Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Powstał na przełomie XIX i XX wieku jako odłam baletu, w którym jednak zabrakło sztywnych reguł tańca klasycznego. Jego korzenie sięgają Europy, a od.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Powstał na przełomie XIX i XX wieku jako odłam baletu, w którym jednak zabrakło sztywnych reguł tańca klasycznego. Jego korzenie sięgają Europy, a od."— Zapis prezentacji:

1

2 Powstał na przełomie XIX i XX wieku jako odłam baletu, w którym jednak zabrakło sztywnych reguł tańca klasycznego. Jego korzenie sięgają Europy, a od ok. 1930 roku opanował także Stany Zjednoczone. Taniec nowoczesny wymaga od tancerza niezwykłej koordynacji ruchów. Aby tańczyć na wysokim poziomie, potrzeba wielu godzin wytężonych treningów, determinacji i poświęcenia.

3 Układy taneczne, które są charakterystyczne dla tańca nowoczesnego: * Breakdance * hip-hop * electric boogie * disco dance * house dance * funky * bollywood dance * afro dance

4 Breakdance- rodzaj specyficznego i unikatowego tańca wykonywany rękami i nogami (a często całym ciałem) na ziemi. Taniec ten narodził się w latach 70. w Bronksie, dzielnicy Nowego Jorku i jest on jednym z czterech podstawowych i nieodłącznych elementów kultury hip hop obok rapu, DJingu (turntablismu) oraz graffiti.

5 Disko dance-taniec dyskotekowy, modny w latach 70. Aktualnie taniec zalicza się jako jedną z kategorii tańca sportowego. Taniec charakteryzuje się szybkim tempem oraz wymachami nóg, szpagatami jak i figurami akrobatycznymi.

6 Electrick Boogie-potocznie "taniec robota". Współczesny styl taneczny, mylony z tańcem Electro, niegdyś błędnie uznawany za element breakdance'u.

7 Hip Hop- miejska kultura i gatunek muzyczny, powstały w afroamerykańskich społecznościach w Nowym Jorku w latach siedemdziesiątych XX wieku.

8 House dance - taniec ma charakter i podkreśla na szybkich i kompleksowych działań zorientowanych stóp w połączeniu z płynnymi ruchami na tułowia, jak również pracy podłogi.

9 Bollywood dance - Powszechnie znany pod nazwą taniec brzucha, jest to sztuka pochodząca z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej powstały na początku XX wieku Współczesny taniec sceniczny stanowi połączenie tradycyjnych tańców tych rejonów z tańcem klasycznym, z domieszką inspiracji przenikających z innych rodzajów tańca.

10 Afro dance - rodzaj tańca afrykańskiego, będący połączeniem kilku typów tańca popularnych w wielu rejonach Afryki, jest spotkaniem muzyki, rytmu i ciała. Doświadczenie wewnętrznej siły i energii, płynącej z nas samych poprzez taniec, nieskrępowany i prawdziwie pierwotny. Taniec afro jest energiczny, żywiołowy i pozwala wyrzucić z siebie negatywne emocje co powoduje poprawienie ogólnego samopoczucia.

11 Celem nauki tańca nowoczesnego jest zainteresowanie uczestników nowymi stylami, pokazanie różnorodności jego odmian. Kroki taneczne łączą kilka technik. W choreografii mogą mieć miejsce elementy akrobatyki. Jednak głównym źródłem rytmu jest taniec klasyczny, znany jako balet. Podstawowe kroki baletu mają szerokie zastosowanie w tańcu współczesnym i są nieodłącznymi elementami każdego układu. W ramach nauki tańca wprowadzane są pojęcia z jazzu, baletu nowoczesnego, funky i hip-hopu. Drugą część prowadzonych zajęć stanowi nauka układów tanecznych.

12

13 Polski tancerz zawodowy, choreograf, instruktor tańca sportowego. Naukę tańca rozpoczął w wieku 10 lat w należącej do Małgorzaty Nity i Roberta Kupisza Szkoły Tańca i Wdzięku. Trzykrotnie zdobył tytuł Mistrzów Polski formacji tanecznych oraz trzy Puchary Polski.

14 Polski tancerz, choreograf, prezenter, aktor niezawodowy, reporter, osobowość telewizyjna. Instruktor w Autorskiej Szkole Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Olsztynie. Nauczyciel na wielu warsztatach tanecznych i aktorskich organizowanych przez sceny teatrów muzycznych, teatrów tańca oraz szkół musicalowych. Zadebiutował w roli narkomana w spektaklu baletowym Być albo brać.

15 Polska tancerka klasy "S" w tańcach latynoamerykańskich i tańcach standardowych. Jest znana z udziału w programie TVN – Taniec z gwiazdami. Osiągnęła w klasie amatorskiej m. in. Mistrzostwa Okręgu Mazowieckiego - 1 miejsce, Puchar Okręgu Mazowieckiego - 1 miejsce

16 Polska tancerka klasy "S" w tańcach latynoamerykańskich, aktorka. Posiada najwyższą, międzynarodową klasę "S" w tańcach latynoamerykańskich. Jest finalistką Mistrzostw Polski, Europy i świata w tańcu nowoczesnym, trzykrotną Mistrzynią Polski Formacji Tanecznych, dwukrotną zdobywczynią Pucharu Polski Formacji Tanecznych i wicemistrzynią Polski w tańcach latynoamerykańskich.

17 Tancerz, choreograf, sędzia międzynarodowy tańca towarzyskiego i tańca nowoczesnego, a także osobowość telewizyjna. Wielokrotny mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich.

18 Polski tancerz tańca towarzyskiego. Jest jurorem w tanecznym programie telewizyjnym telewizji Polsat Got to Dance. Tylko Taniec.

19 Polska tancerka klasy "S" w tańcach latynoamerykańskich, Młodzieżowa Mistrzyni Świata w tańcach latynoamerykańskich z 2010, aktorka. Aktualnie jest II wicemistrzynią Europy oraz Mistrzynią Świata w tańcach latynoamerykańskich.

20 http://pl.wikipedia.org/wiki/Taniec_nowoczesny http://pl.wikipedia.org/wiki/Breakdance http://pl.wikipedia.org/wiki/Disco_dance http://pl.wikipedia.org/wiki/Electro_Boogie http://pl.wikipedia.org/wiki/Hip-hop http://en.wikipedia.org/wiki/House_dance http://pl.wikipedia.org/wiki/Taniec_brzucha http://www.ifaa.pl/zapowiedzi/102-instruktor-afro-dance.html http://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Bara%C5%84ski http://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Pir%C3%B3g http://pl.wikipedia.org/wiki/Anna_G%C5%82ogowska http://pl.wikipedia.org/wiki/Edyta_Herbu%C5%9B http://pl.wikipedia.org/wiki/Agustin_Egurrola http://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Malitowski http://pl.wikipedia.org/wiki/Agnieszka_Kaczorowska

21


Pobierz ppt "Powstał na przełomie XIX i XX wieku jako odłam baletu, w którym jednak zabrakło sztywnych reguł tańca klasycznego. Jego korzenie sięgają Europy, a od."

Podobne prezentacje


Reklamy Google