Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Adam Mickiewicz Prezentację wykonali uczniowie klasy trzeciej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Adam Mickiewicz Prezentację wykonali uczniowie klasy trzeciej."— Zapis prezentacji:

1

2 Adam Mickiewicz Prezentację wykonali uczniowie klasy trzeciej

3 Dzień pierwszy Szukamy informacji na temat Adama Mickiewicza w Internecie. Adam Mickiewicz urodził się 24 grudnia 1798 roku, czyli 213 lat temu, w Zaosiu koło Nowogródka. Nowogródek to mała miejscowość, która leży na Białorusi. Dworek w Nowogródku – najpierw drewniany, a następnie murowany - wybudował ojciec poety, Mikołaj Mickiewicz. W Nowogródku Adam Mickiewicz spędził dzieciństwo i lata szkolne. Po śmierci rodziców poety w dworku mieszkał jego brat Franciszek. W 1938 roku powstało w nim muzeum poety. Zebrane pamiątki i sam dom zniszczone zostały podczas II wojny światowej. W 1955 r. W stulecie śmierci poety dworek został odbudowany i ponownie powstało w nim muzeum.

4 Dalsze losy Adama Mickiewicza Chciał zostać nauczycielem, dlatego wstąpił na Uniwersytet im. Stefana Batorego w Wilnie. Mając 21 lat został nauczycielem w Kownie. Za działalność w tajnych organizacjach został aresztowany i uwięziony w Wilnie, w celi, od tej pory nazwanej „celą Konrada”. Dużo podróżował. Odwiedził wiele państw i miast Europy, m.in.: -Berlin, -Pragę, -Wenecję, Rzym i Neapol. Był wykładowcą literatury słowiańskiej na uczelniach we Szwajcarii i Francji. Miał żonę i sześcioro dzieci. Zmarł nagle, w Turcji, w wieku 57 lat. Został pochowany we Francji, na cmentarzu w Montmorency, a kilka lat później jego trumnę przewieziono na krakowski Wawel. Pomnik rodziny Mickiewiczów na cmentarzu w Montmorency i trumna z krypcie na Wawelu. Białoruś Europa- podróże wieszcza.

5 Wiemy jak wyglądał Adam Mickiewicz. Szukając informacji o Adamie Mickiewiczu, znaleźliśmy bardzo dużo jego zdjęć. Nam najbardziej podobały się te, na których poeta jest jeszcze młody, chociaż zauważyliście, że zawsze jest zamyślony i smutny?! Mamy też takie, na których jest starszy i niestety także wygląda na bardzo zmęczonego. A tak wyglądają nasze prace. Wszystkie portrety wykonaliśmy naklejając gruby sznurek na kartkę.

6

7 Dzień drugi Dzisiaj czytaliśmy bardzo fajne opowiadanie pt. „Wiewiórka Maryni”, którego głównym bohaterem był oczywiście Adam Mickiewicz. Akcja tego opowiadania toczy się we Francji, w Paryżu, nad Sekwaną. Poznaliśmy wieszcza jako zwykłego tatę, który w drodze do pracy, kupuje dla swojej córeczki Maryni, małą wiewiórkę. Następnie idzie z nią na wykład na uczelnię. Po chwili wiewiórka w ciepełku ożywia się i zaczyna biegać pod surdutem pana Mickiewicza, chcąc się wydostać na zewnątrz. A wieszcz z nieprzeniknioną twarzą, bez mrugnięcia okiem kończy swój wykład.

8 Dzień trzeci Po przeczytaniu bajki Adama Mickiewicza „Lis i kozieł”, postanowiliśmy wykonać do niej ilustracje. Wprawdzie w naszym podręczniku i w ćwiczeniach są bardzo ładne obrazki, ale my postanowiliśmy zrobić je sami. No i okazało się, że nie jest to takie proste. Tylko niektórzy z nas wytrwali do końca. Kilku, po niepowodzeniu, postanowiło wyszukać w Internecie gotowych ilustracji do utworów Adama Mickiewicza, albo po prostu wykonać ilustracje przy pomocy kredek i ołówka.

9 To nasze propozycje czyli rysunki wykonane przez Agnieszkę, Asię, Sandrę, Tomka i Kubę. Sprytny lis znowu na wolności. Lis „wita się z gąską”

10 Lis, nie załamuje łap i próbuje wydostać się z beczki. Uff!! Znowu na wolności!!! Naiwny kozioł w beczce. A to ilustracja wykonana za pomocą kredek.

11 Pracujemy w naszej pracowni komputerowej.

12 Dzień czwarty- ostatni. Przedstawiamy bajkę „Lis i kozieł”. Fragment przedstawienia „Lis i kozieł” Wspólne zdjęcie wszystkich aktorów po udanych prezentacjach.


Pobierz ppt "Adam Mickiewicz Prezentację wykonali uczniowie klasy trzeciej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google