Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PODSTAWY TAKSONOMII NAUCZANIA Tomasz Cecot www.anatomiczny.blogspot.com.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PODSTAWY TAKSONOMII NAUCZANIA Tomasz Cecot www.anatomiczny.blogspot.com."— Zapis prezentacji:

1 PODSTAWY TAKSONOMII NAUCZANIA Tomasz Cecot www.anatomiczny.blogspot.com

2 ABY WYGRAĆ, TRZEBA ZNAĆ ZASADY GRY

3 TRZY OBSZARY (DOMENY) UCZENIA SIĘ WIADOMOŚCI Poznawcza UMIEJĘTNOŚCI Psychoruchowa POSTAWY Emocjonalna Bloom, 1956 zmodyfikowane

4 Wszystkie obszary (domeny) stanowią całość procesu studiowania i podczas uczenia się/nauczania nie można pomijać żadnego z nich. WSZYSTKIE!

5 WIADOMOŚCI Poznawcza UMIEJĘTNOŚCI Psychoruchowa POSTAWY Emocjonalna

6 ZADANIE 1 Oceń przedstawione egzaminy z fizjologii człowieka. Który z nich uważasz za rzetelny? Spróbuj podać zargumenty za swoją tezą. Opis kolejnych sytuacji na kolenych stronach Egzamin A. Pisemny - test typu “rekin” Egzamin B. Pisemny - pytania “saperskie” (50% przeżyje) Egzamin C. Ustny “U Dziadka” Egzamin D. Ustny “U Żylety”

7 EGZAMIN A Egzaminator zdecydował się na podwyższenie poziomu egzaminu i dlatego w bieżącym roku test był bardzo trudny. Zagadnienie obejmowały nie tylko to, co było na wykładach, ale również wiadomości dostępne wyłącznie po przeczytaniu materiałów dodatkowych. 75 % studentów nie zdało w pierwszym terminie. W sesji poprawkowej (nauczeni doświadczeniem) studenci pracowali bardzo mocno i większość z nich zaliczyła egzamin, mimo, że poziom trudności nie był niższy niż za pierwszym razem. Ogólna zdawalność egzaminu 85%.

8 EGZAMIN B Egzamin z fizjologii polegał na napisaniu odpowiedzi (na pół kartki) na 10 bardzo podchwytliwych pytań. Zostały one skonstuowane w taki sposób, że dopiero głęboka analiza treści wykładów i dogłębna znajomość tematu pozwoliły na jego zaliczenie. Za pierwszym razem nie zaliczyło 85% studentów. Po sesji poprawkowej ostatecznie nie zaliczyło przedmiotu 50% studiujących.

9 EGZAMIN C Egzamin ustny przeprowadzał “dobrotliwy staruszek”. Właściwie nienaganny strój, dobre maniery i odrobina sympatii wystarczały, aby zaliczyć egzamin. Za pierwszym razem zaliczyło 95% studentów

10 EGZAMIN D Egzaminatorka, zwana popularnie Żyletą, egzaminowała ustnie wszystkich studentów. Zapraszała do swojego pokoju i oprócz pytania podstawowego zadawała olbrzymią liczbę pytań dodatkowych. Atmosfera na egzaminie nie była przyjemna. Nawet jeśli ktoś znał odpowiedź na pytanie podstawowe, a “poległ” na pytaniach dodatkowych wychodził z niezaliczeniem. Dodatkowo usłyszał komentarz na temat swojej wiedzy – a żadko były one pochlebne. Zdawalość za pierwszym podejściem 50%. Po sesji poprawkowej ogólnie przedmiotu nie zaliczalo 15% studentów. KONIEC ZADANIA. Aby przejść dalej wypełnij polecenie.

11 Polecenie brzmiało: Oceń przedstawione egzaminy z fizjologii człowieka. Który z nich uważasz za rzetelny? Spróbuj podać zargumenty za swoją tezą. Czy rzeczywiście wypełniłeś swoje zadanie?

12 CELE PREZENTACJI Skąd Wykładowca wie, że po odpowiedzi ustnej ma postawić 3 albo 4.5? Czy są jakiekolwiek naukowe kryteria, na podstawie których można oceniać zdających egzaminy? Dlaczego stosowanie testów wielokrotnego wyboru nie jest najtrafniejszym rozwiązaniem? Po serii prezentacji będziesz mógł odpowiedzieć sobie na pytania takie jak:

13 Więcej na: www.anatomiczny.blogspot.com


Pobierz ppt "PODSTAWY TAKSONOMII NAUCZANIA Tomasz Cecot www.anatomiczny.blogspot.com."

Podobne prezentacje


Reklamy Google