Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czy wiesz, że… Powierzchnia pól 5 ukraińskich agro-holdingów jest równa terytorium małego, europejskiego kraju Agrobiznes jest najbardziej perspektywiczny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czy wiesz, że… Powierzchnia pól 5 ukraińskich agro-holdingów jest równa terytorium małego, europejskiego kraju Agrobiznes jest najbardziej perspektywiczny."— Zapis prezentacji:

1

2 Czy wiesz, że…

3 Powierzchnia pól 5 ukraińskich agro-holdingów jest równa terytorium małego, europejskiego kraju Agrobiznes jest najbardziej perspektywiczny na Ukrainie. Liczby są oszałamiające - pięć największych agro-kompanii na Ukraine (UkrLandFarming, KIR, Kernel Group, Mironivsky Hliboproduct PJSC i Ukrainian Agrarian Investments LLC) posiada obszar równy powierzchni Słowenii. Ukraina produkuje pięć razy więcej oleju słonecznikowego niż Hiszpania oleju z oliwek Hiszpania jest światowym liderem w produkcji oliwy z oliwek. Czy jednak wiecie, że Ukraina produkuje pięć razy więcej oleju słonecznikowego niż Hiszpania oleju z oliwek Nasz kraj jest liderem w tej dziedzinie -4.2 mln ton, co stanowi 28% światowej produkcji. Ile to jest? Jeśli ktoś wylałby cały olej do basenów olimpijskich, wypełniłby 1852. Jeśli ktoś wypełniłby baseny olimpijskie hiszpańską oliwą z oliwek, byłoby to tylko 357 basenów. Kolejny imponujący jest fakt. W 2014 roku Ukraina wyprodukowała więcej oleju słonecznikowego niż wszystkie inne krajach świata łącznie! 4,2 mln ton oleju słonecznikowego w porównaniu z 3,2 mln ton oliwy z oliwek. Ukraina hoduje 7 razy więcej zbóż niż kawy na całym świecie Kawa jest najpopularniejszym napojem na świecie; ziarna kawy są eksportowane do każdego kraju. Aby wyjaśnić ile zbóż hoduje Ukraina, porównajmy globalną wydajność produkcji kawy do produkcji zbóż na Ukrainie. Produkty te są wykorzystywane w zupełnie inny sposób, i choć to porównanie wygląda dość dziwnie, chcemy przede wszystkim zwrócić uwagę na wyniki: Ukraina w 2014 roku zebrała 64 mln ton różnych zbóż (kukurydza, pszenica, jęczmień, pozostałe), podczas gdy ziarna kawy zebrano tylko 8,5 mln ton w tym samym okresie na świecie.

4 Gdyby ukraińskie zboża transportować w wagonach, pociągi miałby kilka tysięcy kilometrów. Ukraina wyeksportowane 18,5 mln ton kukurydzy na przełomie 2014/2015 co daje trzeci najlepszy wskaźnik w świecie. Większość z kukurydzy, podobnie jak i pozostałych zbóż, jest eksportowana drogą morską na ogromnych masowcach, głównie typu Panamax - jest to łatwiejszy i tańszy sposób. Gdyby ktoś chciał załadować całe eksportowane zboże do wagonów, pociąg miałby 3,7 tysiąca kilometrów, czyli odległość równą odległości z Kijowa do Madrytu. Gdybyśmy zrobili to samo z pszenicą - eksport -11,5 mln ton, pociąg będzie rozciągać się z Kijowa do Londynu - 2,38 tysięcy kilometrów. Obywatele fińscy mogą jeść ukraiński miód całą zimę Ukraiński miód jest spożywany na całym świecie. Ukraina wyeksportował 26 tysięcy ton miodu w ubiegłym roku. Spożywanie miodu jest szczególnie korzystne w zimie - zapobiega przeziębieniom. Dzienne spożycie 20-50 gramów miodu dziennie przez cały rok polepsza skład krwi i metabolizm. Toteż ilość miodu wyeksportowana z Ukrainy w ubiegłym wystarczyłaby na jedną łyżeczkę dziennie (30 gramów) dla każdego obywatela Finlandii przez 6 miesięcy! Byłoby to wskazane, biorąc pod uwagę że zimy w Finlandii są ostre i długie. Ukraińską pszenicą możemy wykarmić setki milionów głodujących ludzi w Azji. Indie to szybko rozwijający się kraj. Jednak tempo wzrostu gospodarki wciąż jest zbyt niskie, by rozwiązać problem utrzymania ponad miliarda mieszkańców. 195 milionów ludzi w Indiach idzie spać bez posiłku. Gdyby zmielić całą naszą eksportowaną pszenicę (11 mln ton), otrzymamy 8,25 mln ton mąki. Możemy upiec 23,6 mld pół-kilogramowych bochenków i dać je do głodującym w Indiach. 195 milionów głodnych mieszkańców Indii spożywałoby bochenek dziennie przez 4 miesiące.

5 ... a wszystkich Europejczyków - omletami! Ukraina wyeksportowane 1,75 mld jaj w 2014 roku. Jeśli zrobimy francuskie omlety z tych jaj, nakarmią wszystkich obywateli UE przez dwa dni z rzędu (583 mln omletów). Ukraińskimi kurczakami możemy nakarmić cały Izrael. Izrael to kraj, którego mieszkańcy jedzą więcej kurczaków niż jakikolwiek inny naród - 70 kg na osobę rocznie. Jeśli weźmiemy wszystkie kurczaki eksportowane z Ukraina w 2014 roku, możemy karmić wszystkich Izraelczyków przez 4 miesiące. Rzepak - kolejny powód do dumy. Światowy eksport rzepaku wyniósł 14,2 mln ton na przełomie 2014/2015. Kanada zajęła pierwsze miejsce (62%), Australia drugie (17%) a Ukraina trzecie (14%). Ale cóż to za trzecie miejsce! Inne kraje pozostają daleko w tyle - wyeksportowaliśmy dwa razy tyle, ile inne kraje razem. Rolnictwo to nie tylko zboża, mleko i mięso. Ukraina jest jednym ze światowych liderów w uprawie orzecha. Ukraina wyprodukowała 96,9 tysięcy ton orzechów włoskich w poprzednim roku. Jeśli użyć wszystkie orzechy do upieczenia placka kijowskiego, to moglibyśmy zrobić... 484,500,000 ciast. Jasne - oczywiście jest niemożliwe, aby jeść wszystkie ciasta na raz. Dla zobrazowania obliczyliśmy, że ta ilość orzechów wystarczy, aby dawać każdemu Ukraińcowi ciasto co miesiąc przez rok.

6


Pobierz ppt "Czy wiesz, że… Powierzchnia pól 5 ukraińskich agro-holdingów jest równa terytorium małego, europejskiego kraju Agrobiznes jest najbardziej perspektywiczny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google