Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak zmieniały się bajki dla dzieci?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak zmieniały się bajki dla dzieci?"— Zapis prezentacji:

1 Jak zmieniały się bajki dla dzieci?

2 Bajka - utwór, którego bohaterami są ludzie bądź zwierzęta
Bajka - utwór, którego bohaterami są ludzie bądź zwierzęta. Najczęściej kończy się morałem. Bohaterami bajek mogą być ludzie, zwierzęta lub przedmioty.

3 Najpopularniejsze wytwórnie filmów:
Walt Disney Pixar DreamWorks

4 Miejsca gdzie rozgrywa się akcja poszczególnych bajek

5 WALT DISNEY  Amerykański producent filmowy, reżyser, scenarzysta, animator. Jeden z największych twórców bajek i filmów animowanych. Zdobył rekordową liczbę 59 nominacji do Oscarów. Wraz z bratem, Royem Olivierem Disneyem, założyli wspólnie przedsiębiorstwo Walt Disney Productions, znaną obecnie pod nazwą The Walt Disney Company.

6 PIXAR Amerykańska wytwórnia  komputerowych filmów animowanych powstała w 1979 r. jako Graphics Group. W 2006 roku ostatecznie weszła w skład korporacji The Walt Disney Company.

7 DREAMWORKS Amerykańska wytwórnia filmowa, która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmów i programów telewizyjnych. Firma została założona w październiku 1994 roku jako DreamWorks Records z finansowym wsparciem Paula Allena, jednego ze współzałożycieli korporacji Microsoft.

8 Najpopularniejsze bajki Disney’a i Pixara:
Królewna Śnieżka Piotruś Pan 101 Dalmatyńczyków Mała Syrenka Kopciuszek Król Lew Zaplątani Piękna i Bestia Gdzie jest Nemo? Myszka Miki Kraina Lodu Zakochany Kundel Alladyn Auta Kubuś Puchatek Pinokio Śpiąca Królewna Ratatuj Bambi Wall-e Odlot Toy Story

9 Najpopularniejsze bajki DreamWorks:
Megamocny Film o Pszczołach Pingwiny z Madagaskaru Kot w butach Strażnicy Marzeń Krudowie Droga do El Dorado Shrek Mustang z Dzikiej Doliny Madagaskar Rybki z ferajny Jak Wytresować Smoka Kung Fu Panda Potwory kontra Obcy

10 Bajki naszego dziecińśtwa
Bolek i Lolek Smerfy Pszczółka Maja Reksio Żwirek i Muchomorek Rumcjas Krecik Kot Filemon Koziołek Matołek Wilk i Zając Król Maciuś I Bob Budowniczy Sąsiedzi Jacek i Agatka

11 Parowiec Myszki Miki  Jeden z pierwszych dźwiękowych filmów animowanych Film miał premierę 18 listopada roku. „Parowiec Willie” powstał w trudnym dla Disneya momencie – jego filmy nie odnosiły sukcesu, a większość pracowników przeniosła się do konkurencji.

12 KRÓLEWNA ŚNIEŻKA Pełnometrażowy, amerykański, rysunkowy film animowany z 1937 roku wyprodukowany przez wytwórnię Walta Disneya. Nad filmem pracowało ponad 750 artystów, którzy narysowali ok. milion obrazków.

13 KRÓL LEW Film animowany ze studia Walta Disneya, wydany w 1994. Pierwszy film, w którym nie pojawiła się ani jedna postać ludzka. Muzykę do Króla Lwa skomponował m.in. Elton John. Utwór „Can You Fell The Love Tonight” został nagrodzony dwoma Oskarami.

14 GDZIE JEST NEMO? Amerykański film animowany z 2003 roku Film wyprodukowany za pomocą grafiki i animacji komputerowej otrzymał nagrodę Oscara za najlepszy film animowany 2003 roku.

15 SHREK Amerykański film animowany z 2001 roku będący adaptacją ilustrowanej książki Shrek! autorstwa Williama Steiga. W 2002 roku, podczas ceremonii wręczenia Oscarów, film zdobył statuetkę w kategorii najlepszy film animowany pełnometrażowy. Był to pierwszy Oscar w tej kategorii, gdyż nagrodę tę zaczęto przyznawać od 2002 r.

16 Smerfy Fikcyjna rasa małych, niebieskich stworzeń, żyjących w którymś z europejskich lasów, stworzonych przez belgijskiego rysownika komiksowego Peyo. Znane z komiksu oraz filmu i serialu animowanego. Smerfy zagościły na antenie polskiej 15 listopada 1987 r.

17 KUBUŚ PUCHATEK Postać z literatury dziecięcej stworzona przez brytyjskiego pisarza. Po raz pierwszy książka została wydana w roku. Zabawki stanowiące pierwowzór Kubusia Puchatka i jego przyjaciół

18 MIŚ USZATEK Polski serial animowany, emitowany w latach 1975–1987 Postać ta znana była wcześniej z książek dla dzieci, powstała 6 marca 1957 roku jako dzieło pisarza Czesława Janczarskiego.

19 Jacek i Agatka Jedna z pierwszych polskich dobranocek, która pierwszą emisję miała 2 października 1962 roku. Główni bohaterowie- Jacek i Agatka to pacynki.

20 GAska Balbinka Pierwsza polska dobranocka. W 1959 roku pierwszy raz została ukazana w telewizji. Tytułowa Gąska Balbinka i Kurczak Ptyś to główni bohaterowie. Bajka nie była nieanimowana. Składała się z nieruchomych obrazków.

21 Ola, Magda, Daria, Ania i Monika
KONIEC  Wykonały: Ola, Magda, Daria, Ania i Monika


Pobierz ppt "Jak zmieniały się bajki dla dzieci?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google