Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MOTYW ZWIERZĄT W LITERATURZE, FILMIE i MALARSTWIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MOTYW ZWIERZĄT W LITERATURZE, FILMIE i MALARSTWIE."— Zapis prezentacji:

1 MOTYW ZWIERZĄT W LITERATURZE, FILMIE i MALARSTWIE.

2 Zwierzęta są tematem wielu dzieł literackich, filmowych i malarskich.

3 Lis Lis Lis jest bohaterem bajek: Ignacego Krasickiego pt.” Lis i wilk” oraz Adama Mickiewicza pt. „Lis i kozieł”. Lis jest bohaterem bajek: Ignacego Krasickiego pt.” Lis i wilk” oraz Adama Mickiewicza pt. „Lis i kozieł”.

4 Niedźwiedź Niedźwiedź Postać niedźwiedzia możemy odnaleźć w bajce Adama Mickiewicza pt.”Przyjaciele”. Postać niedźwiedzia możemy odnaleźć w bajce Adama Mickiewicza pt.”Przyjaciele”.

5 Ryba Ryba Ryby są bohaterami bajki Ignacego Krasickiego pt. „Czapla, ryby i ptak”. Ryby są bohaterami bajki Ignacego Krasickiego pt. „Czapla, ryby i ptak”.

6 Zwierzęta są bohaterami bajek anonimowanych. Niektóre z nich znamy my, nasi rodzice, a może i dziadkowie.

7 Kret Kret Postać Krecika stworzył w 1956 r. Czech- Zdenek Miler. Krecik jest znany przez dzieci w 60 krajach.

8 Pszczoła Pszczoła „Pszczółka Maja” to polski serial animowany dla dzieci. Składa się z dwóch serii po 52 odcinki. Był bardzo popularny w latach 80. i 90. XX w.

9 Kozioł Kozioł W latach 1969-1971 powstał polski serial animowany „Dziwne przygody Koziołka Matołka”. Postać Koziołka stworzyli: Kornel Makuszyński i MarianWalentynowicz. W latach 1969-1971 powstał polski serial animowany „Dziwne przygody Koziołka Matołka”. Postać Koziołka stworzyli: Kornel Makuszyński i MarianWalentynowicz.

10 Kot Kot W latach W latach 1972 – 1981 powstał serial telewizyjny „ Przygody kota Filemona”. 1972 – 1981 powstał serial telewizyjny „ Przygody kota Filemona”.

11 Czterej pancerni i pies Czterej pancerni i pies Zwierzęta występują również w filmach fabularnych. Jednym z nich jest serial „Czterej pancerni i pies”. Pies Szarik towarzyszy załodze czołgu Rudy w ich wielu przygodach w czasie II wojny światowej.

12 Siedem życzeń Kolejnym filmem fabularnym, w którym występuje zwierzak, jest serial dla młodzieży pt. „Siedem życzeń”, opowiadający o nastolatku, który ratuje czarnego kota- Rademenesa. Jak się później okazuje, kot jest niezwykły i posiada wielką moc.

13 Temat zwierząt interesuje także malarzy. Dowodzą temu liczne obrazy.

14 Juliusz Kossak – Studium konia

15 Józef Chełmoński – Żurawie, 1910r.

16 Julian Fałat- Łoś, 1891r


Pobierz ppt "MOTYW ZWIERZĄT W LITERATURZE, FILMIE i MALARSTWIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google