Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Katedra Logistyki dr Cezary Gradowicz. Katedra Logistyki kierując się potrzebą uzupełnienia i poszerzenia wiedzy podstawowej oferowanej w ramach przedmiotów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Katedra Logistyki dr Cezary Gradowicz. Katedra Logistyki kierując się potrzebą uzupełnienia i poszerzenia wiedzy podstawowej oferowanej w ramach przedmiotów."— Zapis prezentacji:

1 Katedra Logistyki dr Cezary Gradowicz

2 Katedra Logistyki kierując się potrzebą uzupełnienia i poszerzenia wiedzy podstawowej oferowanej w ramach przedmiotów kierunkowych, kieruje do Studentów swój moduł specjalnościowy „Instrumenty współczesnej logistyki”, obejmujący następujące przedmioty specjalnościowe:  Systemy automatycznej identyfikacji produktów w sieciach handlowych,  Instrumenty wspierania rozwoju logistyki,  Logistyka in-store,  Zarządzanie relacjami w kanale logistycznym,  Metody ilościowe w logistyce,  Logistyka w obszarach niebiznesowych,  Techniki negocjacji w logistyce,  Analiza i prognozowanie popytu,  Finansowanie transakcji w handlu

3 Logistyka jest stale w ścisłej czołówce najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki narodowej. Ofert zatrudnienia w tym sektorze jak również na stanowiskach specjalistów ds. logistyki w pozostałych sektorach gospodarki, mimo trudnej w ogóle sytuacji na rynku pracy, nie brakuje. Dotyczy to stanowisk: menedżerskich, specjalistycznych oraz wykonawczych. Jednak zakres wiedzy wymaganej od kandydata do pracy stale się rozszerza. Przykładowo stanowiska specjalistyczne i menedżerskie, obejmują kompetencje z zakresu: gospodarki materiałowej, gospodarki magazynowej, transportu, technologii informatycznej, organizacji i zarządzania podległym personelem, współpracy działów logistyki z pozostałym komórkami funkcjonalnymi firmy oraz zewnętrznymi partnerami biznesowymi. W związku z powyższym oferta programowa modułu G10 ma charakter interdyscyplinarny.

4  Zapoznanie z procesami zachodzącymi na hali sprzedaży w sieciach handlowych oraz platformami informatycznymi wspomagającymi te procesy (platforma bcs Market, myAVIS Field Sales, PSS, DDS);  Metodyka budowania strategii obsługi klienta według standardu CRM;  Zapoznanie z zasadami funkcjonowania urządzeń i technologii RFID oraz ich rolą we współczesnych procesach przepływu wszelkich zasobów rzeczowych (surowców, materiałów, wyrobów gotowych);  Wiedza na temat: negocjacji (procedury negocjacyjne, budowanie BATNA), komunikacji (werbalnej i niewerbalnej) oraz budowania interakcji z otoczeniem (budowanie związków z partnerami biznesowymi, rozwiązywanie problemów i konfliktów);  Wprowadzenie do wiedzy o metodach prognozowania oraz analiz danych (analizy trendu, dekompozycja szeregów czasowych, sezonowość, modele ARIMA);  Zapoznanie z problematyką finansowania transakcji handlowych na rynku krajowym i międzynarodowym (bankowe formy rozliczeń eksportowych/importowych, transakcje zabezpieczające kursy walutowe).

5 Jeżeli chcesz …..  Charakteryzować się kwalifikacjami, umiejętnościami, cechami specjalisty ds. zarządzania w obszarze logistyki i aplikować na adekwatne stanowiska pracy;  Uzyskać specjalistyczną, interdyscyplinarną wiedzę, przydatną w pracy zawodowej;  Rozszerzyć i rozwinąć zagadnienia podstawowe, przedstawiane na I stopniu swojego kierunku;  Napisać pracę dyplomową z zakresu szeroko pojętej logistyki. Nasz moduł jest dla Ciebie … ! Jeżeli masz dodatkowe pytania – skontaktuj się z kierownikiem modułu: dr Cezary Gradowicz cgradowicz@uni.lodz.pl pokój 127


Pobierz ppt "Katedra Logistyki dr Cezary Gradowicz. Katedra Logistyki kierując się potrzebą uzupełnienia i poszerzenia wiedzy podstawowej oferowanej w ramach przedmiotów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google