Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?. Znajomość języków. Świat, który nas otacza ciągle się zmienia i stawia coraz wyższe wymagania. Teraz nie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?. Znajomość języków. Świat, który nas otacza ciągle się zmienia i stawia coraz wyższe wymagania. Teraz nie."— Zapis prezentacji:

1 Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?

2 Znajomość języków. Świat, który nas otacza ciągle się zmienia i stawia coraz wyższe wymagania. Teraz nie wystarczają już bardzo dobre oceny w szkole. Ludzie, którzy chcą coś osiągnąć, muszą pracować nad sobą, rozwijać się i ciągle się uczyć. Obecnie bardzo potrzebna staje się znajomość języków obcych. Człowiek, który np. stara się o pracę, która da mu wysokie zarobki musi spełnić określone oczekiwania pracodawcy. Przeglądając oferty pracy można dojść do wniosku, że bez znajomości języków obcych trudno znaleźć dobrą pracę. Języki obce przydają się nie tylko w pracy. Osoby, które wyjeżdżają za granicę także powinny znać język kraju, do którego jadą. Znajomość języka obcego pozwala im np. zapytać o drogę, zrobić zakupy. Ostatnio coraz częściej młodzi ludzie wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu pracy albo też po to aby studiować. Znajomość języka obcego jest takim osobom bardzo potrzebna, ponieważ bez niej trudno byłoby wyjechać do innego kraju i uczyć się. Nauka języków obcych stała się bardzo ważna dla wielu ludzi. Coraz częściej bez ich znajomości nie byłoby możliwe znalezienie pracy. Osoby, które myślą o dobrze płatnym zajęciu, powinny postawić na naukę jakiegoś obcego języka, np. angielskiego lub niemieckiego. Języki obce stają się częścią codziennego życia i pomagają zrozumieć innych ludzi z obcego kraju. Dlatego właśnie warto się ich uczyć.

3 Język niemiecki. :) Język niemiecki nie jest tylko jednym z najważniejszych języków europejskich w dziedzinie kultury, wielkie znaczenie ma on także w gospodarce. Niemcy są piątym co do wielkości partnerem handlowym Stanów Zjednoczonych, niemiecki, po języku angielskim, jest drugim najczęściej używanym językiem w Internecie, a co cztery lata w Niemczech odbywają się jedne z największych światowych targów. Ponad 100 milionów Europejczyków mówi po niemiecku, to jest ważny czynnik w handlu światowym!

4 Wiele firm przykłada znaczenie do tego, aby ich pracownicy dysponowali znajomością języka niemieckiego. Ma to ogromne znaczenie w poszukiwaniu miejsca pracy.

5 Osoby znające język niemiecki w wielu krajach Europy takich jak Austria, duża część Szwajcarii, Luksemburg, Lichtenstein oraz w sąsiadujących z Niemcami i Austrią regionach Włoch, Belgii i Francji nie będą miały żadnych problemów językowych zwiedzając te kraje.

6 PRACAPRACAPRACAPRACA Znając język obcy, masz większe możliwości na rynku pracy. Możesz otrzymać lepiej płatną pracę. Możesz pracować za granicą lub w firmie zagranicznej mającej przedstawicielstwo w Polsce.

7 PODRÓŻE Czujesz się pewniej i swobodniej podczas wyjazdów zagranicznych, ponieważ potrafisz się porozumieć. Możesz nawiązywać ciekawe znajomości. Poznajesz ludzi mieszkających w danym kraju i dowiadujesz się od nich ciekawych rzeczy.

8 Kontakty z obcokrajowcami Nawiązujesz znajomości i przyjaźnie z ludźmi z innych krajów. Śmiało rozmawiasz ze spotkanymi na ulicy lub w sklepie turystami. Odnawiasz kontakty z krewnymi, którzy wyemigrowali, a których rodziny nie mówią po polsku.

9 Dostęp do dzieł w oryginalnej wersji językowej Czytasz książki w oryginale. Oglądasz filmy bez napisów/bez lektora. Rozumiesz teksty piosenek ulubionego wykonawcy.

10 Zachęcam do nauki języka niemieckiego! (; Wykonała: Aneta Matuszczak II b ;D


Pobierz ppt "Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?. Znajomość języków. Świat, który nas otacza ciągle się zmienia i stawia coraz wyższe wymagania. Teraz nie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google