Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ELEKTROMECHANIK Kwalifikacja: montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych (E.7)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ELEKTROMECHANIK Kwalifikacja: montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych (E.7)"— Zapis prezentacji:

1 ELEKTROMECHANIK Kwalifikacja: montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych (E.7)

2 Elektromechanik to specjalista zajmujący się wykonaniem, obsługą, konserwacją oraz naprawą urządzeń elektrycznych stosowanych w różnych gałęziach gospodarki, wykonuje instalacje przyłączające te urządzenia pod napięcie i montuje układy sterujące ich pracą.

3 ZADANIA ELEKTROMECHANIKA dokonywanie przeglądu technicznego urządzeń elektrycznych, montaż oraz demontaż podzespołów elektrycznych i mechanicznych w urządzeniach elektrycznych, konserwacja i naprawa sprzętu, instalacja urządzeń elektrycznych, nadzór eksploatacji maszyn i urządzeń elektrycznych w trakcie przeglądów okresowych.

4 Przyrządy pomiarowe Amperomierz Miernik cyfrowy

5 Cechy dobrego elektromechanika dokładność, koncentracja uwagi, wytrwałość, spostrzegawczość, koordynacja wzrokowo-ruchowa, dobra pamięć, ciekawość oraz zdolność rozumowania logicznego, uzdolnienia techniczne, gotowość do ciągłego podnoszenia kwalifikacji i poszerzania wiedzy, cierpliwość.

6 Elektromechanik w klasie III zdaje egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe. W trakcie nauki w szkole może zdobyć uprawnienia SEP. Po ukończeniu szkoły może być zatrudniony: - w przedsiębiorstwach produkujących urządzenia i maszyny elektryczne - w sektorze oferującym usługi serwisowe i naprawcze, - w szkołach technicznych, w zakładach energetycznych, zakładach przemysłu elektromaszynowego, chemicznego, lekkiego, ciężkiego i motoryzacyjnego, w transporcie kolejowym i miejskim. Elektromechanik po ukończeniu szkoły i zadaniu egzaminu jest przygotowany do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

7 Silnik elektryczny prądu stałego Elektromechanik: - projektuje i buduje linie technologiczne w zakładach przemysłowych, - obsługuje urządzenia zasilane prądem elektrycznym.

8 Klucz dynamometryczny Elektromechanik umie rozpoznać awarię i określić jej przyczynę. Zna i wykorzystuje w swojej pracy narzędzia monterskie tj. obcęgi, szczypce, śrubokręty, kluczy dynamometryczne i wkrętarki. Przeciwwskazania do pracy w zawodzie wady postawy i kręgosłupa, uczulenia na gazy: amoniak i freon (dotyczy osób, które chcą pracować w serwisach chłodniczych/.

9 Możliwości edukacyjne po ukończeniu zasadniczej szkoły zawodowej absolwenci kontynuują naukę od klasy II w LO w systemie stacjonarnym lub zaocznym, podejmują naukę na kursie w celu zdobycia tytułu technika elektryka - kwalif.- montaż i konserwacja instalacji elektrycznych, - kwalif. - eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych, Zdobywają nowe kwalifikacje w różnych zawodach /www.staszicostroda.pl/cku/kursy/

10 Z A P R A S Z A M Y


Pobierz ppt "ELEKTROMECHANIK Kwalifikacja: montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych (E.7)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google