Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

RB Logistic sp. z o.o.. Podstawowe dane o firmie  Nazwa - RB Logistic sp. z o.o.  Strona internetowa -

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "RB Logistic sp. z o.o.. Podstawowe dane o firmie  Nazwa - RB Logistic sp. z o.o.  Strona internetowa -"— Zapis prezentacji:

1 RB Logistic sp. z o.o.

2 Podstawowe dane o firmie  Nazwa - RB Logistic sp. z o.o.  Strona internetowa - http://www.rblogistic.pl/http://www.rblogistic.pl/  Centrala firmy – Warszawa, ul. Jakubowska 10/1  Forma prawna – spółka z ograniczoną odpowiedzialnością  Oferta – magazynowanie i spedycja  Klienci – duże przedsiębiorstwa

3 Strona internetowa

4 Powstanie firmy RB Logistic założone zostało 17 września 2004 roku przez Ryszarda Rejmera, który obecnie jest również prezesem zarządu. Spółkę zarejestrowano w Warszawie. Firma nadal jest aktywna.

5 Oferta firmy Firma zajmuje się pełną obsługą łańcucha logistycznego – od odbioru ładunków z fabryki, poprzez magazynowanie, konfekcjonowanie po dostawy do klientów.

6 Oferta firmy Spółka jest najemcą powierzchni magazynowej Centrum Logistycznego w Olkuszu, które leży przy trasie szybkiego ruchu Kraków – Katowice. Biuro zarządu firmy znajduje się w Skierniewicach.

7 Oferta firmy Spółka realizuje przewozy na terenie Polski i całej Europy (szczególnie Francji). Dysponuje 50 samochodami oraz naczepami różnej wielkości. Mają również możliwość obsługi ładunków chłodniczych.

8 Poprzednia oferta firmy Do 2009-2010 roku firma pracowała również w branży budowlanej. W ofercie mieli m.in. budowę kompleksów logistycznych

9 Strategia? Obecnie firma nie prezentuje publicznie żadnej strategii rozwoju. Od kilku lat nie wprowadza zmian w swojej ofercie. Ostatnie informacje dotyczące inwestycji pochodzą z 2008 roku.

10 Ustrój firmy Spółkę reprezentuje zarząd, którego prezesem jest Ryszard Rejmer. Każdy członek zarządu może samodzielnie reprezentować spółkę. Prokurentem jest Joanna Nagórska (była wiceprezes). Spółka nie zmieniała formy prawnej.

11 Założyciel Założycielem spółki jest Ryszard Rejmer (urodzony w 1959 roku). Posiada on 1166 udziałów firmy o łącznej wysokości 1 982 000 złotych. Rejmer jest jednocześnie prezesem zarządu. Informacje o jego wykształceniu nie są dostępne.

12 Firma rodzinna Karolina Rejmer (ur. 1986) jest kierownikiem działu rekrutacji w RB Logistic. Agata Maria Rejmer (ur. 1983) była prokurentem RB Logistic. Oprócz tego ww. Panie działają w spółkach powiązanych z RB Logistic.

13 Spółki powiązane Ryszard Rejmer jest obecnie zaangażowany w działalność 6 firm, m.in. Radeko (prezes zarządu), JN Bis i Rejbin Logistik (wspólnik). RB Logistic Service – prezesem jest Agata Rejmer. RB Trans Service Bis – prezesem jest Joanna Nagórska, kierownikiem działu rekrutacji jest Karolina Rejmer, siedziba firmy znajduje się w tym samym miejscu co RB Logistic. RB Transport – firma nieaktywna od 4 lat, siedzibę miała w tym samym miejscu co RB Logistic, założycielem i prezesem zarządu był Ryszard Rejmer.

14 RB Logistic w liczbach Kapitał zakładowy spółki wynosi 2 342 600 zł. W 2009 roku firma osiągnęła zysk w wysokości 3,4 miliona zł, a jej obroty wyniosły 32 miliony złotych. W 2010 roku spółka zatrudniała 134 pracowników. Wg artykułu na stronie www.skierniewice.nasze miasto.pl RB Logistic jest wyceniane na 60 milionów złotych.

15 Konkurencja Przewozami krajowymi i międzynarodowymi zajmuje się wiele znanych przedsiębiorstw m.in. Schenker, Raben, Spedimex. W przewozach do Francji specjalizuje się firma Solid Trans.

16 Konkurencja Rejon Olkusza jest silnie zurbanizowany (Aglomeracja Katowicka i Kraków), w związku z czym występuje tam duża konkurencja w branży TSL. RB Logistic nie wyróżnia się niczym wyjątkowym na tle przedsiębiorstw o podobnym profilu działalności.

17 Ochrona środowiska RB Logistic prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju. W planach spółki na 2009 rok było przystąpienie do projektu „Czas na Las” realizowanego przez Fundację Areis Futuro.

18 Działalność charytatywna? Na stronie internetowej www.rblogistic.pl widnieje informacja o akcji „Okruchy życia” mającej na celu wsparcie nieuleczalnie chorego dziecka.www.rblogistic.pl Chłopiec cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

19 Skandal! Ryszard Rejmer oskarżony został o przywłaszczenie 8 milionów złotych. W lipcu 2013 do Sądu Okręgowego w Łodzi wpłynęło oskarżenie. Od lutego tego roku, toczy się postępowanie w tej sprawie. Źródło: www.skierniewice.nasze miasto.pl

20 Skandal! W sprawę zaangażowany jest biznesmen i były prezydent Skierniewic – Włodzimierz Binder, który był również wspólnikiem w firmie RB Logistic do 2008 roku. Wartość jego udziałów wynosiła 340 tysięcy złotych.

21 Ocena Dostęp do informacji o firmie jest bardzo ograniczony. Strona internetowa firmy nie jest aktualizowana od paru lat, co utrudnia zdobycie informacji na jej temat i negatywnie wpływa na odbiór spółki. Oprócz tego, strona jest zrobiona nieprofesjonalnie i niedokładnie – wiele „literówek”, niedoróbki, brak zdjęć. Wydaje się, że jest możliwość wyboru języka strony (angielski lub niemiecki) jednak funkcja ta nie działa. Brakuje konkretów, np. na temat realizowanych w przeszłości projektów, byłych klientów.

22 Ocena Poza stroną internetową firmy nie jest lepiej. Informacje o jakiejkolwiek działalności, czy inwestycjach pochodzą z 2008 roku. Wszystko to świadczy o tym, że firma nie dba o swój rozwój lub chyli się ku upadkowi.

23 Źródła  http://www.rblogistic.pl/  http://www.krs-online.com.pl/  http://www.infoveriti.pl/  http://skierniewice.naszemiasto.pl/

24 TM Logic sp. z o.o.

25 Podstawowe dane o firmie  Nazwa – TM Logic sp. z o.o.  Strona internetowa - http://www.tm-logic.pl/  Siedziba firmy – Błonie, ul. Grodziska15  Adres korespondencyjny firmy: Warszawa, ul. Lazurowa 6c  Forma prawna – spółka z ograniczoną odpowiedzialnością  Oferta – maszyny poleasingowe, przechowywanie opon, magazynowanie  Klienci – klienci indywidualni, europejskie korporacje

26 Strona internetowa

27 Powstanie firmy Firma TM Logic została zarejestrowana 3 października 2008 roku. Założycielami tego przedsiębiorstwa są: Marek Wojciech Drobik oraz Tomasz Marek Konopka.

28 Oferta firmy Magazynowanie Firma posiada magazyn o powierzchni 4.000 m2. Jest to hala poprodukcyjna, której dokładne parametry zostały opisane na stronie internetowej przedsiębiorstwa. W swej ofercie firma uwzględnia: możliwość wynajęcia powierzchni magazynowej w modułach po 10 m2, zabezpieczenie składu folią oraz rozładunek i załadunek (jeśli nie wymaga użycia dźwigu).

29 Oferta firmy Przechowywanie opon Oferta przeznaczona dla flot samochodowych i dealerów samochodów dotyczy sezonowego przechowywania opon wraz z ich logistyką (odbiór i dostawa) ”z” i „do” wyznaczonych miejsc w Polsce. Dostawy na terenie Warszawy wykonywane własnym transportem. W dostawach poza Warszawę biorą udział firmy kurierskie.

30 Oferta firmy Maszyny poleasingowe Brak konkretnych danych nt. powyższej usługi. Każdy zakup usługi premiowany jest punktami, których ilość jest proporcjonalna do wielkości zakupu (propozycja współpracy z lipca 2011 roku).

31 Konkurencja Firmą znajdującą się w pobliżu, która również świadczy usługę przechowywania opon jest ECO POWER.

32 Strategia Brak oficjalnych danych dotyczących strategii przedsiębiorstwa.

33 Dane o założycielach Firmę założył Marek Wojciech Drabik (ur. 1963r.) – obecnie Prezes Zarządu, posiada on 62 udziały o łącznej wartości 31 000 złotych oraz Tomasz Marek Konopka (ur. 1980r.) – pełniący funkcję Wiceprezesa Zarządu, właściciel 58 udziałów, których wartość wynosi 29 000 złotych. Informacje na temat wykształcenia wspólników nie są znane.

34 Sposób reprezentacji Kapitał zakładowy spółki wynosi 60 000 złotych. Organem reprezentacji jest zarząd spółki. Do składania oświadczeń w imieniu spółki uprawniony jest każdy z członków zarządu działający samodzielnie. Do zaciągnięcia zobowiązań w imieniu spółki o wartości przewyższającej 500 000 złotych upoważnionych jest dwóch członków zarządu działających łącznie.

35 Ocena Dane dotyczące zarówno firmy jak i jej założycieli są niewielkie. Jedyne źródło informacji stanowi strona internetowa, która jest uboga w treść oraz zdjęcia. Ostatni raz była ona aktualizowana w 2011 roku, co świadczy o tym, iż firma nie dba o swój dobry wizerunek na rynku.

36 Źródła  http://www.tm-logic.pl/  http://www.krs-online.com.pl/  http://www.infoveriti.pl/

37 KONIEC PREZENTACJĘ PRZYGOTOWAŁY MAGDALENA KUTA I SANDRA MIKO Z LITTWIM


Pobierz ppt "RB Logistic sp. z o.o.. Podstawowe dane o firmie  Nazwa - RB Logistic sp. z o.o.  Strona internetowa -"

Podobne prezentacje


Reklamy Google