Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WALORY LASÓW NADLEŚNICTWA SIEWIERZ Nadleśnictwo Siewierz położone jest na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej oraz na Wyżynie Śląskiej. Krajobraz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WALORY LASÓW NADLEŚNICTWA SIEWIERZ Nadleśnictwo Siewierz położone jest na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej oraz na Wyżynie Śląskiej. Krajobraz."— Zapis prezentacji:

1 WALORY LASÓW NADLEŚNICTWA SIEWIERZ Nadleśnictwo Siewierz położone jest na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej oraz na Wyżynie Śląskiej. Krajobraz Siewierskiego regionu ukształtowały lodowce oraz człowiek. Tereny zasypane przez lodowce piachami o małej żyzności zajęte są przez lasy Nadleśnictwa Siewierz. A oto nasze spojrzenie na walory tych lasów:

2 „TAM­TE LA­SY, TAM­TE KWIATY, TAM­TE ZBOŻA, TAMTE ZIELE­NIE – USNĘŁY, BY JUŻ NIE POWRÓCIĆ, USNĘŁY, BY NO­WE, ICH MIEJ­SCE ZAJĘŁY”

3 „WYJDŹ Z DO­MU, USIĄDŹ W LE­SIE PRZY STRUMIENIU. WESOŁY ŚPIEW WO­DY ZABIE­RZE CI WSZEL­KIE TROS­KI I ZA­NIESIE JE DO MORZA.”

4

5 „EGOIS­TA - OSO­BA, KTÓRA IDZIE PRZEZ LAS, A NIE ZAUWAŻA DRZEW...”

6 „ SPO­KOJ­NA RZE­KA MA UK­WIECO­NE BRZEGI.”

7 „ŻYCIE JEST JAK LAS - MROCZNE, STRASZNE I PEŁNE DZIKOŚCI! ALE JAK SIĘ DOB­RZE PRZYJ­RZEĆ, ZAW­SZE MOŻNA ZOBACZYĆ MAŁE ŚWIATEŁKO MIĘDZY DRZEWAMI...”

8 „NIEKOŃCZĄCE SIĘ PO­LA, LA­SY Z DRZE­WAMI, KTÓRYCH CZUB­KI ZDAJĄ SIĘ SIĘGAĆ NIEBA, ŁĄKI OB­SIANE MA­KAMI I CHAB­RA­MI I SŁOŃCE, KTÓRE ZEW­SZĄD CIĘ OTACZA. TU MOŻESZ POCZUĆ SIĘ JAK W NIEBIE.”

9 „IDĘ ALEJĄ, SŁYSZĘ SZUM DRZEW, LECZ MYŚLĘ, ŻE TO TWÓJ SZEPT.”

10 PREZENTACJĘ WYKONAŁY: DOMINIKA WOŹNIAK KL. IIIB GIM. KATARZYNA MOSTOWSKA KL. IIIB GIM. WERONIKA MACHURA KL. IIIB GIM. KATEGORIA: GIMNAZJUM ZESPÓŁ SZKÓŁ W SIEWIERZU Źródła: -Zdjęcia wykonane samodzielnie -Cytaty: http://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fszukaj. cytaty.info%2Fmysli%2Frzeka- 13.htm&h=XAQH2TTkXhttp://l.facebook.com/l.php?u=h ttp%3A%2F%2Fszukaj.cytaty.info%2Fmysli%2Frzeka- 13.htm&h=XAQH2TTkX


Pobierz ppt "WALORY LASÓW NADLEŚNICTWA SIEWIERZ Nadleśnictwo Siewierz położone jest na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej oraz na Wyżynie Śląskiej. Krajobraz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google