Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Irena Jarocka – wokalistka – nie żyje. Zmarła w sobotę 21 stycznia po godzinie 14-tej 2012 roku, w szpitalu w Warszawie, po ciężkiej chorobie nowotworowej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Irena Jarocka – wokalistka – nie żyje. Zmarła w sobotę 21 stycznia po godzinie 14-tej 2012 roku, w szpitalu w Warszawie, po ciężkiej chorobie nowotworowej."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Irena Jarocka – wokalistka – nie żyje. Zmarła w sobotę 21 stycznia po godzinie 14-tej 2012 roku, w szpitalu w Warszawie, po ciężkiej chorobie nowotworowej trwającej kilka miesięcy. Zmarła w wieku 66 lat. Pochowana zostanie w Katakumbach na Powązkach. Irena Jarocka – urodzona 18 sierpnia w 1946 roku w Srebrnej Górze. Jedna z najpiękniejszych i najbardziej lubianych gwiazd polskiej muzyki lat 70 i 80. Wychowała się w Gdańsku – Oliwie w biednej rodzinie wraz z braćmi (matka często chorowała, lecz dom był pełen rodzinnego ciepła). Irena Jarocka miała piękny głos – już w podstawówce często śpiewała na uroczystościach szkolnych, potem została chórzystką w Katedrze Oliwskiej, następnie w Gdańskim Studio.

4

5 Ukończyła V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku - Oliwie przy ulicy Polanki 130 oraz studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Gdańsku na wydziale wychowania muzycznego; w tym śpiew u profesor Haliny Mickiewiczówny. Następnie ukończyła Wydział Biologii Studium Nauczycielskiego także w Gdańsku. Uczestniczyła w konkursach dla piosenkarzy amatorów, współpracowała z Zespołem Estradowym Marynarki Wojennej Flotylla.

6 W 1966 roku wystąpiła na IV festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i w Sopocie z piosenką „Gondolierzy znad Wisły”, napisaną przez Seweryna Krajewskiego. Prezenterka mody, Grażyna Hasse, zaprojektowała dla niej kostium – habit mini, czym wzbudziła sensację pokazując nogi. Zauważono ją nie tylko ze względu na talent lecz i na prezencję. Sukces Ireny Jarockiej przełożył się na stypendium: kilka lat spędziła w Paryżu. Wróciła jako dojrzała artystka. Jako 20 latka debiutowała w klubie Rudy Kot w Gdańsku.

7 W 1973 roku wzięła ślub z Marianem Zacharewiczem. W roku 1976 przeprowadziła się do Warszawy. Na połowę lat 70-tych przypada największy jej rozkwit: 1 płyta długogrająca „W cieniu dobrego drzewa” 1974r. Przeboje takie jak: „Odpływają kawiarenki” „Motylem jestem” „Wymyśliłam cię”.

8 Irena Jarocka zagrała również w filmie Jerzego Gruzy „Motylem jestem, czyli romans 40-latka”. Polska kariera artystki nie trwała długo. Jako Irena Java podbiła RFN piosenką „Junge libe” i występowała w tamtejszej Telewizji z Suzi Qatro i zespołem ABBA. W 1989 roku wyszła po raz drugi za mąż za informatyka Michała Sobolewskiego. W 1990 roku wyjechała za mężem do Stanów Zjednoczonych wraz z córką Moniką. Od początku pobytu miała problemy ze strunami głosowymi z powodu małych guzków.

9

10

11 W 2007 roku wydała autobiograficzną książkę, wywiad-rzekę "Motylem Jestem, czyli piosenka o mnie samej" nakładem wydawnictwa Prószyński i Spółka. Irena Jarocka wracała co pewien czas do kraju i spotykała się z braćmi. Ostatnie płyty to : „Małe rzeczy” – 2008 r. Muzykę skomponowali: Seweryn Krajewski, Jarosław Kulkowski, Jacek Cygan, Katarzyna Jamróz. „Ponieważ znów są święta” – 2010 rok. W albumie znalazły się pastorałki napisane m.in. przez Wojciecha Młynarskiego i Andrzeja Sikorskiego

12 Zdjęcia z teledysku „Ponieważ znów są święta”.

13

14

15

16

17

18 Współpracowała m.in. z zespołami Polanie, Czerwone Gitary i Budka Suflera. W roku 2003 była gwiazdą festiwalu w Syracuse.

19

20 Irena Jarocka z mężem i córką Moniką (zdjęcie z Teksasu). Wszystkie zdjęcia i informacje z Internetu.

21 Zgasła wielka gwiazda polskiej estrady.. www.rotfl.com.plOpracowała - monaliza T.


Pobierz ppt "Irena Jarocka – wokalistka – nie żyje. Zmarła w sobotę 21 stycznia po godzinie 14-tej 2012 roku, w szpitalu w Warszawie, po ciężkiej chorobie nowotworowej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google