Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NIEBEZPIECZNE ZNAKI I SYMBOLE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NIEBEZPIECZNE ZNAKI I SYMBOLE"— Zapis prezentacji:

1 NIEBEZPIECZNE ZNAKI I SYMBOLE
ZAGROŻENIA DUCHOWE NIEBEZPIECZNE ZNAKI I SYMBOLE

2 Symbol jest znakiem. Przemawia swoim ukrytym znaczeniem
i w sposób niejednoznaczny reprezentuje treści z rozmaitych dziedzin. Symbole odgrywają istotną rolę w twórczości wielu epok, a umiejętność odczytywania znaczeń symboli oraz myślenie symboliczne są podstawowymi narzędziami poznania.

3 „ Wszystko badajcie, a co szlachetne
- zachowujcie. Unikajcie wszelkiego rodzaju zła ”. 1Tes 5, 21-22

4 SYMBOLE OKULTYSTYCZNE
NAJCZĘŚCIEJ SPOTYKANE SYMBOLE OKULTYSTYCZNE

5 i okultystów wykorzystywany jest właśnie jak wyżej.
YING — YANG Oznacza równowagę między siłami przeciwnymi: negatywnymi i pozytywnymi; pole białe/ pole czarne; dobro/zło. „NEW AGE” twierdzi, że Bóg i Lucyfer uzupełniają się, gdyż siły przeciwne są działaniem tej samej boskiej osobowości. Symbol pierwotnej religii chińskiej związanej z jej mistyką i mitologią. Interpretacja tego symbolu noszonego na szyi znaczy równowagę między dobrem a złem. Mówi ona o tym, że niezbędne jest na świecie zło. W kwestii religijnym uznaje się, że dobry duch może równoważyć, a jednocześnie pełnić rolę zła (sił demonicznych). Symbolizuje to, że zło jest po części dobre, a dobro złe. W chińskiej kulturze znak ten symbolizuje co innego lecz przez magów, szamanów i okultystów wykorzystywany jest właśnie jak wyżej.

6 PIERŚCIEŃ ATLANTÓW Jeden ze sposobów działania zła, zniewolenia i odwrócenia od Jezusa, jedynego Uzdrowiciela i Obrońcy człowieka. To niezwykle rozpowszechniony współcześnie amulet, rekwizyt bardzo dobrze znany egzorcystom. Wedle popularyzujących go ulotek, moc znaku ma dawać bardzo silną ochronę i nietykalność przed agresją i złem z zewnątrz, przed wypadkami, kradzieżami, także przed klątwą i urokami. We wszystkich takich sytuacjach ujawniają się radiestezyjno - okultystyczne cechy martwych przedmiotów. Handlarze pierścieniami atlantów zapewniają, że talizman ten zapobiega wielu (jeśli nie wszystkim) chorobom, czy wręcz z nich uwalnia. Jednym słowem, pierścień ten przynosić ma szczęście. Jednak w efekcie przynosi całkiem odmienne skutki.

7 z najczęściej używanych symboli w magii ochronnej.
PENTAGRAM Słowo pentagram pochodzi z jęz. greckiego, gdzie "pente" znaczy 5, a "gamma" literę. Symbol magii tzw. czarnoksięskiej, często z wpisaną głową kozła, co ma oznaczać szatana i zarazem być obraźliwą aluzją do Jezusa Chrystusa jako kozła ofiarnego. Znak ten może być opatrzony w dodatkowe symbole. Pentagram może być zamknięty, czyli otoczony pojedynczym albo podwójnym kołem, ewentualnie wężem zjadającym własny ogon. Jest jednym z najczęściej używanych symboli w magii ochronnej. Najbardziej znany symbol satanistyczny używany do wywoływania złych duchów.   

8 Bafomet (gwiazda głowy kozła)
Jest to najważniejszy symbol satanistów. Składa się on z głowy kozła, wpisanej w okrąg. Pięć stycznych punktów tworzy gwiazdę pięcioramienną, zwróconą ku dołowi. Czasem w tych punktach napotkać można pismo runowe. W satanizmie jest on znakiem szatana oraz szatańskiej rozkoszy. Obydwa górne ramiona gwiazdy symbolizują dualizm we wszechświecie: dobro i zło.

9 KRZYŻ ODWRÓCONY – (Krzyż Piotra)
Na takim krzyżu św. Piotr poniósł śmierć. Stosowany w obrzędach okultystycznych i satanistycznych, nierzadko noszony przez wyznawców tychże światopoglądów .Oznacza profanację Chrystusa i negację jego Odkupienia. Wyśmiewa i odrzuca Krzyż Chrystusa Jedynego Zbawiciela Człowieka. Można go zobaczysz na szyjach niektórych muzyków grup rockowych oraz na okładkach płyt muzyki heavy metal.

10 Swastyka (złamany krzyż)
Symbol mający pochodzenie starożytne. Występował w Indiach i u Celtów - jako znak słońca i ognia. Później przedstawiał cztery wiatry, cztery pory roku i cztery kierunki świata. Obecnie ramiona tego "złamanego krzyża" zostały przesunięte w przeciwnym kierunku, by przedstawić elementy lub siły zwracające się przeciwko naturze i harmonii. Symbol ten jest używany przez grupy neonazistowskie i okultystyczne.

11 KRZYŻ Z KOKARDKĄ (Klucz Nilu, Ankh)
Znak ankh wywodzi się ze starożytnej kultury egipskiej, gdzie, jako hieroglif, oznaczał życie, płodność lub zapłodnienie przez boga - Słońce. Związany był z wyobrażeniami o przezwyciężeniu śmierci, z czego powstała nazwa „klucz życia". W ostatnich czasach stał się talizmanem niektórych grup zajmujących się okultyzmem i wiedzą tajemną, dla których symbolizuje rozwiązłość seksualną. Symbol pogardy dziewictwa i symbol możliwości wyboru partnera według osobistego uznania. Jest to zwrot do starożytnego pogaństwa, w którym praktykowano rytualne hulanki, orgie, itp. Ze względu na swój kształt przypominający krzyż, niejednokrotnie jest noszony przez nieświadomych chrześcijan.

12 666, FFF Znak szatana, bestii, antychrysta.
CYFRA ta jest symbolem używanym przez satanistów, występuje też w formie FFF (“f” jest szóstą literą alfabetu). 666 – to imię apokaliptycznej Bestii – Ap 13,11-18. 666, FFF

13 Symbol bezgranicznego połączenia
PRZEPLATANA WSTĄŻKA Symbol bezgranicznego połączenia z mocami wszechświata, związek doskonały, nieprzerwany, niezaprzeczalny. Ubóstwienie mocy materialnego świata.  

14 GWIAZDA PIĘCIORAMIENNA
Dwa rogi w górę: oznacza królestwo Lucyfera, dwa rogi w dół: człowiek jest bogiem. Niektóre muzyczne zespoły przyjęły te symbole jako gwarancję sukcesu.

15 JEDNOROŻEC SYMBOL WOLNOŚCI SEKSUALNEJ: miłość lesbijska, homoseksualizm, seks grupowy, itd.

16 Jest symbolem własnym zwolenników
Motyl New Age Jest symbolem własnym zwolenników “NEW AGE”. Tak jak gąsienica zawija się w kokon, przemienia się i wychodzi w formie motyla, tak ludzkość przechodzi z dawnej epoki w nową erę. Gąsienica oznacza minioną epokę, w której ludzkość żyła według tradycji. Symbol wyrzeczenia się korzeni chrześcijańskich.

17 KRZYŻ NERONA „Krzyż złamany”, „Noga kurza”, „pacyfka”. Okultystyczny symbol propagowany jako emblemat ruchów pacyfistycznych. Złamany krzyż, ale bez okręgu, symbol walki z chrześcijaństwem. W okultyźmie oznaka upadku chrześcijaństwa, pogański znak czarnej magii, do którego nawiązywało hitlerowskie SS. W satanizmie znak używany podczas odprawiania czarnych mszy.

18 UDJAT. ŚWIĘTE OKO HORUSA (boga nieba)
Ma przypominać ciągłą wszechobecność bogów, którzy widzą zawsze i wszędzie. Noszone jako amulet ma chronić przed nieżyczliwym spojrzeniem bogów, zwierzchników, zawiścią i zazdrością. Symbol, który sataniści odnoszą do Lucyfera.

19 Młot Thora Symbol ten pochodzi z pogańskich wierzeń germańskich
i skandynawskich.Thor, bóg pioruna i wojny, używał swojego młota do rozbijania przeszkód i wszelkich barier stających na drodze do szczęścia. Pogromca rzucał w swoich wrogów młotem, który zawsze wracał jak bumerang. Stąd młot Thora służyć ma absolutnej ochronie i obronie przed złem. Powinien również uprzedzać ruchy przeciwników, porażać wrogów, nie dopuścić niebezpieczeństwa, sprzyjać sile i wyzwalać energię w walce z własnymi słabościami. Młot Thora niszczy wszelkie złe zamiary wrogów. Ponadto jest to symbol własnej inwencji twórczej i odwagi w nieuleganiu przeciwnościom losu. Stąd symbolikę amuletu utożsamia się również z bezwzględnym dążeniem do celu, bez liczenia się z konsekwencjami.

20 z przedłużonym dolnym ramieniem.
Krzyż Celtycki Atrybut boga Odyna (Wodana). Symbolizuje most do innego świata, wyższej energii i wiedzy. Zgodność człowieka z wszechświatem. Poprzeczne ramiona znaku oznaczają świat niematerialny, ramię pionowe świat fizyczny, ziemski. Do tego dochodzi oparte na ramionach koło, symbol jedności i kompletności. Krzyż celtycki wywodzi się z wierzeń pogańskich, współcześnie nawiązują do niego neaopoganie i nacjonaliści. Skinheadzi korzystają ze znaku w zastępstwie zakazanej swastyki. Istnieje "schrystianizowana" forma krzyża z przedłużonym dolnym ramieniem.

21 Talizmany islamskie Tzw. kręgi ochronne, amulety mające chronić posiadacza przed złymi mocami, duchami, demonami, złorzeczeniom itp. Talizmany islamskie często zawierają werset Koranu, co ma szczególnie chronić przed mocami nieczystymi i urokami.

22 Rogata dłoń Jest to znak rozpoznawczy wyznawców satanizmu i okultystów. Używany jest również (nie zawsze świadomie) przez osoby chodzące na koncerty heavymetalowe, jako element określający ich przynależność do przesłania negatywizmu zawartemu w tej muzyce. Istotny jest fakt, iż używają oni zasadniczo lewej dłoni. Po pierwsze - jako przeciwieństwo ręki prawej (w rozumieniu sprawiedliwej, dobrej; por. "zasiąść po prawicy"). Po drugie - po to, by mieć prawą rękę gotową do walki. Układ dłoni ma przypominać diabła. Znak ten jest także uwidoczniony na okładce Biblii szatana , gdzie występuje na zdjęciu A.S.LaVey. Dłoń tę można odnaleźć na okładkach wielu płyt, również na koszulkach młodzieżowych.

23 Skrzydlaty dysk Symbol mocy okultystycznej (glob słoneczny, rogi baranie, żmije w otoczeniu skrzydeł krogulca, które są znakiem wszechobecności). Jest on jednym z symboli egipskiego boga Słońca - Ra. Często także w jej miejsce umieszcza się sokoła (symbol solarny boga Horusa). Egipska legenda mówi o tym, że skrzydła sokoła wzleciały ponad cały wszechświat, by być symbolem Ziemi w systemie słonecznym. W języku hebrajskim ra znaczy: "przemieniać dobro na nic, na klęskę, cierpienie". Uskrzydloną kulę odnaleźć można także w kartach Tarota oraz na okładkach wielu płyt.

24 Głowa kozła Jest symbolem kozła ofiarnego Mendesa w mitologii starogermańskiej. Związana jest prawdopodobnie z legendą Templariuszy. W grupach satanistycznych symbolu tego używa się dla wyśmiania ofiary Chrystusa - Baranka Paschalnego.

25 lub "Wysłannikami Lucyfera". Nawiązuje do masońskiego
Piramida z głową sokoła Znak oświeconych, którzy nazywają siebie również: "Nosicielami światła" lub "Wysłannikami Lucyfera". Nawiązuje do masońskiego "boga uniwersalnego."

26 Ramię szczytowe, zwrócone w dół, wskazuje na piekło i oznacza naturę satanizmu jako zaprzeczenie, opozycję, odwrotności bowiem są dominującym elementem tego kultu w przeciwieństwie do chrześcijaństwa. Okrąg stanowi zaporę i ochronę przed innymi złymi mocami. Sam okrąg jest fundamentalnym znakiem dla satanizmu i czarnoksięstwa i oznacza wieczność i siłę. Żaden rytuał nie zostanie przeprowadzony, dopóki uczestnicy nie znajdą się wewnątrz namalowanego (farbą lub kredą) kręgu o średnicy 9 stóp (ok.2,70 m). Feministyczny Zakon Masoński Wschodniej Gwiazdy (MOES) wykorzystuje ten znak i tak jak cała masoneria jest zanurzony w symbolice okultystycznej. Zarówno pentagram, jak i bafomet (odwrócona pięcioramienna gwiazda) są symbolami upadku Lucyfera, opisanego w Księdze Izajasza (14,12) i mogą symbolizować gwiazdę w Apokalipsie (9,1). Wiele zespołów wykorzystywało bafomet na okładkach swoich płyt.

27 S "złamane" - błyskawica Symbol ten ma swoje korzenie w mistycyzmie Wschodu. Prawdopodobnie oznaczał on siłę i moc. Z czasem przyjęty został przez niektórych okultystów oraz grupy skinheads. W Piśmie Świętym błyskawica oznaczała szatana (por. Łk 10,18). Wtedy rzekł do nich: Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica. Symbol ten oznacza "niszczyciela" i przedstawia moc szatana. Używane było również przez nazistowskie oddziały śmierci (SS) oraz przez niektóre zespoły rockowe (KISS, AC/DC).

28 Diana i Lucyfer Bogini księżyca - Diana i gwiazda poranna, Lucyfer. Istnieją prawie we wszystkich typach czarów i satanizmu. Pewna wersja tego symbolu charakterystyczna jest głównie dla satanizmu. Także znak islamu.

29 KRZYŻ ZAMĘTU KRZYŻ SZATAŃSKI
Jest to symbol starożytny podważający ważność chrześcijaństwa i boskości Boga, z czasem zapożyczony przez satanistów. Interpretacja jego nie jest jednoznaczna. Jedni uważają, że chrześcijaństwo kończy się pomieszaniem, poplątaniem, stąd okrąg - symbol doskonałości jest niedokończony z lewej strony. Inni dostrzegają tutaj dwa elementy: krzyż i znak zapytania. Całość należy więc utożsamiać z następującą treścią: "Czy Jezus rzeczywiście umarł za nasze grzechy?"

30 Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?’’.
Korzeni tego stwierdzenia trzeba szukać w podaniu w wątpliwość Prawdy, ze znanej sceny biblijnej opisującej szatana w postaci węża wypowiadającego wątpliwość w stosunku do Boga (por. Rdz 3, 1). A wąż był najbardziej przebiegły ze wszystkich zwierząt polnych, które Jahwe Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: "Czy to prawda, że Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?’’.

31 Trójkąt Może mieć różną wielkość - jest rysowany na ziemi, w tym miejscu, w którym podczas magicznych rytuałów ma pojawić się demon.

32 ,,Ja jestem Pan! Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani do wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rady, aby nie splugawić się przez nich. Ja jestem Pan, Bóg wasz!’’ Kpł 19,31

33 ,, Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez Ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni .’’ Pwt 18,10-12

34 Katechizm Kościoła Katolickiego (KKK) 2116:
Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość (Por. Pwt 18,10; Jr 29, 8). Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem – połączonym z miłującą bojaźnią – które należą się jedynie Bogu.

35 „Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną”
„Naganne jest noszenie amuletów” - wszystkie te praktyki są zatem sprzeczne z wiarą katolicką i jako takie powinny być zdecydowanie odrzucone. Są one bowiem zabobonami i stanowią grzech przeciwko I przykazaniu Bożemu: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną” (KKK ).

36 Autor prezentacji : Magdalena Pajączkowska


Pobierz ppt "NIEBEZPIECZNE ZNAKI I SYMBOLE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google