Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

To dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa wykraczająca poza więzi rodzinno- koleżeńsko-przyjacielskie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "To dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa wykraczająca poza więzi rodzinno- koleżeńsko-przyjacielskie."— Zapis prezentacji:

1

2 To dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa wykraczająca poza więzi rodzinno- koleżeńsko-przyjacielskie.

3 To osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Innym określeniem jest ochotnik. Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.

4 Młodzież: Edukacja, zdobycie doświadczenia, ciekawość świata, poszukiwanie własnej tożsamości. Osoby w wieku średnim, pracujące: Sposób na samorealizację, chęć niesienia pomocy innym, możliwość zrobienia dobrego uczynku bez korzyści materialnych. Emeryci: Potrzeba bycia aktywnym, chęć podzielenia się doświadczeniem i wiedzą, potrzeba kontaktu z ludźmi, możliwość rozwoju nigdy nie realizowanych pasji.

5  Pomagać w nauce dzieciom i młodzieży,  Wspierać, odwiedzać osoby starsze, niepełnosprawne,  Prowadzić działalność na polu ekologii, sportu i kultury,  Udzielać się w akcjach, imprezach okolicznościowych.

6 Oprócz dysponowania wolnym czasem należy mieć przede wszystkim dobre chęci. Cechy, które powinny charakteryzować wolontariusza: o optymizm i chęć do działania, o motywacja do niesienia pomocy potrzebującym, o odwaga i brak barier psychicznych, o odpowiedzialność, wrażliwość, systematyczność. Wolontariuszem może zostać każdy

7  Aktywny rozwój wiedzy i kompetencji.  Możliwość wzmocnienia zaufania i relacji wzajemności.  Możliwość odpowiadania na realne wyzwania.  Poczucie związku ze swoim otoczeniem.  Możliwość dzielenia się swoim czasem i energią.  Dążenie do rozwoju.

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17 Możesz pomagać zwierzakom oddając do schroniska różnego rodzaju artykuły spożywcze (konserwy mięsne, kaszę, makarony, suchą karmę, kości), a także przydatne rzeczy np. stare koce, narzuty, poduszki, a także smycze, obroże, zabawki do gryzienia itp.

18


Pobierz ppt "To dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa wykraczająca poza więzi rodzinno- koleżeńsko-przyjacielskie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google