Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Symbolika flagi : 50 gwiazd symbolizuje 50 stanów amerykańskich, zaś 13 pasów - 13 pierwotnych kolonii. Biały oznacza czystość i niewinność, czerwony.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Symbolika flagi : 50 gwiazd symbolizuje 50 stanów amerykańskich, zaś 13 pasów - 13 pierwotnych kolonii. Biały oznacza czystość i niewinność, czerwony."— Zapis prezentacji:

1

2

3  Symbolika flagi : 50 gwiazd symbolizuje 50 stanów amerykańskich, zaś 13 pasów - 13 pierwotnych kolonii. Biały oznacza czystość i niewinność, czerwony - niezłomność i męstwo; niebieski - czujność, wytrwałość i sprawiedliwość. Dla obywateli USA ich flaga symbolizuje wiele rzeczy.

4  Stany Zjednoczone są krajem o wielkim zróżnicowaniu wierzeń i praktyk religijnych. Różnorodność religijna Amerykanów jest wynikiem wielokulturowego pochodzenia imigrantów, niektóre religie natomiast zostały założone już po przybyciu do Stanów Zjednoczonych. W rezultacie Stany Zjednoczone stały się najbardziej religijnie zróżnicowanym krajem świata. Proporcje pomiędzy poszczególnymi religiami nie są trwałe ani stabilne, rozmaite wyznania religijne zarówno rozwijają się, jak i zanikają [1]. Dla większości Amerykanów religia odgrywa ważną rolę w ich życiu i jest to unikalna cecha wśród krajów rozwiniętych [2].  W Stanach Zjednoczonych nie ma oficjalnych statystyk odnośnie religii. Według The World Factbook w 2007 roku 51,3% mieszkańców USA uważało siebie za protestantów, 23,9% — za katolików, 12,1% — za osoby nie należące do żadnej religii, 1,7% — mormonów, 0,6% — za członków innych chrześcijańskich wyznań, 1,7% — żydów, 0,7% — buddystów, 0,6% — muzułmanów, 2,5% — wyznawców innych religii, 4% — ateistów [3]. Pomimo wysokiego stopnia przynależności religijnej, tylko 9% Amerykanów przyznało w 2008 roku, że religia jest najważniejszą rzeczą w ich życiu. 45% Amerykanów stwierdziło, że rodzina jest najważniejszą rzeczą w ich życiu, a 17%, że są nimi pieniądze i kariera zawodowa [4].

5

6  Brownie – ciasto czekoladowe typowe dla kuchni amerykańskiej. Nazwa pochodzi od charakterystycznego, ciemnobrązowego koloru brownie.  Ciasto przygotowuje się z gorzkiej czekolady, jajek, cukru, masła i niewielkiej ilości mąki. Częstym dodatkiem do brownie są orzechy.  Pierwsze opublikowane przepisy na brownie pochodzą z 1904.

7 WALU TA USA DOLAR

8  Święto Dziękczynienia to dla Amerykanów jedno z najważniejszych wydarzeń w roku. W czwarty czwartek listopada spotykają się w rodzinnym gronie, by podziękować za udany rok. Zamiast rozpisywać się o prezydencie Obamie, który zgodnie z tradycją ułaskawia indyka, o samym Święcie Dziękczynienia.

9

10  W USA na każde święto,zabawę,halloween przystraja się dom.  W sklepach będziemy mogli znaleść bardzo duży wybór dekoracji na każde święto,zabawe itp.,ponieważ Amerykanie bardzo lubią tego typu rzeczy.

11  Amerykański polityk, 44. Prezydent Stanów Zjednoczonych, laureat Pokojowej Nagrody Nobla w roku 2009 ur. 4 sierpnia 1961 roku w Honolulu. Barack Obama ukończył studia licencjackie na Columbia University w Nowym Jorku z zakresu politologii i stosunków międzynarodowych. Wcześniej przez dwa lata studiował na Occidental College. Po ukończeniu nauki akademickiej podjął pracę Business International Corporation i New York Public Interest Research Group. Przez pewien czas był również działaczem społecznym.

12 Barack Obama

13  The Star-Spangled Banner Oh, say can you see, by the dawn's early light,What so proudly we hailed at the twilight's last gleaming?Whose broad stripes and bright stars, through the perilous fight,O'er the ramparts we watched, were so gallantly streaming?And the rockets' red glare, the bombs bursting in air,Gave proof through the night that our flag was still there. FRAGMRNT HYMNU USA

14 USA

15 SŁAWNI LUDZIE W USA

16  Rihanna- W grudniu 2003 roku Rihanna poznała dzięki wzajemnemu przyjacielowi amerykańskiego producenta muzycznego Evana Rogersa. Piosenkarka i dwóch członków jej zespołu wzięli udział w przesłuchaniu zorganizowanym przez Rogersa w jego pokoju hotelowym ]. Producent powiedział, że "w chwili, gdy Rihanna weszła do pokoju, dwie poprzednie dziewczyny przestały istnieć." Podczas castingu Rogersa zaśpiewała cover utworu Emotion Destiny's Child [5].Emotion Destiny's Child [5]

17  PRZEZYDENT USA

18  STEVE JOBS – ZAŁOŻYCIEL ZNANEJ NA CAŁYM ŚWIECIE FIRMY APPLE.

19 Każda szkoła w USA zaczyna się w innym terminie, plany lekcji przychodzą do domu pocztą, każdy uczeń dostaje podręczniki,które musi oddać pod koniec roku szkolnego. W USA jak się nie będzie w szkole to – 1.Dzwonią do rodziców 2.Przychodza do domu A jeśli rodzice nie puszczają dzieci tak sobie to grozi im kara więzienia.

20  Źródła :google grafika, google źrodła


Pobierz ppt " Symbolika flagi : 50 gwiazd symbolizuje 50 stanów amerykańskich, zaś 13 pasów - 13 pierwotnych kolonii. Biały oznacza czystość i niewinność, czerwony."

Podobne prezentacje


Reklamy Google