Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Główne zadanie StabilurenNu zmniejszenie aktywności enzymu ureazy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Główne zadanie StabilurenNu zmniejszenie aktywności enzymu ureazy."— Zapis prezentacji:

1

2 Główne zadanie StabilurenNu zmniejszenie aktywności enzymu ureazy

3 Podstawowym składnikiem StabilureNu jest substancja NBPT : N-(n-butyl)triamid kwasu trójfosofranowego, która działa jako inhibitor enzymu ureazy.

4 AGRA GROUP a.s. Ureaza jest enzymem 1.znajduje się w komórkach roślin i zwierząt 2.obecna w glebie po obumarciu komórek 3.najbardziej aktywna w warstwie ornej gleby 4.aktywna w szerokiem spekrum temperatur Temp. min- 20 °C Temp. opt.10 - 30 °C Temp. max.70 °C 5.wilgotność wyraźnie wpływa na jej aktywność nie podlega wymywaniu

5 Jaką funkcję pełni ureaza? Ureaza rozkłada mocznik

6 Charakterystyka ureazy UREAZA posiada aktywne centra, w które wiąże się cząsteczka mocznika Teoria komplementarity – Fischer, 1894 - teoria „zamku (ureaza) i klucza (mocznik). Do aktywnego centrum enzymu dostanie się tylko substrat o odpowiedniej wielkości i formie cząsteczki. H 2 N-CO-NH 2 + H 2 O → 2NH 3 + CO 2 NBPT blokuje aktywne centra ureazy uniemożliwiajac przyłączenie się do ureazy cząsteczki mocznika AGRA GROUP a.s.

7 Nawóz RSM Skład i wynikające z niego pytanie: dlaczego dodawać StabilureN do RSMu ?

8 StabilureN: amidową formę azotu jest stosowany w celu polepszenia właściwości nawozów, które zawierają amidową formę azotu, znacznie ogranicza przemianę mocznika w formę amonową a przez to wspiera przenikanie azotu do strefy korzeniowej przy nawet minimalnej ilości opadów Korzyści ze stosowania: Obniżenie strat azotu powstających w wyniku ulatniania się amoniaku Zwiększenie dostępności azotu dla roślin.

9 Wyniki zastosowania RSMu

10 AGRA GROUP a.s., Tovární 9, Střelské Hoštice


Pobierz ppt "Główne zadanie StabilurenNu zmniejszenie aktywności enzymu ureazy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google