Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ubiór 1.Wszystkie części garderoby powinny zawsze być czyste, odprasowane, znajdować się w idealnym porządku (np. przyszyte wszystkie takie same guziki,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ubiór 1.Wszystkie części garderoby powinny zawsze być czyste, odprasowane, znajdować się w idealnym porządku (np. przyszyte wszystkie takie same guziki,"— Zapis prezentacji:

1 Ubiór 1.Wszystkie części garderoby powinny zawsze być czyste, odprasowane, znajdować się w idealnym porządku (np. przyszyte wszystkie takie same guziki, itp.). 2.Dobierając garderobę bierzemy pod uwagę figurę, wzrost, kolor skóry, włosów, oczu i wiek. 3.Każda okazja wymaga odpowiedniego ubrania się.

2 4.Wspólna bytność męża i żony wymaga, aby ubiór obu partnerów był zharmo- nizowany. 5.Każdy wiek ma swoje właściwości, z którymi musimy się liczyć. 6.Ubranie i dodatki, jak kapelusz, krawat, skarpetki, obuwie, pasek, rękawiczki, stanowią jedną całość i muszą być odpowiednio dobrane. 7.Dobierając garderobę, bierzemy pod uwagę rodzaj materiału, jego jakość, kolor i fason ubrania.

3 Rodzaje ubiorów Strój weekendowy Ubrania sportowe koordynowane Ubrane spacerowe Ubranie wizytowe Smoking

4 Styl i wygląd zewnętrzny – elegancja od stóp do głów

5 Adolf Loos – jeden z najbardziej znanych austriackich architektów i teoretyków kultury XX wieku stwierdził: „…Wszystko co rzuca się w oczy, uchodzi w dobrym towarzystwie za niestosowne”.

6 Jesteś dobrze ubrany wówczas, kiedy nie przykuwasz uwagi otoczenia, a mimo to podkreślasz własną osobowość

7 Dawniej obowiązywały surowe przepisy dotyczące ubrania. Na podstawie ubioru można było poznać, z jakiej warstwy społecznej pochodzi dana osoba. Dziś na podstawie ubrania trudno określić przynależność społeczną.

8 Zasady dotyczące ubrania znacznie złagodniały. Mimo to należy się ubierać stosownie do okoliczności.

9 Na wyjątkowe okazje również ubranie powinno być wyjątkowe. Tylko wówczas będzie się właściwie przeżywało wydarzenie.

10 Moda i wizerunek: rola ubrania Moda jest wizualnym środkiem komunikacji: wyraża wartość człowieka, jego wizerunek, poglądy, przynależność do grupy, stan społeczny, erotyzm i kreatywność.

11 Na ile ekscentryczne może być ubranie? W życiu biurowym nie należy zbytnio demonstrować osobistego gustu, Dobór kolorów ubrania zależy nie tylko od okoliczności, ale także od typu urody.

12 Współczesne zasady ubierania się : na każdą okazję odpowiedni strój Powagę skuteczniej sygnalizuje się za pomocą klasycznych kolorów biznesu - szarego, granatowego, czarnego - niż czerwonego lub żółtego. Ubranie noszone po pracy obecnie zostało nobilitowane. Mimo to nie wszędzie jest ono stosowane.

13 Mężczyźni: od stóp do głów Złota zasada mody dla mężczyzn brzmi: Mężczyzna jest wówczas dobrze ubrany, a jego strój jest elegancki, kiedy się go zauważa i zapamiętuje, on sam zaś nie stara się rzucać w oczy.

14 Podstawowy ubiór: główne elementy garderoby Garnitur Koszula Krawat Skarpety (ale nie białe) Eleganckie buty Neseser

15 Wygląd zewnętrzny Fryzura (długie włosy w wielu przedsiębiorstwach nie są mile widziane) Broda (twarz bez zarostu w powszechnym odczuciu sprawia wrażenie poważnej i zadbanej) Pielęgnacja ciała (odpowiednie kosmetyki)

16 Kobiety: od stóp do głów Dziś od modnego ubrania kobiety wymaga się, aby było stosowne o każdej porze: zarówno rano w biurze, jak i po południu w restauracji.

17 Podstawowy ubiór – główne elementy garderoby Spodnie i żakiet w spokojnych kolorach Kostium – w kolorze szarym, czarnym, granatowym albo brązowym Dżinsy Skromna czarna sukienka Eleganckie buty na półsłupku oraz dobre buty sportowe

18 Wygląd zewnętrzny Fryzura – powinna być naturalna, praktyczna i odpowiednia do typu urody Perfumy – właściwa dawka Makijaż – powinien wyglądać naturalnie, kobieta jest umalowana, a tego nie widać

19 Emanacja wdzięku i osobowość „Człowiek jest osobowością, jeśli nie można go porównać z nikim innym” (Karl Lagerfeld – kreator mody)

20 Moda na urlopie Na plaży – kostium kąpielowy (w ciemnych kolorach) i spodenki (o uniwersalnych kolorach) W ciągu dnia – rzeczy wygodne, sportowe Na kolację – dla mężczyzn, marynarka na T- Shirt, albo koszulkę, dla kobiet, cienka letnia sukienka, albo eleganckie lniane lub bawełniane spodnie i odpowiednia bluzka albo koszulka.

21 Najczęstsze uchybienia 1.Na zebranie w biurze nie wolno wkładać stroju weekendowego. 2.Nie powinno się wkładać do małej kieszonki marynarki innych rzeczy niż chusteczka estetyczna. 3.Chusteczka higieniczna przechowywana w prawej wewnętrznej kieszeni marynarki lub lewej kieszeni spodni powinna być ładnie złożona

22 4.Chodzenie z rozpiętą marynarką stanowi odpychający widok. 5.Koszula nie powinna być rozpięta, a krawat poluzowany. 6.Nie należy trzymać rąk w kieszeniach. 7.Spodnie nie powinny być ani za krótkie ani za długie (powinny z przodu sięgać obuwia). 8.Makijaż nie może być przesadnie ostry, a dekolt zbyt duży. W pracy nie wypada też nosić spódniczek mini. 9.Nie należy przesadzać z ozdobami (pierścionki, sztuczne paznokcie).


Pobierz ppt "Ubiór 1.Wszystkie części garderoby powinny zawsze być czyste, odprasowane, znajdować się w idealnym porządku (np. przyszyte wszystkie takie same guziki,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google