Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JAK ROZWIJAĆ ZAINTERESOWANIA I PASJE DZIECI Nie rodzimy się ze zdolnościami. Nie ma genów odpowiedzialnych za talent lub jakieś umiejętności. Nabywamy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JAK ROZWIJAĆ ZAINTERESOWANIA I PASJE DZIECI Nie rodzimy się ze zdolnościami. Nie ma genów odpowiedzialnych za talent lub jakieś umiejętności. Nabywamy."— Zapis prezentacji:

1 JAK ROZWIJAĆ ZAINTERESOWANIA I PASJE DZIECI Nie rodzimy się ze zdolnościami. Nie ma genów odpowiedzialnych za talent lub jakieś umiejętności. Nabywamy je. Możesz nauczyć się wszystkiego.

2 Zainteresowanie oznacza coś, z czym dziecko utożsamia swoje dobre samopoczucie. jest źródłem motywacji, które pobudza człowieka do działania zgodnie z pragnieniami w sytuacji, kiedy istnieje możliwość swobodnego wyboru. Dostrzeżenie pożytku Rozwijanie zainteresowania zadowolenie

3 W każdym wieku zainteresowania odgrywają ważną rolę w życiu jednostki oraz mają wielki wpływ na jej zachowanie i postawy. Dotyczy to zwłaszcza okresu dzieciństwa. Zainteresowania rozwinięte w dzieciństwie przesądzają w znacznym stopniu o tym, kim będzie dziecko w przyszłości.

4 Co fascynuje dzieci w młodszym wieku szkolnym? świat roślin i zwierząt, chętnie grają w piłkę, jeżdżą na łyżwach, wrotkach, skaczą, ścigają się, zaczynają kolekcjonować znaczki pocztowe, pocztówki oraz inne zbiory. mają też zainteresowania czytelnicze – zaczynają gromadzić własne książki i czasopisma dla dzieci, lubią filmy, z zapałem rysują, malują, grają w gry komputerowe. Każde dziecko posiada nieco odmienne, indywidualne zainteresowania, jakie najbardziej odpowiadają jego skłonnościom i uzdolnieniom.

5 o zainteresowaniach dziecka słów ważnych kilka W pierwszych latach nauki zainteresowania dziecka są nietrwałe. Zainteresowania dziecka trzeba pielęgnować stwarzając odpowiednie warunki do ich rozwoju Rodzice powinni dziecko pochwalić, zachęcić, pomóc, dyskretnie dopingować.

6 o zainteresowaniach dziecka słów ważnych kilka Dziecko nie może mieć zbyt wielu zainteresowań Rodzice powinni dobrze znać swoje dziecko Zainteresowania czytelnicze trzeba rozwijać u wszystkich dzieci Rozwój zainteresowań dziecka uzależniony jest od środowiska rodzinnego i od zdolności dziecka.

7 Zainteresowania dziecka budzą się kiedy poparte są zdolnościami 1.Zdolności manualne – zainteresowania plastyczne. 2. Dobry słuch – zainteresowania muzyczne. 3. Dobrze rozwinięta motoryka – zainteresowanie sportem.

8

9 Okres dzieciństwa musi być maksymalnie wykorzystany do rozwijania zainteresowań Zajęcia pozalekcyjne. Kółka zainteresowań. Spotkania z ciekawymi ludźmi. Wycieczki. Literatura, teatr, film. Zabawy, konkursy. Zagadki, ciekawostki, szukanie eksponatów.

10 Człowiek rodzi się z różnymi zdolnościami, a rozwijanie talentu służy każdemu. Świadomość swoich mocnych stron jest istotna w budowaniu pozytywnego odbioru swojej osoby.

11 Dziękuję


Pobierz ppt "JAK ROZWIJAĆ ZAINTERESOWANIA I PASJE DZIECI Nie rodzimy się ze zdolnościami. Nie ma genów odpowiedzialnych za talent lub jakieś umiejętności. Nabywamy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google