Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

m.in.: dlatego, że szkoła posiada:  monitoring wewnętrzny w szatni i na korytarzach,  monitoring zewnętrzny na dziedzińcu szkolnym,  imienne identyfikatory.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "m.in.: dlatego, że szkoła posiada:  monitoring wewnętrzny w szatni i na korytarzach,  monitoring zewnętrzny na dziedzińcu szkolnym,  imienne identyfikatory."— Zapis prezentacji:

1

2

3 m.in.: dlatego, że szkoła posiada:  monitoring wewnętrzny w szatni i na korytarzach,  monitoring zewnętrzny na dziedzińcu szkolnym,  imienne identyfikatory dla uczniów i szafki w szatni,  szkoła jest JEDNOZMIANOWA, co znacznie poprawia bezpieczeństwo naszych uczniów:  lekcje zaczynają się o godz. 8:00  ostatnia lekcja w klasach ogólnych kończy się o godz. 14:25

4

5 uczymy się inter@ktywnie! aktualnie nasza szkoła posiada 6 stacjonarnych tablic multimedialnych. uczymy się inter@ktywnie! aktualnie nasza szkoła posiada 6 stacjonarnych tablic multimedialnych.

6

7 2011/12 - klasa sportowa chłopców piłka nożna Mistrzostwo Łodzi Szkół Gimnazjalnych, Wicemistrzostwo Wojewódzkiej Ligi im. Michałowicza, III miejsce w Polsce kadry Łodzi z udziałem młodych piłkarzy: Hubert Kubicki, Jakub Olejniczak, Mateusz Krysiński, Patryk Wojewódka, Szymon Orzechowski. Dziewczynki: unihokej i hokej na trawie, siatkówka I miejsce w Łodzi w hokeju na trawie dziewcząt, II miejsce w Polsce w tenisie stołowym dziewcząt, IV miejsce - finał łódzki Igrzysk Młodzieży Szkół Gimnazjalnych w piłce siatkowej

8 Najzdolniejsi uczniowie stają się członkami Bractwa „Sapere Auso”. Tym samym, szkoła nawiązuje do dzieła życia patrona szkoły Księdza Stanisława Konarskiego. corocznie przyznajemy statuetki Absolwenta i Osobowości Roku

9 Jasełka pokazywane są corocznie rodzicom naszych uczniów oraz seniorom w Klubie Emeryta; Gimnazjaliści odwiedzają okoliczne szkoły podstawowe i przedszkola prezentując ciekawe zajęcia, przedstawienia teatralne i inscenizacje; Zbieramy karmę i wszystko, co może przydać się zwierzętom w schronisku. Szkolny kabaret od lat przygotowuje przedstawienia dla szkoły i środowiska; Aktywnie włączamy się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy; Samorząd Uczniowski patronuje akcji zbiórki zabawek, książek i słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka i szpitali.

10 Samorząd uczniowski zrzesza wszystkich uczniów. Praca w SU, kampania wyborcza i głosowanie to dla młodzieży świetna lekcja demokracji. Samorząd uczniowski nadzoruje rywalizację klas w konkursie o nagrodę Dyrektora „Klasa na 6”. Samorząd uczniowski jest pomysłodawcą i organizatorem wielu akcji uświetniających życie szkoły. Halloween Dzień Uśmiechu Dzień Czekolady Szkolne Czytanie

11

12  dostarczającej informacji i pomysłów, które są podstawą funkcjonowania w społeczeństwie edukacyjnym;  wyposażającej uczniów w umiejętność uczenia się przez całe życie i rozwija wyobraźnię;  umożliwiającej rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia i efektywnego korzystania z informacji za pośrednictwem różnorodnych mediów.

13 W naszej szkole ukazuje się gazetka szkolna, w której można przeczytać: ciekawostki ze świata, reportaże z imprez i akcji organizowanych w szkole oraz wywiady z nauczycielami.

14 W kronice opisywane są wycieczki, przedstawienia szkolne, spotkania z innymi szkołami i inne wydarzenia.

15

16

17

18 nauka języków obcych na poziomie podstawowym i rozszerzonym: j. angielski, j. niemiecki, j, francuski; rozszerzony program języka polskiego ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności niezbędnych na egzaminie gimnazjalnym; program języka polskiego z elementami wiedzy o teatrze oraz ze szczególnym uwzględnieniem korzeni kultury europejskiej; klasa o profilu sportowym: dziewczęta – rozszerzony program wychowania fizycznego, chłopcy – piłka nożna i rozszerzony program wychowania fizycznego.

19 ZAJĘCIA PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINÓW  z języka polskiego i przedmiotów humanistycznych,  z matematyki i przedmiotów przyrodniczych,  z języków obcych,  wewnętrzne egzaminy próbne, jako źródło informacji dla nauczyciela, ucznia i rodzica. ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE  ze wszystkich przedmiotów;  na wszystkich poziomach klas;  dostosowane do indywidualnych potrzeb edukacyjnych uczniów;

20

21

22

23 Sklepik szkolny oferuje: zawsze świeże kanapki smaczne hot-dogi z surówkami sezonowe owoce i warzywa napoje, jogurty zdrowe przekąski Szkolna stołówka oferuje: różnorodne menu smaczne, zdrowe potrawy koszt obiadu: dwa dania – 7 zł drugie danie – 6 zł

24 W szkole prowadzony jest dziennik elektroniczny, dzięki któremu rodzic ma:  możliwość bieżącej kontroli frekwencji dziecka w szkole,  stały dostęp do ocen z możliwością szczegółowej analizy postępów w nauce,  wgląd do planu lekcji i terminarza zajęć szkolnych,  możliwość do szybkiej wymiany informacji pomiędzy szkołą a domem.

25

26

27 Gimnazjum nr 6 Szkoła, w której każdy uczeń znajdzie dla siebie miejsce. Szkoła, w której każdy odniesie sukces na miarę własnych możliwości. Szkoła, w której każdy odniesie sukces na miarę własnych możliwości.

28 Drzwi Otwarte Gimnazjum nr 6 ul. Limanowskiego 124a Drzwi Otwarte Gimnazjum nr 6 ul. Limanowskiego 124a 25 lutego 2014 godz. 17.00 25 lutego 2014 godz. 17.00 Zapraszamy !!


Pobierz ppt "m.in.: dlatego, że szkoła posiada:  monitoring wewnętrzny w szatni i na korytarzach,  monitoring zewnętrzny na dziedzińcu szkolnym,  imienne identyfikatory."

Podobne prezentacje


Reklamy Google