Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacje przygotowały Rzepki - Zamiast słodyczy jedz warzywa i owoce! - Jedz mniej, ale częściej! - Ćwicz przynajmniej pół godziny dziennie! Jak zwalczyć.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacje przygotowały Rzepki - Zamiast słodyczy jedz warzywa i owoce! - Jedz mniej, ale częściej! - Ćwicz przynajmniej pół godziny dziennie! Jak zwalczyć."— Zapis prezentacji:

1

2 Prezentacje przygotowały Rzepki

3 - Zamiast słodyczy jedz warzywa i owoce! - Jedz mniej, ale częściej! - Ćwicz przynajmniej pół godziny dziennie! Jak zwalczyć nadwagę?

4 Czy wiesz co powinieneś jeść często a z czym nie przesadzać?

5 Anglicy mawiają, jeść jedno jabłko dziennie, a lekarz wcale nam nie będzie potrzebny. Jabłka są źródłem pektyn o działaniu m.in. oczyszczającym organizm. Zawierają dużo substancji odżywczych: błonnik który ułatwia trawienie, węglowodany. Wzmacniają układ odpornościowy, dzięki czemu mniej chorujemy. Zawarta w nich witamina C i P uszczelnia naczynia krwionośne. Dlaczego warto jeść owoce?

6 Te soczyste owoce są bardzo cenne, gdyż obniżają ciśnienie krwi.

7 Są bardzo pożywne dostarczają energii, są bogatym źródłem witamin z grupy B oraz potasu.

8 Zawierają wiele witamin i minerałów, witaminę C, wapń, fosfor, żelazo, witaminę A, B1, B2 oraz PP, która reguluje dotlenienie krwi, zapobiegając łączeniu się ciałek czerwonych. Wzmacniają zęby oraz kości, a zawarty w nich magnez działa na nasz układ nerwowy uspokajająco. Bogate są także w mangan, dzięki czemu wzmacniają nasze włosy.

9 Sok z malin jest dobry na przeziębienie a także obniża gorączkę. Zawierają wapń, witaminy, żelazo oraz kwas foliowy, który jest niezbędny dla kobiet w ciąży, gdyż zapobiega występowaniu wad wrodzonych u dzieci.

10 Zawierają cukry witaminy, głównie grupy B, minerały i prawie tyle pektyn, co jabłka. Są bogatym źródłem witaminy A, a także potasu, żelaza, wapnia i fosforu. Ułatwiają trawienie dlatego są idealne, dla osób które cierpią na zaparcia.

11 Uprawianie jakiejś dyscypliny sportowej po pierwsze działa na korzyść naszego układu krążenia, dzięki regularnym ćwiczeniom na dworze dotleniamy nasz organizm, po pewnym czasie nawet można zauważyć zwiększenie pojemności i wydolności naszych płuc Dlaczego warto uprawiać sport?

12 Po drugie ćwicząc modelujemy naszą sylwetkę. Przecież każdy pragnie mieć piękną, zgrabną sylwetkę i jędrne ciało. Więc ćwiczmy i z każdym dniem ćwiczeń zbliżajmy się do swojego ideału.

13 Ćwicząc regularnie po pewnym czasie dajemy naszemu ciału i sobie dawkę przyjemności. Taki trening jest korzystny dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego, no i poprawia samopoczucie. Po pewnej dawce wysiłku możemy czuć się szczęśliwsi (za sprawą endorfin, czyli hormonu szczęścia), rozluźniamy się, relaksujemy, dzięki temu zyskujemy również dystans od codziennych problemów.

14 Załóż się sam ze sobą, że nie zjesz przez 2 tygodnie ani jednej słodkiej niezdrowej rzeczy - dla ułatwienia możesz poinformować otoczenie o takiej decyzji, będzie Ci wtedy wstyd złamać postanowienie. Nie jeść słodyczy? – łatwo powiedzieć


Pobierz ppt "Prezentacje przygotowały Rzepki - Zamiast słodyczy jedz warzywa i owoce! - Jedz mniej, ale częściej! - Ćwicz przynajmniej pół godziny dziennie! Jak zwalczyć."

Podobne prezentacje


Reklamy Google