Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KLASA WIELOZAWODOWA. Wybierz zawód i kształć się zgodnie ze swoimi zainteresowaniami!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KLASA WIELOZAWODOWA. Wybierz zawód i kształć się zgodnie ze swoimi zainteresowaniami!"— Zapis prezentacji:

1 KLASA WIELOZAWODOWA

2 Wybierz zawód i kształć się zgodnie ze swoimi zainteresowaniami!

3 ZAWODY monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych murarz-tynkarzdekarz mechanik pojazdów samochodowych elektromechanik pojazdów samochodowych blacharz samochodowy lakiernik monter elektronik elektrykfotografkrawieczłotnik-jubilercukiernik piekarz... i inne

4 Wystarczy przedstawić zaświadczenie od pracodawcy o możliwości przyjęcia na zajęcia z nauki zawodu. Miejsce praktyk możesz wybrać osobiście lub przez szkołę Miejsce praktyk możesz wybrać osobiście lub przez szkołę (współpracujemy z Cechem Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostródzie)

5 Wiedzę i umiejętności zdobywasz: W SZKOLE - z przedmiotów ogólnokształcących; U PRACODAWCY - praktyczna nauka zawodu /jako młodociany pracownik/; NA KURSACH - z teoretycznych przedmiotów zawodowych.

6 Ważne informacje dla Ciebie: nauka zawodu trwa 3 lata; okres nauki wlicza się do stażu pracy; za praktykę otrzymujesz wynagrodzenie w wysokości od 4% do 6% przeciętnego wynagrodzenia (w zależności od roku kształcenia)

7 Ważne informacje cd.. Zajęcia praktyczne u pracodawcy trwają przez 3 dni w tygodniu przez cały okres kształcenia. Kursy zawodowe odbywają się w klasie I, II i III – po 4 tygodnie w każdym roku. Egzaminy potwierdzające kwalifikacje właściwe dla danego zawodu odbywają się pod koniec klasy III.

8 PRAWO PRACY MŁODOCIANEGO PRACOWNIKA po 6 miesiącach zatrudnienia przysługuje Ci 12 dni urlopu (zaliczkowo udzielanego w czasie ferii szkolnych), po roku pracy otrzymujesz dodatkowo 26 dni urlopu (udzielanego w czasie przerwy wakacyjnej), w drugim roku nauki przysługuje 26 dni lub 20 dni (w zależności od wieku).

9 Po ukończeniu szkoły możesz kontynuować naukę w STASZICU w Liceum Ogólnokształcącym dla absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w systemie : wieczorowym (zajęcia w pon., wt., śr. od 15.30) lub zaocznym (zajęcia w sob. i ndz. – zjazdy co 2 tygodnie). Naukę w liceum możesz zacząć od klasy drugiej!!!

10 STASZIC oferuje również kursy kwalifikacyjne w zawodach krawiec, sprzedawca, technik handlowiec, technik logistyk, fryzjer, technik usług fryzjerskich, kucharz, technik żywienia i usług gastronomicznych, kelner, technik hotelarstwa, ślusarz, technik mechanik, elektromechanik, stolarz, technik technologii drewna, oraz kursy umiejętności prowadzenie rachunkowości, rozliczanie wynagrodzeń i danin, kurs obsługi kas fiskalnych, kurs wizażu.

11 Podejmując kształcenie w liceum i na wybranym kursie/kursach możesz uzyskać tytuł TECHNIKA w danym zawodzie nawet w ciągu 2 lat!

12 MOŻE TE KRÓTKIE WIERSZYKI POMOGĄ CI WYBRAĆ ZAWÓD MARZEŃ? Gdy zepsuje się kablówka, droga do elektryka krótka. Gdy masz kapiący kran, Szpachla, beton – dobra rzecz, „Hydraulik” – pomocny pan! więc za murarza szybko się bierz! Kucharz w kuchni króluje. Piekarz upiekł chlebów sześć. Dobre obiady gotuje. Będzie co jeść! Gdy samochód „zachoruje”, Stoły, krzesła, stołki, szafki, Mechanik go uratuje. Dla stolarza to są gratki. Sprzedawca sprzedaje towary swoje. Cukiernik to gość, Kasuje czasami za dwoje! Którego wypieki jadłbyś wciąż.

13 ZAPRASZAMY


Pobierz ppt "KLASA WIELOZAWODOWA. Wybierz zawód i kształć się zgodnie ze swoimi zainteresowaniami!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google