Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EDUKACJA LEŚNA W NADLEŚNICTWIE SARBIA Jesteśmy uczniami Szkoły Podstawowej w Sarbi. Sarbia to niewielka miejscowość położna na Pojezierzu Wielkopolskim.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EDUKACJA LEŚNA W NADLEŚNICTWIE SARBIA Jesteśmy uczniami Szkoły Podstawowej w Sarbi. Sarbia to niewielka miejscowość położna na Pojezierzu Wielkopolskim."— Zapis prezentacji:

1 EDUKACJA LEŚNA W NADLEŚNICTWIE SARBIA Jesteśmy uczniami Szkoły Podstawowej w Sarbi. Sarbia to niewielka miejscowość położna na Pojezierzu Wielkopolskim w powiecie czarnkowsko- trzcianeckim, w gminie Czarnków. Wokół naszej miejscowości rosną piękne lasy, nad którymi pieczę sprawuje Nadleśnictwo Sarbia. Od lat nasza szkoła współpracuje z nadleśnictwem. Każdego roku uczniowie biorą udział w Turnieju Leśnym, który ma zasięg powiatowy. Aktywnie włączamy się do konkursu przyrodniczego „ Na tropach przyrody”. W konkursach tych odnosimy sukcesy, a nasi absolwenci rozwijają swoje zainteresowania w gimnazjach i w Technikum Leśnym w Goraju.

2 Pracownicy Nadleśnictwa Sarbia goszczą w naszej szkole podczas obchodów Dnia Ziemi, a także wspólnie z nami organizują zajęcia edukacyjne na ścieżce dydaktycznej, która znajduje się przy siedzibie Nadleśnictwa Sarbia. Podczas obchodów Dnia Ziemi przygotowujemy przedstawienia o tematyce ekologicznej, oglądamy filmy edukacyjne… …bierzemy udział w quizach z wiedzy przyrodniczej.

3 Zajęcia edukacyjne na ścieżce dydaktycznej w Sarbi Każdego roku wszyscy uczniowie udają się do nadleśnictwa na zajęcia przyrodnicze. Zawsze jesteśmy tam serdecznie powitani i ugoszczeni. Punkt alarmowo-dyspozycyjny, czyli PAD to centrum systemu ochrony przeciwpożarowej lasów w nadleśnictwie. Zajmuje się monitorowaniem zagrożenia pożarowego, wykrywaniem pożarów, precyzyjnym ich lokalizowaniem oraz koordynowaniem akcji gaśniczych. System ochrony p/pożarowej polega na zapobieganiu powstawaniu pożarów, jego wczesnym wykrywaniu, oraz ochrona przed rozprzestrzenianiem się ognia w lesie.

4 Bardzo lubimy zajęcia na łonie natury - jest wesoło, przyjemnie i nikt się nie nudzi. Ścieżka jest wyposażona w twarde podłoże dzięki czemu można tam uprawiać różne sporty; my promujemy nordic walking. Ścieżka dydaktyczna jest pełna atrakcji dla dzieci i dorosłych. Można tu aktywnie spędzić czas nie tylko podczas zajęć w szkole, ale też wspólnie z rodzicami.

5 Turniej Leśny w Sarbi Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sarbi każdego roku przystępują do konkursu wiedzy o lesie, jego mieszkańcach, o pracy leśników. Jest to bardzo lubiany turniej, gdyż odbywa się w plenerze i ma bogatą oprawę. Turniej rozpoczyna się grą na rogach w wykonaniu sygnalistów. Jest wielu ciekawych gości, zawsze czeka na uczestników słodki poczęstunek, a po zawodach ognisko, smaczny poczęstunek, interesujące wykłady, plac zabaw i wiele innych atrakcji np. zajęcia z sokolnikiem, pokaz rzeźbienia w drewnie, spotkania z podróżnikiem itp. Miło jest bawiąc się uczyć, więc chętnie tu gościmy, a nasze drużyny odnoszą sukcesy.

6 Turniej Leśny w Sarbi Po rywalizacji z innymi uczestnikami turnieju zawsze wyśmienicie smakuje ciepły posiłek. Można też ogrzać się i usmażyć sobie kiełbaskę przy ognisku.

7 Turniej Leśny w Sarbi Wśród wielu konkurencji jest taka, podczas której uczniowie rozpoznają narzędzia, którymi posługują się leśnicy w swojej pracy. Uczestnicy potrafią je zastosować w praktyce. Zawodnicy muszą się wykazać wiedzą dotyczącą tematyki leśnej i łowieckiej. Rozpoznają trofea myśliwskie, rozwiązują testy.

8 Konkurs przyrodniczy „Na tropach przyrody” Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sarbi wykonali część artystyczną podczas uroczystości finałowej XI edycji Laureaci konkursu „Na tropach przyrody”, wśród których nie zabrakło i uczniów z naszej szkoły.

9 Konkurs przyrodniczy „Na tropach przyrody” Obserwacje zmian zachodzących w przyrodzie w ciągu roku prowadzą dzieci z kl. I-III… …a także uczniowie z kl. IV- VI. Każdego roku gościmy w „naszym” Nadleśnictwie na półfinałach. Na uczestników czekają książkowe upominki i słodki poczęstunek.

10 Cieszy nas fakt, że tak blisko nas znajduje się nadleśnictwo, w którym pracują przyjaźni ludzie. Dziś przychodzimy tu, by się bawić i uczyć… …a może w przyszłości ktoś z nas będzie się tu realizować zawodowo.

11 Autorzy: Anna Kozłowska klasa VI Miłosz Matz klasa V Mikołaj Wiśniewski klasa V Szkoła Podstawowa w Sarbi Sarbia 1 64-700 Czarnków Kategoria : szkoły podstawowe


Pobierz ppt "EDUKACJA LEŚNA W NADLEŚNICTWIE SARBIA Jesteśmy uczniami Szkoły Podstawowej w Sarbi. Sarbia to niewielka miejscowość położna na Pojezierzu Wielkopolskim."

Podobne prezentacje


Reklamy Google