Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zastosowanie: - do wytwarzania artykułów przemysłowych - w przemyśle kosmetycznym - do produkcji aromatów do ciast - w przemyśle farmaceutycznym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zastosowanie: - do wytwarzania artykułów przemysłowych - w przemyśle kosmetycznym - do produkcji aromatów do ciast - w przemyśle farmaceutycznym."— Zapis prezentacji:

1

2 Zastosowanie: - do wytwarzania artykułów przemysłowych - w przemyśle kosmetycznym - do produkcji aromatów do ciast - w przemyśle farmaceutycznym

3 ALKOHOL to środek odurzający, silnie wpływający na psychikę, funkcjonowanie organizmu i zachowanie człowieka.

4 Jednym z najpopularniejszych alkoholi na świecie jest piwo. Ten napój alkoholowy charakteryzuje się niską zawartością alkoholu, zazwyczaj ok. pięciu procent. Pozyskiwany jest w procesie fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej, otrzymywanej ze zbóż, najczęściej jęczmienia. Nie jest prawdą, że piwo uzyskuje się z procesu fermentacji chmielu, jak sądzi wielu. Chmiel nie ulega temu procesowi, jest tylko dodawany, jako jeden ze składników piwa, nadając mu charakterystyczny, gorzkawy smak. Istnieje wiele rodzajów piwa - ciemne, jasne, smakowe, niepasteryzowane, pszeniczne, a nawet bezalkoholowe.

5 Kolejnym alkoholem są wina, które dzieli się na białe, czerwone i różowe, które mogą być wytrawne, półwytrawne, słodkie i półsłodkie – w zależności od ilości cukru. Oddzielną kategorię stanowią wina musujące, które można podzielić na szampany, wina szampańskie i najbardziej popularne wina musujące, potocznie zwane szampanami. Istnieją również wina wzmacniane mocniejszym alkoholem, np. porto czy sherry.

6 Wódka, to wysokoprocentowy napój alkoholowy, uzyskiwany w procesie destylacji. Co ciekawe sama nazwa tego alkoholu jest polska. Wódki dzieli się na czyste, gatunkowe - np. grappa, gin, ale też rum, whisky oraz bimber - bardzo często pędzony w domowym zaciszu na własny użytek. Wódkę produkuje się głównie z ziemniaków, zboża i buraków cukrowych.

7 Alkohol zmienia świadomość, nastrój, wpływa na sposób myślenia, mówienia, poruszania się. Jego działanie ma skutki krótko- i długoterminowe. Alkohol zakłóca funkcjonowanie komórek nerwowych i mózgu, Powoduje zaburzenia pamięci, utrudnia przypominanie sobie czegoś i zapamiętywanie nowych informacji, wywołuje zakłócenia równowagi, osłabia refleks, uniemożliwia koncentrację, utrudnia podejmowanie decyzji. Zakłóca działanie zmysłów - wzroku, słuchu, powonienia, smaku i dotyku, może nawet wywołać halucynacje.

8 Po alkoholu człowiek często robi rzeczy, których normalnie nigdy by nie zrobił, zakłóceniu ulega bowiem zdroworozsądkowa i moralna ocena rzeczywistości. Niektórzy po alkoholu wpadają w przygnębienie i depresję, inni przeciwnie - stają się podnieceni, a nawet agresywni. Nawet jeśli po niewielkiej ilości alkoholu młody człowiek poczuje się rozluźniony, to po jakimś czasie dobre samopoczucie przechodzi w oszołomienie i otępienie.

9 Według wywiadu przeprowadzonego przez dr med. Bohdana Tadeusza Woronowicza ludzie sięgają po alkohol:  aby się lepiej odprężyć,  aby się dobrze poczuć,  aby złagodzić stresującą sytuację w domu,  aby chronić się przed depresją (łagodzić jej objawy),  aby się pobudzić, gdy się jest zmęczonym,  aby złagodzić nudę,  aby ugasić pragnienie,  dlatego, że ktoś proponuje,  ponieważ taki jest zwyczaj towarzyski,  ponieważ alkohol pomaga zasnąć,  aby uzyskać pozycję w grupie rówieśniczej,  aby wyrazić bunt (przeciwko rodzicom, władzy itp.)  aby się dobrze bawić,  ponieważ alkohol smakuje (sic! - redakcja),  aby złagodzić kaca,  z powodu uzależnienia od alkoholu,  aby wzmóc potencję,  gdyby nie było co pić, to by się nie piło,  z żadnego konkretnego powodu

10 - MÓZG uszkodzenie naczyń krwionośnych prowadzące do wylewu niszczenie komórek nerwowych prowadzące do obniżenia sprawności umysłowej i zaburzeń psychicznych

11 - SERCE arytmia nadciśnienie uszkodzenie mięśnia serca

12 - WĄTROBA stłuszczenie Stany zapalne uszkodzenie regulacji poziomy we krwi

13 - PRZEWÓD POKARMOWY nieżyt przełyku owrzodzenie dwunastnicy i żołądka stany zapalne trzustki uszkodzenie wchłaniania pokarmu w jelitach

14 A także: ZWIĘKSZONA PODATNOŚĆ NA CHOROBY AWITAMINOZA OBNIŻENIE SPRAWNOŚCI SEKSUALNEJ BEZPŁODNOŚĆ USZKODZENIE PŁODU

15

16 Objawy:  Silna, natrętna potrzeba spożywania alkoholu (głód alkoholowy).  Upośledzona zdolność kontrolowania picia alkoholu  Picie alkoholu w celu złagodzenia albo zapobieżenia alkoholowemu zespołowi abstynencyjnemu oraz subiektywne poczucie skuteczności takiego postępowania.  Zmieniona (najczęściej zwiększona) tolerancja alkoholu (ta sama dawka alkoholu nie przynosi oczekiwanego efektu, potrzeba spożywania większych dawek alkoholu dla wywołania oczekiwanego efektu).  Postępujące zaniedbywanie alternatywnych do picia przyjemności, zachowań i zainteresowań.  Picie alkoholu mimo oczywistej wiedzy o jego szczególnej szkodliwości dla zdrowia pijącego. Alkoholizm - zaburzenie polegające na utracie kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.

17

18  Zaburzenia życia rodzinnego  Problemy w kontaktach z ludźmi  Problemy finansowe  Przemoc wobec bliskich  Problemy z prawem (karalność)

19

20

21

22 Źródła: - google.grafika - Wikipedia.org.pl - Zadane.pl - Ściąga.pl - Psychiatria.mp.pl - Inne.

23 Dziękujemy za uwagę ! Prezentację przygotowali: Patrycja Mrozowicz oraz Krystian Stefanik, kl. 3c.


Pobierz ppt "Zastosowanie: - do wytwarzania artykułów przemysłowych - w przemyśle kosmetycznym - do produkcji aromatów do ciast - w przemyśle farmaceutycznym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google