Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gdynia InfoBox to centrum informacji o wszystkich miastotwórczych inwestycjach w najbliższych latach. Jest to nowa forma działania oparta na światowych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gdynia InfoBox to centrum informacji o wszystkich miastotwórczych inwestycjach w najbliższych latach. Jest to nowa forma działania oparta na światowych."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Gdynia InfoBox to centrum informacji o wszystkich miastotwórczych inwestycjach w najbliższych latach. Jest to nowa forma działania oparta na światowych trendach, a bezprecedensowa w warunkach polskich. Centrum zwane jest również Obserwatorium zmian. Gdynia InfoBox nie został zlokalizowany przy jednej ze strategicznej dla rozwoju miasta inwestycji. Zlokalizowano go w centrum miasta przy zbiegu ul. Świętojańskiej i 10 Lutego, przy skwerku Żeromskiego. To konstrukcja modułowa zbudowana z 65 kontenerów. Atrakcją Gdynia InfoBox jest Panoramium - 22 metrowa wieża widokowa z której podziwiać można Skwer Kościuszki. W głównej sali centrum wystawiono największą w Polsce makietę o wymiarach 8x4 m obrazującą centrum Gdyni. Na makiecie umieszczono z wielką dbałością o szczegóły przeszło 2.000 budynków, w tym planowane przedsięwzięcia inwestycyjne na najbliższe lata. Uzupełnieniem makiety są interaktywne ekrany gdzie na żądanie wyświetlana jest pełna informacja o inwestycjach. Centrum mieści również salę audiowizualną, punkty gastronomiczne, kompleksową informację kulturalną i salonik prasowy.

4

5 Otwarcia Gdynia InfoBox dokonał Prezydent miasta Wojciech Szczurek

6 Podpisanie „elektroniczne” listu intencyjnego przez wiodące podmioty gospodarcze w Gdyni

7

8 Sale audiowizualne Punkty gastronomiczne

9 Wyeksponowany na skwerku klon tatarski

10 Do Panoramium można dostać się windą lub schodami Widok z wieży widokowej na Skwer Kościuszki

11

12 Wieczorne atrakcje na skwerku

13

14 Po niespełna 2,5 letnim cyklu inwestycyjnym oddano w Gdyni do użytku supernowoczesny kompleks biur, laboratoriów i prototypowni w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy Al. Zwycięstwa. Całość uzupełnia infrastruktura wystawiennicza i konferencyjna, punkty usługowe, kafejki, miejsca relaksu i przedszkole. Przeszklone bryły kompleksu nawiązują do tradycji gdyńskiego modernizmu. PPNT służyć będzie całemu regionowi. Jest to miejsce w którym powstają zaawansowane technologie i rozwijają się nowatorskie pomysły. Działają tu głównie firmy z dziedzin biotechnologii i ochrony środowiska, informatyki, elektroniki i telekomunikacji, inżynierii i wzornictwa. Gdyński PPNT to 76.347 m2 powierzchni budynków, (trzykrotnie większa od powierzchni bazyliki św. Piotra w Rzymie) 12 sal konferencyjnych dla 960 osób Powierzchnia laboratoriów i prototypowni to 2.372 m2 1.000 drzwi wewnętrznych zastosowane najnowsze eko-technologie Wartość inwestycji 208 mln zł, z tego 137 mln środki pozyskane z Unii Europejskiej

15

16 Jeden z garaży podziemnych Wewnętrzny transport garażowy

17

18

19 Audiowizualne sale konferencyjne

20

21


Pobierz ppt "Gdynia InfoBox to centrum informacji o wszystkich miastotwórczych inwestycjach w najbliższych latach. Jest to nowa forma działania oparta na światowych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google