Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ocena stanu bezpieczeństwa na terenie gminy OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ocena stanu bezpieczeństwa na terenie gminy OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA."— Zapis prezentacji:

1 Ocena stanu bezpieczeństwa na terenie gminy OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA

2 Jednostki OSP 92 strażaków OSP spełniających formalne wymagania do udziału w działaniach ratowniczych. 3 ciężkie samochody gaśnicze. 8 średnich samochodów gaśniczych z czego 5 o napędzie 4 x4. 5 lekkich samochodów gaśniczych z czego 2 wyposażone w zbiorniki 1000 l i autopompy, 1 dostosowany do ratownictwa technicznego. 5 agregatów prądotwórczych o mocy od 1 do 2,5 kW. 2 zestawy narzędzi do ratownictwa technicznego. 3 pilarki. 1 przecinarka. 1 wentylator. 19 motopomp z czego 2 szlamowe i 2 pływające.

3 Samochody pożarnicze

4 Strażacy OSP

5 Aktywność jednostek

6 Zdarzenia

7 Wydatki poniesione na OSP w 2008r

8 Stosunek nakładów do aktywności

9 Młodzież 70 członków MDP w wieku od 12 do 17 lat ukończyło kurs członka MDP. 11 członków MDP w wieku od 13 do 17 lat ukończyło kurs dowódcy MDP. Aktywnie w życiu OSP uczestniczy młodzież w Mrozach, Guzewie, Grodzisku oraz Woli Rafałowskiej.

10 Ćwiczenia 28 września 2008 Ćwiczenia przeprowadzono w oparciu o budynek szkoły w Grodzisku. Temat ćwiczenia: Prowadzenie akcji gaśniczej w obiekcie użyteczności publicznej. W ćwiczeniu uczestniczyło 13 jednostek OSP z terenu gminy

11 Zagadnienia Rozpoznanie obiektu. Prowadzenie akcji gaśniczej. Ewakuacja poszkodowanych. Udzielanie pomocy przedlekarskiej. Zasady prowadzenia korespondencji radiowej. Współdziałanie jednostek

12 Ocena zagrożeń Zagrożenia wynikającej z anomalii pogodowych: burze, trąby powietrzne i intensywne opady. Nie przestrzeganie zasad ochrony przeciwpożarowej przez mieszkańców (wypalanie traw, wadliwe instalacje elektryczne i kominowe oraz nieuwaga).

13 Wnioski Gminy Mrozy dysponuje dostateczną ilością jednostek ochrony przeciwpożarowej. Jednostki OSP są wyposażone w dobrej jakości i sprawny sprzęt samochodowy oraz motopompy. Jednostki podejmują działania niezwłocznie w przypadku ogłoszenia alarmu. Funkcjonuje sprawny system łączności.

14 Potrzeby Zakup wyposażenia indywidualnego strażaka (buty, rękawice i ubrania typu UPS). Zakup zestawów ratownictwa medycznego PSP-1 i OSP-1. Zakup pilarek do drewna. Zorganizowanie stacjonarnego szkolenia dla członków OSP.

15 Dziękuje za uwagę. Proszę o zadawanie pytań.


Pobierz ppt "Ocena stanu bezpieczeństwa na terenie gminy OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google