Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Matka siedemnastoletniej Isabelli Swan, wychodzi po raz drugi za mąż. Jej drugi małżonek jest footballistą i dużo podróżuje. W związku z tym, Bella.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Matka siedemnastoletniej Isabelli Swan, wychodzi po raz drugi za mąż. Jej drugi małżonek jest footballistą i dużo podróżuje. W związku z tym, Bella."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Matka siedemnastoletniej Isabelli Swan, wychodzi po raz drugi za mąż. Jej drugi małżonek jest footballistą i dużo podróżuje. W związku z tym, Bella postanawia na pewien czas przenieść się ze słonecznego wybrzeża Phoenix, do deszczowego miasteczka Forks, by zamieszkać u swego ojca. Tam jej życie zmienia się gwałtownie, jest w centrum uwagi swoich rówieśników. Jedynie Edward Cullen, obok którego siada na biologii, nie wydaje się być zachwycony. Po zajęciach, Edward próbuje nawet zmienić grupę, ale nie udaje mu się to. Sytuacja zmienia się, gdy kilka dni później, Edward ratuje życie Belli podczas wypadku na szkolnym parkingu. Wykazuje się przy tym nadludzką siłą i szybkością, które później stara się zatuszować. Po tym incydencie Edward przestaje okazywać Belli wrogość.

4 Podczas wypadu na plażę, Bella spotyka przyjaciela z dzieciństwa, Jacoba. Jacob pochodzi z indiańskiej rodziny, która żyje w rezerwacie. Dowiaduje się od niego, że według podań krążących wśród Indian, Cullenowie (Edward, jego przybrani rodzice i czwórka przybranego rodzeństwa) należą do rodu wampirów. Zamieszkują te okolice dzięki wyrzeczeniu się ludzkiej krwi i polowaniu na zwierzęta. Gdy Bella wybiera się do pobliskiego miasta na zakupy, zostaje zaatakowana przez grupę mężczyzn. Ratuje ją Edward. Dziewczyna i chłopak zakochują się w sobie. Edward wyjaśnia bohaterce, jak to jest być wampirem. Potrafi czytać ludzkie myśli, ale Bella jest pod tym względem wyjątkiem. Dziewczyna bardzo kusi Edwarda i musi on silniej niż przy innych kontrolować swoją żądzę krwi.

5 Trudny, ale szczęśliwy związek między Edwarem i Bellą, komplikuje pojawienie się w Forks grupy innych wampirów. Jeden z nich, James, postanawia zapolować na Bellę. Cullenowie, których sympatię pozyskała już bohaterka, postanawiają ją uratować. Podstępny James, doprowadza jednak do sytuacji, w której Bella sama (by chronić swą matkę) oddaje się w ręce łowcy. James zdążył ugryźć dziewczynę, ale nie zabił jej, bo w ostatniej chwili został pokonany przez Cullenów. Edward przy zachowaniu olbrzymiej samokontroli, wysysa jad Jamesa. Bella trafia do szpitala, z którego po pewnym czasie wraca jednak do Forks. Edward zabiera Bellę na bal absolwentów. Tam bohaterka wyznaje, iż chciałaby przemienić się w wampira. Edward odmawia - tak kończy się pierwszy tom.

6 Stephenie Meyer (ur. 24 grudnia 1973 w Hartford) – amerykańska pisarka. Autorka powieści Intruz i cyklu Zmierzch, składającego się z czterech części.

7 Isabella Swan: Bella ma długie, ciemne, kręcone włosy i brązowe oczy. Jest niskiego wzrostu oraz ma smukłą sylwetkę. W książce jest przedstawiona jako wyjątkowo niezdarna osoba. Kocha słońce i ciepło, jednak jej cera nie jest zbytnio opalona. Bardzo lubi czytać. Nie znosi pełnej wersji swojego imienia. Jest bardzo inteligentna, wyrozumiała, opiekuńcza, a także wstydliwa. Nie cierpi strojenia się, mówiąc, że "makijaż jest bólem". Wielką zagadką dla bohaterki jak i wampirów, jest działanie jej mózgu. Pracuje on na innych zasadach niż u reszty ludzi. Dlatego też, większość Zimnych Ludzi ze "specjalnymi" zdolnościami, nie może wykorzystywać na Belli swych mocy.

8 Bella Swan

9 Edward Cullen: Edward nawet wśród wampirów wyróżnia się swoją urodą. Autorka wielokrotnie porównuje go do młodego, greckiego boga. Lekko rudawe włosy, zawsze układa w harmonizujący nieład. Duże, wyraziste oczy, zmieniają swą barwę od złotej po czarną, w zależności od stopnia pragnienia krwi. Jego skóra jest biała, zimna, twarda i gładka jak marmur. Uroku dodaje mu olśniewający uśmiech. Edward jest najszybszy ze swego rodzeństwa. Posiada zdolność czytania w ludzkich umysłach – potrafi przejrzeć myśli każdej osoby, do czasu, gdy spotyka Bellę Swan. Brzmienie jego głosu porównywane jest do głosu anioła.

10 Edward Cullen

11 Jacob Black: Jacob Black, to 16-letni Indianin, pochodzący ze starego plemienia Quileutów, zamieszkujący rezerwat znajdujący się w okolicach plaży La Push. Jak głosi legenda, plemię, z którego wywodzi się Jacob pochodzi od wilka, a wszyscy jego członkowie są wilkołakami. Jacoba poznajemy, kiedy postanowi odnowić swoją znajomość z przyjaciółką z dzieciństwa- Bellą Swan. W odpowiedzi na jej pytania, odnoście rodziny Cullenów, opowiada jej legendy, mówiące o "Zimnych Ludziach", którzy zawsze rywalizowali z Quiletami. To dzięki Blackowi, Bella orientuje się, kim jest Edward.

12 Jacob Black

13 Charlie Swan: Charlie to ojciec Belli i komendant policji, z którym ona zamieszkała. Jest tak samo skryty w uczuciach jak jego córka. Alice Cullen: Alice jest adoptowaną córką Carlisle’ a i Esme, przybraną siostrą Edwarda, Rosalie i Emmetta oraz żoną Jaspera. Z czasem stała się także najlepszą przyjaciółką Belli. Jej zdolnością jest widzenie przyszłości. Carlisle Cullen: Carlisle jest wampirem, mężem Esme Cullen oraz przyszywanym ojcem Edwarda, Alice, Emmetta Cullenów i Rosalie i Jaspera Hale. Przemieniony w wampira został w wieku dwudziestu trzech lat.

14 Charlie Swan, Alice Cullen i Carlisle Cullen.

15 Jasper Hale: Adoptowany syn Carlisle’ a i Esme Cullenów, przybrany brat Edwarda, Emmetta i Rosalie, mąż Alice. Ma największe problemy z opanowaniem się, widząc lub wyczuwając węchem ludzką krew. Jasper ma dar wykrywania i sterowania emocjami innych. Rosalie Hale: Rosalie jest wampirem, przybraną siostrą Edwarda Cullena, Alice Cullen oraz Jaspera Hale. Jest żoną Emmetta Cullena, z którym brała ślub kilka razy. Emmet Cullen: Jest adoptowanym synem Carlisle’ a i Esme, przybranym bratem Edwarda, Alice i Jaspera, mężem Rosalie Hale.

16 Jasper Hale, Rosalie Hale i Emmet Cullen.

17 Na podstawie książki „Zmierzch”, został nakręcony film o tym samym tytule. Jego reżyserem jest Catherine Hardwicke, a w rolach głównych występują Kristen Stewart grająca Bellę i Robert Pattinson grający Edwarda. Premiera filmu w USA odbyła się 21 listopada 2008 roku.

18 W rolę Alice wcieliła się Ashley Greene, a w rolę Jaspera, Jackson Rathbone.

19 Piękną wampirzycę Rosalie, zagrała Nikki Reed, a jej partnera Emmeta, Kellan Lutz.

20 Wampira Carlisl’ a, zagrał Peter Facinelli, a jego żonę Esme, zagrała Elizabeth Reaser.

21 ... a tatę Belli, zagrał Billy Burke.

22 Książka pt. „Zmierzch” bardzo mi się podoba tak jak reszta sagi, mimo tego, że nie za bardzo przepadam za książkami fantasy (z pewnymi wyjątkami oczywiście ). Jest ciekawa, trochę straszna, ale przede wszystkim dla każdego. Wprowadziła mnie w „inny świat”, z którego jak dotąd nie mogę się uwolnić. Polecam ją wszystkim.

23 Opracowała: Anna Bytner


Pobierz ppt "Matka siedemnastoletniej Isabelli Swan, wychodzi po raz drugi za mąż. Jej drugi małżonek jest footballistą i dużo podróżuje. W związku z tym, Bella."

Podobne prezentacje


Reklamy Google