Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nawyk to jakaś czynność, sposób zachowania się, reagowania, którą nabywa się w wyniku ćwiczenia (głównie przez powtarzanie). Nałóg to mocno utrwalona.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nawyk to jakaś czynność, sposób zachowania się, reagowania, którą nabywa się w wyniku ćwiczenia (głównie przez powtarzanie). Nałóg to mocno utrwalona."— Zapis prezentacji:

1

2 Nawyk to jakaś czynność, sposób zachowania się, reagowania, którą nabywa się w wyniku ćwiczenia (głównie przez powtarzanie). Nałóg to mocno utrwalona skłonność do wykonywania mniej lub bardziej przyjemnych czynności, które są często szkodliwe dla zdrowia, np. : alkoholizm, nikotynizm, narkomania.

3

4  ciekawość,  chęć dorównania rówieśnikom,  chęć naśladowania innych,  chęć poczucia się dorosłym,  dla odprężenia,  zapomnienia o kłopotach,  dla towarzystwa,  dla przyjemności,  dla pokonania nieśmiałości.

5  I faza- Pierwsze kontakty ze środkiem.  II faza - Następuje stopniowe uzależnienie się od środka,ktory zaspokoja określone potrzeby.  III faza - Stan zaawansowanego uzależnienia.  IV faza –Całkowite uzależnienie.

6  Dla nas ważna jest siła fizyczna. Powinniśmy regularnie uprawiać sport. Wtedy nasz mózg i inne narządy odpowiednio pracują.  Należy nie wpadać w nałogi i nawyki. Zwykle kończą sie one ciężkimi chorobami.

7 Wykona ł a : Julia Józef


Pobierz ppt "Nawyk to jakaś czynność, sposób zachowania się, reagowania, którą nabywa się w wyniku ćwiczenia (głównie przez powtarzanie). Nałóg to mocno utrwalona."

Podobne prezentacje


Reklamy Google