Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 162 im. Jana Nowaka - Jeziorańskiego 93-321 Łódź, ul. Powszechna 15.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA PODSTAWOWA NR 162 im. Jana Nowaka - Jeziorańskiego 93-321 Łódź, ul. Powszechna 15."— Zapis prezentacji:

1 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 162 im. Jana Nowaka - Jeziorańskiego 93-321 Łódź, ul. Powszechna 15

2 Szkoła mieści się w dwóch budynkach Strzelecka 5 Klasy I – III oraz Oddział przygotowujący do podjęcia nauki w szkole Powszechna 15 Klasy IV - VI

3 Baza materialna ponadto: 2 pracownie komputerowe 2 pracownie komputerowe 1 pracownia multimedialna 1 pracownia multimedialna 2 sale do terapii pedagogicznej 2 sale do terapii pedagogicznej 1 pracownia logopedyczna 1 pracownia logopedyczna 1 sala sensoryczno - korekcyjna 1 sala sensoryczno - korekcyjna 4 sale gimnastyczne 4 sale gimnastyczne 1 sala korekcyjna 1 sala korekcyjna 1 sala rehabilitacyjna 1 sala rehabilitacyjna 1 świetlica 1 świetlica 1 sala teatralna 1 sala teatralna 2 biblioteki (w tym 1 - z Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej) 2 biblioteki (w tym 1 - z Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej) Izba Regionalna Izba Regionalna sala językowa sala językowa Orlik Orlik 1 winda 1 winda 36 sal lekcyjnych 36 sal lekcyjnych (w tym w klasach I – III: sale z łazienkami i szatniami) (w tym w klasach I – III: sale z łazienkami i szatniami)

4 Czynna jest w godzinach: 6.45 – 16.45. Dzieci mają tu do dyspozycji 4 sale: zabaw, do odrabiania lekcji, plastyczną i telewizyjną. Świetlica współpracuje z wieloma instytucjami, organizuje rozmaite imprezy i konkursy. Zajęcia nastawione są na twórczą ekspresję dzieci. Świetlica

5 Pedagog i psycholog szkolny Godziny pracy pedagogów: Budynek przy ul. Powszechnej poniedziałek 8.00 – 11.00 wtorek 12.00 – 13.30 środa 8.00 – 14.30 czwartek 13.00 – 17.00 piątek 8.00 – 14.00 Budynek przy ul. Strzeleckiej poniedziałek 8.30 – 12.30 wtorek 9.00 – 13.30 środa 12.00 – 16.00 czwartek 9.30 – 13.30 piątek 9.00 – 13.30 Godziny pracy psychologa: poniedziałek 9.00 – 13.00 środa 13.00 – 15.00 czwartek 9.00 – 13.00

6 Szkolne obiady Stołówka znajduje się w budynku przy ul. Powszechnej. Uczniowie mają możliwość zjedzenia pełnowartościowego, dwudaniowego, smacznego posiłku jedynie w cenie produktów zużytych do jego przygotowania. Co trzeci uczeń jada obiady. Uczniowie klas IV – VI mogą z niej korzystać podczas dwóch 20 – minutowych przerw. Dzieci z klas „0” – III prowadzone są na obiady przez nauczycieli świetlicy w trzech turach.

7 MLEKO/OWOCE W SZKOLE 90% uczniów trzy razy w tygodniu pije szklankę mleka. 90% uczniów trzy razy w tygodniu pije szklankę mleka. Wszystkie dzieci z klas I-III są objęte programem „Owoce w szkole”. Wszystkie dzieci z klas I-III są objęte programem „Owoce w szkole”. Obie akcje cieszą się dużym uznaniem Rodziców naszych uczniów. Finansuje je Agencja Rynku Rolnego z fundusz Unii Europejskiej.

8 Integracja Od 1994 roku prowadzimy oddziały integracyjne. Od 1994 roku prowadzimy oddziały integracyjne. Od 2002 jesteśmy Liderami Integracji. Od 2002 jesteśmy Liderami Integracji. 12 oddziałów integracyjnych. 12 oddziałów integracyjnych. Klasa integracyjna liczy maksimum 15 zdrowych i pięciu uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, nauczana jest przez dwóch nauczycieli jednocześnie. Klasa integracyjna liczy maksimum 15 zdrowych i pięciu uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, nauczana jest przez dwóch nauczycieli jednocześnie. Budynki przystosowane są do potrzeb niepełnosprawnych ruchowo. Budynki przystosowane są do potrzeb niepełnosprawnych ruchowo. Dzieci mają zapewnioną terapię pedagogiczną, logopedyczną, sensoryczno-motoryczną, rehabilitację. Dzieci mają zapewnioną terapię pedagogiczną, logopedyczną, sensoryczno-motoryczną, rehabilitację.

9 Rozszerzony język niemiecki Od 2000r. funkcjonują u nas klasy z rozszerzonym programem nauczania języka niemieckiego. Dzieci uczą się języka niemieckiego 4-5 godzin w tygodniu. Nasi nauczyciele wykorzystują na lekcjach najnowsze podręczniki, wspierając się przy tym Internetem oraz ciekawymi materiałami uzupełniającymi. Nauczają metodami aktywizującymi. Od 2000r. funkcjonują u nas klasy z rozszerzonym programem nauczania języka niemieckiego. Dzieci uczą się języka niemieckiego 4-5 godzin w tygodniu. Nasi nauczyciele wykorzystują na lekcjach najnowsze podręczniki, wspierając się przy tym Internetem oraz ciekawymi materiałami uzupełniającymi. Nauczają metodami aktywizującymi. Na terenie szkoły działają Kółka Języka Niemieckiego. Na terenie szkoły działają Kółka Języka Niemieckiego. Nasi uczniowie biorą udział w licznych konkursach językowych i odnoszą w nich znaczące sukcesy: Nasi uczniowie biorą udział w licznych konkursach językowych i odnoszą w nich znaczące sukcesy: - Deutschfreund - Sprachdoktor - Festiwal Małych Form Teatralnych w Języku Niemieckim - Mała Olimpiada Języka Niemieckiego - Der, die, das Kenner. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość zdobycia na terenie szkoły europejskiego certyfikatu FIT I oraz FIT II. Nasza szkoła współpracuje z Instytutem Goethego. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość zdobycia na terenie szkoły europejskiego certyfikatu FIT I oraz FIT II. Nasza szkoła współpracuje z Instytutem Goethego.

10 Język angielski Od czterech lat piszemy test kompetencyjny z języka angielskiego na poziomie klasy VI, w zeszłym roku po raz pierwszy test kompetencji na poziomie klasy III - zawsze osiągamy wyniki powyżej średniej łódzkiej. Od czterech lat piszemy test kompetencyjny z języka angielskiego na poziomie klasy VI, w zeszłym roku po raz pierwszy test kompetencji na poziomie klasy III - zawsze osiągamy wyniki powyżej średniej łódzkiej. Co roku uczniowie klas V i VI naszej szkoły biorą udział w konkursach i olimpiadach z języka angielskiego. Co roku uczniowie klas V i VI naszej szkoły biorą udział w konkursach i olimpiadach z języka angielskiego. W roku szkolnym 2008/2009 uczestniczyliśmy w: W roku szkolnym 2008/2009 uczestniczyliśmy w: IX Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Szkołę Europejską w Łodzi – finalista. IX Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Szkołę Europejską w Łodzi – finalista. VI edycji konkursu „English is Future” organizowanym przez Gimnazjum 41 w Łodzi. Drużyna 3 osobowa zajęła I miejsce. VI edycji konkursu „English is Future” organizowanym przez Gimnazjum 41 w Łodzi. Drużyna 3 osobowa zajęła I miejsce. Do konkursów przystępują już uczniowie klas I-III. W roku szkolnym 2008/9: Do konkursów przystępują już uczniowie klas I-III. W roku szkolnym 2008/9: Uczeń klasy III przeszedł do finału konkursu j. angielskiego dla kl. III CHAMPION Uczeń klasy III przeszedł do finału konkursu j. angielskiego dla kl. III CHAMPION Drużyna 3 uczniów klasy II w VI Konkursie Piosenki Angielskiej dla szkół podstawowych zajęła 2 miejsce w Łodzi Drużyna 3 uczniów klasy II w VI Konkursie Piosenki Angielskiej dla szkół podstawowych zajęła 2 miejsce w Łodzi

11 Promocja Zdrowia Od 2000 roku należymy do Łódzkiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. W naszej szkole były realizowane programy edukacyjne: „Jem kolorowo” „Jem kolorowo” „Wygraj z astmą” „Wygraj z astmą” „Zadbaj o swoje płuca” „Zadbaj o swoje płuca” „Program profilaktyki wad postawy” „Program profilaktyki wad postawy” Pamiętaj o sercu” Pamiętaj o sercu” Co roku realizujemy projekt z zakresu promocji zdrowego stylu życia i odżywiania: „Kto się rusza, temu nie grozi tusza” „Kto się rusza, temu nie grozi tusza” Graj i postępuj zgodnie z zasadą fair play” Graj i postępuj zgodnie z zasadą fair play” „Tato, mamo odżywiaj mnie zdrowo” „Tato, mamo odżywiaj mnie zdrowo” „Pułapki w sieci – zagrożenia płynące z korzystania z mediów elektronicznych „Pułapki w sieci – zagrożenia płynące z korzystania z mediów elektronicznych W tym roku już po raz IX organizujemy, we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 35, międzyszkolny konkurs dla uczniów klas V pod hasłem: „Choroby cywilizacyjne zagrożeniem dla zdrowia człowieka”.

12 Terapia Terapia pedagogiczna. Terapia pedagogiczna. Terapia logopedyczna. Terapia logopedyczna. Rehabilitacja. Rehabilitacja. Gimnastyka korekcyjna. Gimnastyka korekcyjna. Zajęcia integracji sensoryczno- moterycznej. Zajęcia integracji sensoryczno- moterycznej.

13 Nasza szkoła posiada  certyfikaty Szkoły Promującej Zdrowie Szkoły Przyjaznej Uczniom z Dysleksją Szkoły z Klasą tytuł tytuł Lidera Integracji

14 Innowacje pedagogiczne realizowane w roku szkolnym 2009/2010 Kształtowanie kultury logicznej uczniów w nauczaniu zintegrowanym ze szczególnym uwzględnieniem matematycznych rozrywek umysłowych Innowacja pedagogiczna rozszerzona o edukację regionalną Innowacja pedagogiczna poszerzająca treści z zakresu edukacji europejskiej Integracja treści w kontekście organizacji dnia pracy i aktywności dziecka ze szczególnym uwzględnieniem ekspresji werbalnej i niewerbalnej Innowacja pedagogiczna „Spotkanie z komputerem w klasach I – III kształcenia zintegrowanego” Innowacja pedagogiczna poszerzona o rekreację i sport. Innowacja programowa w zakresie wychowania fizycznego dla II etapu edukacji dla dzieci o specyficznych potrzebach.

15 W roku szkolnym 2010/2011 w klasach pierwszych planowane są następujące innowacje Kształtowanie kultury logicznej uczniów w nauczaniu zintegrowanym ze szczególnym uwzględnieniem matematycznych rozrywek umysłowych Przygoda z komputerem i kolorową ortografią Innowacja pedagogiczna poszerzająca treści z zakresu edukacji europejskiej Klasa humanistyczna o profilu teatralno – filmowym Innowacja pedagogiczna „Mały kronikarz”

16 Projekty edukacyjne OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI Organizatorzy: Fundacja Kronenberga przy City Handlowy, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości i ŁCDNiKP Organizatorzy: Fundacja Kronenberga przy City Handlowy, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości i ŁCDNiKP PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY Ponadregionalny Projekt Edukacyjny współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa. Ponadregionalny Projekt Edukacyjny współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa. Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Program Operacyjny Kapitał Ludzki. INTERNETOWE CENTRA INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ W BIBLIOTEKACH SZKOLNYCH I PEDAGOGICZNYCH INTERNETOWE CENTRA INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ W BIBLIOTEKACH SZKOLNYCH I PEDAGOGICZNYCH współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny  AKADEMIA 3R (reduce, reuse, recycle, czyli ograniczanie odpadów, wielokrotne używanie oraz odzyskiwanie) w ramach kampanii „Kupuj odpowiedzialnie!” (reduce, reuse, recycle, czyli ograniczanie odpadów, wielokrotne używanie oraz odzyskiwanie) w ramach kampanii „Kupuj odpowiedzialnie!”

17

18 Dodatkowe zajęcia Szkolny Klub Turystyczny "Łazik" Szkolny Klub Turystyczny "Łazik" Szkolne Koło Caritas Szkolne Koło Caritas Szkolny Klub Europejski Szkolny Klub Europejski Pomoc dla uczniów z dysleksją w ramach programu Ortograffiti Pomoc dla uczniów z dysleksją w ramach programu Ortograffiti Przygotowanie do sprawdzianu szóstoklasisty i konkursów przedmiotowych Przygotowanie do sprawdzianu szóstoklasisty i konkursów przedmiotowych Koło ortograficzne Koło ortograficzne Chór szkolny Chór szkolny Koło przyrodnicze Koło przyrodnicze Zajęcia dodatkowe z języka polskiego Zajęcia dodatkowe z języka polskiego Zajęcia dodatkowe z języka niemieckiego Zajęcia dodatkowe z języka niemieckiego Koła informatyczne Koła informatyczne Zdrowo i sportowo (piłka siatkowa, ręczna, lekka atletyka, zajęcia taneczne, SKS lekkoatletyczny ) Zdrowo i sportowo (piłka siatkowa, ręczna, lekka atletyka, zajęcia taneczne, SKS lekkoatletyczny ) Grupa muzyczno - teatralna Grupa muzyczno - teatralna Koło ekologiczno - przyrodnicze Koło ekologiczno - przyrodnicze Mały fitness Mały fitness Z ortografią na ty Z ortografią na ty Edukacja europejska Edukacja europejska Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne Łamacze głów Łamacze głów

19 06.02.2010 r. o godzinie 10.00 zapraszamy na nasz Dzień Otwarty do budynku przy ul. Strzeleckiej 5 (tel. 42 645 85 33) oraz na stronę internetową: www.sp162.republika.pl i www.sp162.edu.lodz.pl

20 Szanowni Państwo Działamy z wyobraźnią. Myślimy o wszystkich! Jesteśmy na: sto sześćdziesiąt dwa!


Pobierz ppt "SZKOŁA PODSTAWOWA NR 162 im. Jana Nowaka - Jeziorańskiego 93-321 Łódź, ul. Powszechna 15."

Podobne prezentacje


Reklamy Google