Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MAŁA ENCYKLOPEDIA TECHNIKI OPRACOWALI UCZNIOWIE KLAS I ROKU SZKOLNEGO 2008/2009.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MAŁA ENCYKLOPEDIA TECHNIKI OPRACOWALI UCZNIOWIE KLAS I ROKU SZKOLNEGO 2008/2009."— Zapis prezentacji:

1 MAŁA ENCYKLOPEDIA TECHNIKI OPRACOWALI UCZNIOWIE KLAS I ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

2 Najszybszy Procesor na Świecie od Fujitsu Venus – takiej nazwy kodowej firma Fujitsu użyła na określenie najbardziej wydajnego procesora w historii. Zdetronizował on w ten sposób Nehala Xeon 5500 pobijając jego wynik prawie dwa razy. Fujitsu Venus (SPARC64 VIIIfx) jest w stanie w ciągu sekundy wykonać 128 miliardów operacji zmiennoprzecinkowych. Warty odnotowania jest także fakt, że jednostka zużywa o 2/3 mniej energii w porównaniu z Nehalem.

3 Prawdziwy R2D2 Sterowany za Pomocą iPoda Robota R2D2 znamy z filmów o Gwiezdnych Wojnach. Dzisiaj prezentuje wam jego kopię autentycznych rozmiarów. Fakt jest jeszcze niedokończony, ale widać że twórca wykonuje go z dużą dbałością o szczegóły. R2D2 raczej nie będzie posiadał własnej sztucznej inteligencji, ale został stworzony tak, by można kontrolować jego ruchy za pomocą iPhone’a.

4 Zegar Wodny Kouichi Okamoto zaprojektował wyjątkowy zegar. Całość składa się z ceramicznej podstawy, w której umieszczono dwa bardzo mocne magnesy. Jak pewnie się domyślacie każdy z nich będzie odpowiadał za poruszanie jednej ze „wskazówek”, których rolę będą pełniły dwie kuleczki. Będą one pływać po powierzchni wody nalanej do naczynia umieszczonego na podstawie. Zegar ma jedną wadę. Godzinę trzeba odczytywać patrząc na niego z góry. Cena to 299 USD. Kouichi Okamoto zaprojektował wyjątkowy zegar. Całość składa się z ceramicznej podstawy, w której umieszczono dwa bardzo mocne magnesy. Jak pewnie się domyślacie każdy z nich będzie odpowiadał za poruszanie jednej ze „wskazówek”, których rolę będą pełniły dwie kuleczki. Będą one pływać po powierzchni wody nalanej do naczynia umieszczonego na podstawie. Zegar ma jedną wadę. Godzinę trzeba odczytywać patrząc na niego z góry. Cena to 299 USD.

5 Ręczna Ładowarka Gadżet, który widzicie na fotografii to zaprojektowana przez Jiang Qiana kula służąca do ładowania akumulatorków wielkości AA lub AAA. Wystarczy tylko umieścić ogniwo w zależności od rodzaju w odpowiednim zagłębieniu, założyć górną część kuli i już możemy ładować. Prąd jest wytwarzany z energii mechanicznej, którą dostarczamy kręcąc w ręku kulę. Stan naładowania baterii wskaże nam dioda na obudowie święcąca na czerwono lub zielono. Niestety nie została podany czas przykładowego ładowania, ale podejrzewam że krótki nie jest.

6 Rower Elektryczny Swallow EV1 Prezentowany jednoślad to futurystycznie wyglądający rower, który dodatkowo może być napędzany za pomocą silnika elektrycznego. To właśnie on wraz z baterią są najważniejszymi elementami pojazdu. Konstrukcja roweru jest przystosowana do ich szybkiego demontażu umożliwiając instalację innego kompletu. Pozwala nam to podróżować rowerem bez potrzeby czekania na naładowanie akumulatora wymieniając jedynie wspomniany wcześniej zestaw. EV1 wyposażony jest także w zestaw zegarów wskazujących aktualna prędkość i zużycie baterii. Do najciekawszych gadżetów należy zainstalowana na kierownicy nawigacja GPS. Projektantem roweru jest Marino Drake.

7 Złota Myszka do Komputera Macie słabość do złotych drobiazgów. Gadżet, który wam zaprezentuje nie jest wykonany z prawdziwego złota, ale za to wygląda jak mała sztabka tego cennego kruszcu. Zrobiony jest z plastiku pomalowanego we właściwym kolorze i uzupełnionym specjalnymi oznaczeniami. Konkretnie chodzi o myszkę do komputera. Zestaw jest bezprzewodowy toteż kabel nie psuje efektu wizualnego. Jej cena to około 40 USD.

8 Jeżdżący Generator Wodoru To co widzicie na obrazku to nie najnowszy projekt ekologicznego autobusu. To opracowana przez jedno z centrów badawczych NASA (Glenn Research Center) jeżdżąca konstrukcja do generowania z wody i energii pozyskiwanej z wiatru wodoru. Trochę strasznie wygląda ten wystający z dachu wiatrak, ale nie wydaje mi się by był on tam zainstalowany na stałe. Gdyby jednak tak było to pewnie w znacznym stopniu utrudniałby sprawne poruszanie się całości.

9 Maszyna Do Mycia Człowieka Mycie samochodu na myjni automatycznej jest wygodne z dwóch powodów. Po pierwsze eliminuje czynnik ludzki w procesie dezynfekcji jego auta,a po drugie pozwala kierowcy na słodkie podziwianie pracy robota w trakcie swojego relaksu. A gdyby tak stworzyć myjnię dla ludzi? Japońscy budowniczy zamienili słowa w czyn i oto przestawiam Wam Avant’s Santelubain 999. Przyszły użytkownik wystarczy, że położy się (niczym ma łożu) i zrelaksuje a poszczególne szczotki z natryskami (z szamponem) wypolerują jego ciało. Zła wiadomość to taka, że to na razie tylko projekt. Autorzy nie zdradzają więcej szczegółów. Mycie samochodu na myjni automatycznej jest wygodne z dwóch powodów. Po pierwsze eliminuje czynnik ludzki w procesie dezynfekcji jego auta,a po drugie pozwala kierowcy na słodkie podziwianie pracy robota w trakcie swojego relaksu. A gdyby tak stworzyć myjnię dla ludzi? Japońscy budowniczy zamienili słowa w czyn i oto przestawiam Wam Avant’s Santelubain 999. Przyszły użytkownik wystarczy, że położy się (niczym ma łożu) i zrelaksuje a poszczególne szczotki z natryskami (z szamponem) wypolerują jego ciało. Zła wiadomość to taka, że to na razie tylko projekt. Autorzy nie zdradzają więcej szczegółów.

10 Komórka dla Młodszych Użytkowników Telefon Doraemon już stylistyką daje do zrozumienia, że przeznaczony jest dla mniejszych użytkowników. Jego obudowa wykonana jest na kształt bohatera bajki Daraemon. Mimo takiego wyglądu jego funkcje nie są całkiem najgorsze. Znajdziemy tu między innymi bluetooth, radio FM, czytnik kart SD, aparat 1,3 mpx i odtwarzacz video. Cena telefonu to 122 USD.

11 Drzwi dla Każdego - 3w1 Czy jesteś mały czy duży te drzwi są właśnie dla ciebie. Zrobione są z trzech uchylnych skrzydeł, z których dwa mniejsze są częścią tego największego. Przypomina to trochę drzwi do stodoły gdzie w wielkiej bramie wjazdowej zrobione jest mniejsze wejście dla ludzi. Drzwi chyba nie spełniają żadnej konkretniejszej funkcji poza wizualną. Na pewno dzieciaki bedą zadowolone z posiadania wejścia specjalnie dla nich. Twórcą drzwi Goldilocks jest pochodzącą z Wielkiej Brytanii grupa Slam. Czy jesteś mały czy duży te drzwi są właśnie dla ciebie. Zrobione są z trzech uchylnych skrzydeł, z których dwa mniejsze są częścią tego największego. Przypomina to trochę drzwi do stodoły gdzie w wielkiej bramie wjazdowej zrobione jest mniejsze wejście dla ludzi. Drzwi chyba nie spełniają żadnej konkretniejszej funkcji poza wizualną. Na pewno dzieciaki bedą zadowolone z posiadania wejścia specjalnie dla nich. Twórcą drzwi Goldilocks jest pochodzącą z Wielkiej Brytanii grupa Slam.

12 Laptop Zwijany w Rulon D-roll, czyli “cyfrowy rulonik” to urządzenie, które konstruktor Hao Hua uważa za następne pokolenie tradycyjnych notebooków. Wystarczy zerknąć na zdjęcie powyżej aby wyobrazić sobie jak łatwe będzie to urządzanie w transporcie w momencie zwinięcia całego komputera. Na chwilę obecną jednak jest to tylko koncept. Co do specyfikacji nic więcej nie wiadomo. Zresztą najistotniejszy w tej konstrukcji jest fakt nowatorskiego sposobu przenoszenia i korzystania z maszyny. D-roll, czyli “cyfrowy rulonik” to urządzenie, które konstruktor Hao Hua uważa za następne pokolenie tradycyjnych notebooków. Wystarczy zerknąć na zdjęcie powyżej aby wyobrazić sobie jak łatwe będzie to urządzanie w transporcie w momencie zwinięcia całego komputera. Na chwilę obecną jednak jest to tylko koncept. Co do specyfikacji nic więcej nie wiadomo. Zresztą najistotniejszy w tej konstrukcji jest fakt nowatorskiego sposobu przenoszenia i korzystania z maszyny. KONIEC Z DUŻYMI I CIĘŻKIMI ZAJMUJACYMI DUŻO MIEJSCA NOOTEBOOKA-mi ?

13 Koncepcyjny Laptop dla Pań Komputer osobisty HP Make- Up to pozycja, która powinna przypaść do gustu głównie kobietom. Gdy jego użytkowniczka będzie chciała sobie „przypudrować nosek” wystarczy, że naciśnie przycisk zmieniający monitor w lustro. Dodatkowo z boku wysunie się paleta z przyborami do makijażu. Urządzenie posiada także drukarkę do nakładania wzorów na paznokcie. Twórcą koncepcyjnego laptopa jest Nikita Buyanov. Koniec ze zwykłymi kosmetyczkami teraz trzeba być trendy xD Przynajmniej można przeglądnąć strony z ciekawymi makijażami :D wszystko pod ręką ;]

14 Trójkołowy Skuter - Dobry Dla Dzieci i Dla Kobiet Mimo dosyć szowinistycznego tytułu tego posta zapewniam, że moje poglądy są bardzo liberalne. Nagłówek newsa to hasła, którymi posługuje się konstruktor tego wynalazku, aby zareklamować produkt. Wracając jednak do rzeczy. To co widzicie na zdjęciach to wizja najbardziej popularnego środka transportu w miastach na Zachodzie. Konstruktor Tryi Yeh stworzył trzykołowy skuter z myślą o małych dzieciach oraz kobietach. W ten sposób według jego zamysłu ma zostać zmniejszone ryzyku przysłowiowej „wywrotki” a także dzięki takiej konstrukcji rama została wzmocniona, co także w razie wypadku pomoże kierowcy.

15 Pudełko na Jedzenie z Podgrzewaczem W takie pudełko powinni się zaopatrzyć wszyscy, którzy do pracy biorą własny obiadek. Mo:Ben posiada w środku miejsce na nóż, widelec oraz pojemnik na posiłek z trzema przegródkami. Najfajniejsze w całym akcesorium jest możliwość podgrzewania jedzenia. Wystarczy tylko podłączyć dołączony do zestawu przewód. Pudełko można myć w zmywarce. Projektantem Mo:Ben jest Alex Cheong. W takie pudełko powinni się zaopatrzyć wszyscy, którzy do pracy biorą własny obiadek. Mo:Ben posiada w środku miejsce na nóż, widelec oraz pojemnik na posiłek z trzema przegródkami. Najfajniejsze w całym akcesorium jest możliwość podgrzewania jedzenia. Wystarczy tylko podłączyć dołączony do zestawu przewód. Pudełko można myć w zmywarce. Projektantem Mo:Ben jest Alex Cheong. KONIEC Z MIKROFALOM !!!

16 Nokia 5330 XpressMusic Wygląd nowej Nokii jest trochę niekonsekwentny. Obły dół gryzie się z kanciastą górą. Całość trochę łagodzi do wyboru biały lub czarny kolor obudowy i delikatne klawisze. Co do parametrów to jak na telefon muzyczny przystało komórka wyposażona jest w gniazdko na słuchawki 3,5mm, radio i baterię, która pozwala odtwarzać muzykę aż przez 26 godzin. Producent zainstalował wewnątrz także m.in. aparat 3.2 megapiksela. Nowa Nokia trafi na rynek w drugiej połowie 2009 roku.

17 Termometr Stworzony z Myślą O Małych Dzieciach Zmierzenie temperatury dziecku to zadanie samo w sobie bardzo trudne. Tylko „zawodowcy” są w stanie przekonać malucha do trzymania termometru pod pachą przez kilka minut. Dla nieco mniej cierpliwych rodziców przedstawiam Lunar Baby Thermometer. Urządzenie zakłada się na rękę i za pomocą jednego dotknięcia do czoła od razu mierzymy dziecku temperaturę. Szybko,sprawnie i co najważniejsze bez płaczu. Pomysł ciekawy szkoda tylko, że na razie pozostaje jedynie na deskach kreślarskich.

18 Wodny Generator Prądu Elektrownie wodne funkcjonują już od bardzo dawna i przynajmniej w naszym kraju kojarzą się z tamami spiętrzającymi wodę. Generator HEB (Hydro Electric Barrel) to urządzenie wytwarzające prąd, które skalą przypomina elektrownie wiatrowe. I tak jak one nie ingeruje za bardzo w środowisko w miejscu ustawienia. Prezentowany generator wodny ma jeszcze jedną właściwość. Może pracować niezależnie od poziomu wody, a to dzięki specjalnemu ramieniu, na którym opiera się obracająca konstrukcja. Elektrownie wodne funkcjonują już od bardzo dawna i przynajmniej w naszym kraju kojarzą się z tamami spiętrzającymi wodę. Generator HEB (Hydro Electric Barrel) to urządzenie wytwarzające prąd, które skalą przypomina elektrownie wiatrowe. I tak jak one nie ingeruje za bardzo w środowisko w miejscu ustawienia. Prezentowany generator wodny ma jeszcze jedną właściwość. Może pracować niezależnie od poziomu wody, a to dzięki specjalnemu ramieniu, na którym opiera się obracająca konstrukcja.

19 Generator Słoneczny Chyba każdy z was widział napędzany benzyną generator prądu wykorzystywany jako awaryjne zasilanie. Generator słoneczny PurePowerD™ ma on stanowić alternatywę dla prądnicy zasilanej paliwem i na rzecz takiego sposobu generowania prądu przemawia szereg korzyści. Jest to tanie (nie licząc kosztów zakupu) źródło prądu, ciche i nie wydzielające spalin. Do wad z pewnością można zaliczyć rozmiar całej konstrukcji i uzależnienie od warunków słonecznych. Dostępne są 3 wersje PurePowerD™ zapewniające od 5 do 20 KW – jest to zależne od ilości zainstalowanych panelów, których położenie można regulować w zależności od położenia słońca. Cena nie została odana. Same plusy minusem na pewno jest cena

20 Phone do Sterowania Śmigłowcem iPhone to naprawdę wielozadaniowy telefon. Joshua Zering stworzył aplikację, która pozwala zastąpić wielokanałowy kontroler od aparatury rc telefonem. Przepustnicą steruje się za pomocą dotykowego wyświetlacza, a łopatami wykorzystując akcelerometr. Sterowanie śmigłowcem w ten sposób do łatwych pewnie nie należy. Ale za to szpan jest :D

21 ŹRÓDŁA: ENCYKLOPEDIA PWN ENCYKLOPEDIA TECHNIKI ŻYCIE I TECHNIKA ŚWIAT WIEDZY MŁODY TECHNIK PL.WIKIPEDIA.ORG WWW.GIZMOS.PL WWW.WYNALAZKI.MT.COM.PL WWW.CIEKAWOSTKA.PL WYNALAZKI.W.INTERIA.PL WWW.FOCUS.PL

22


Pobierz ppt "MAŁA ENCYKLOPEDIA TECHNIKI OPRACOWALI UCZNIOWIE KLAS I ROKU SZKOLNEGO 2008/2009."

Podobne prezentacje


Reklamy Google