotność, która bywa 10-cio krotnie wyższa od innych typów klawiatur.

8 O Klawiatury mechaniczne powróciły do łask, zostały docenione zwłaszcza przez graczy. O Jaki jest średni koszy klawiatury mechaniczna?

9 Klawiatury stykowe Ruch klawisza powoduje bezpośrednio zwarcie w układzie elektrycznym/elektronicznym. Klawiatury te dzielimy na: O sprężynowa O membranowa O z gumą przewodzącą

10 Klawiatura membranowa O Najprostszym i najbardziej powszechnym typem jest klawiatura membranowa, działa ona w następujący sposób: plastikowy klawisz naciska gumową kopułkę (membranę) z przełącznikiem, który stykając się z płytką drukowaną na spodzie klawiatury powoduje wysłanie impulsu elektrycznego i powstanie znaku w komputerze.

11 O Wadą tego typu klawiatur jest ich bardzo niska żywotność przycisków. Z powodu braku równomiernego nacisku, kopułki zużywają się o wiele szybciej niż w innych typach klawiatur.

12 Klawiatura z gumą przewodzącą O obecnie najbardziej rozpowszechnione – wciśnięcie klawisza powoduje dociśnięcie gumy przewodzącej do obwodu drukowanego, powodując znaczne obniżenie rezystancji pomiędzy końcówkami pola stykowego

13 Klawiatury bezstykowe O optoelektroniczna – ruch klawisza powoduje wsunięcie lub wysunięcie przesłony do/z transoptora O pojemnościowa – obecnie stosowana rzadko – klawisz połączony jest z elementem zmieniającym pojemność współpracującego kondensatora najczęściej poprzez wsunięcie się między okładziny O kontaktronowa – naciśnięcie klawisza powoduje przysunięcie magnesu do kontaktronu wymuszając zwarcie styków

14 Klawiatury ekranowe O dotykowa – na ekranie wyświetlany jest układ klawiszy, dotknięcie zaznaczonego miejsca jest równoznaczne z wprowadzeniem znaku; konieczne jest posiadanie specjalnego monitora dotykowego O klasyczna – na ekranie wyświetlany jest układ klawiszy, kliknięcie myszką w wybranym miejscu jest równoznaczne z wybraniem znaku; wariant zbliżony do poprzedniego, ale nie wymaga specjalnego monitora.

15 O Jak uruchomić klawiaturę ekranową?

16 Klawiatury wirtualne O na dowolnej płaskiej powierzchni (zwykle biurku) wyświetlany jest obraz klawiatury, a odpowiedni układ optyczny analizuje, które obrazy klawiszy zostają dotykane

17 Najczęściej wykorzystywanymi typami klawiatur w historii systemów komputerowych były/są: O 82-klawiszowa – klawiatura typu PC i XT O 84-klawiszowa – klawiatura typu AT O 101-klawiszowa – klawiatura rozszerzona o klawisze numeryczne O 104-klawiszowa – klawiatura 101 rozszerzona o dodatkowe klawisze dla menu Windows O multimedialna – klawiatura 104 rozszerzona o dodatkowe klawisze O multimedialna – klawiatura 145 rozszerzona o dodatkowe klawisze, nowy moduł kodowania i zapamiętywania klawiszy – klawiatura jest w stanie zapamiętać ponad 230 różnych kombinacji

18 Jakie złącza znajdziemy w klawiaturach?

19 Ile klawiszy ma Wasza klawiatura?

20 Do czego służą te klawisze?

21 www.kahoot.it

22 Jak pisać na klawiaturze?

23 Zapraszam do pobrania programu z strony: www.monikajaskula.wordpres.com


Pobierz ppt "Klawiatura 2016. Definicja klawiatury Klawiatura to uporządkowany zestaw klawiszy służący do ręcznego sterowania urządzeniem lub ręcznego wprowadzania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google