Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EUROTTER RK SIEDZIBA FIRMY ul. Zimowa 3 10-380 Olsztyn Polska Firma ma swoją siedzibę na północno-wschodnich obrzeżach Olsztyna,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EUROTTER RK SIEDZIBA FIRMY ul. Zimowa 3 10-380 Olsztyn Polska Firma ma swoją siedzibę na północno-wschodnich obrzeżach Olsztyna,"— Zapis prezentacji:

1 http://eurotter.com.pl/

2 EUROTTER RK

3 SIEDZIBA FIRMY ul. Zimowa 3 10-380 Olsztyn Polska Firma ma swoją siedzibę na północno-wschodnich obrzeżach Olsztyna, w dzielnicy przemysłowej.

4 Forma prawna Forma prawna firmy obecnie to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Z.O.O) Do 1999r właściciel Robert Andrzej Kocik prowadził spółkę cywilną pod tą samą nazwą

5 Oferta Eurotter RK wykonuje krajowy oraz międzynarodowy przewóz towarów. W zakładce ‘oferta’ na stronie internetowej firma zaznacza iż głównymi kierunkami pracy są: Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Niemcy, Rosja oraz kraje Beneluxu (Belgia, Holandia i Luxemburg) Firma podaje iż specjalizuje się w przewozie ciekłych produktów chemicznych, zarówno materiałów niebezpiecznych jak i produktów neutralnych.

6 Klienci Eurotter od 1997r współpracuje z holenderską firmą H&S Transport Głównymi klientami Eurotter’u są firmy produkcyjne i handlowe oraz firmy spedycyjne gdzie ERK działa jako podwykonawca

7 Historia Eurotter RK Firma Eurotter RK powstała w 1995r. Założył ją Robert Kocik, ale w żadnych źródłach nie ma informacji na temat okoliczności powstania ERK. Firma od 1995r zajmuje się transportem i spedycją międzynarodową, obecnie jej specjalizacją jest transport ładunków płynnych i niebezpiecznych, można przypuszczać, że od początku się w tym specjalizowała z tym, że na mniejszą skale

8 Ukierunkowanie i rozwój ERK na przestrzeni lat Od 1997r ERK współpracuje z Holenderską firmą H&S Transport. Jest to duża firma na skale Europejską z oddziałem w Polsce o podobnym ukierunkowaniu Na stronie ERK podaje iż dzięki tej współpracy nastąpił dynamiczny rozwój który dalej trwa

9 Ukierunkowanie i rozwój ERK Firma rozwija się, na stronie internetowej po za samym pisaniem o tym można wywnioskować że jest to prawda: ERK podaje iż w ostatnim roku poczyniono szereg inwestycji m.in. Wymianę taboru. Po zdjęciach w galerii widać iż jest to prawda, na zdjęciach można zobaczyć nowoczesne ciągniki siodłowe W zakładce oferta firma podaję iż jej tabor zdolny jest przewozić ładunki w określonych temperaturach (np. ładunek płynny w temp. Do 85˚ C) Od tego roku firma otworzyła również serwis samochodów ciężarowych oraz naczep Eurotter-Serwis, ale po za wzmianką o nim nie ma żadnej innej informacji Firma planuje stworzenie profesjonalnej myjni autocystern na co ubiega się o środki UE

10 Zmiany formy prawnej ERK istnieje na rynku od 1995r. Od tego czasu zmieniała ona formę prawną, ze spółki cywilnej na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością ERK stopniowo rozwija się o czym świadczy dodawanie nowych usług (jakim jest serwis samochodów ciężarowych)

11 Zarządzanie ERK Po odwiedzeniu strony internetowej można wnioskować iż zarządzeniem zajmuje się osobiście właściciel firmy Robert Andrzej Kocik Posiada on z pewnością dział spedycji do którego na stronie jest podany oddzielny kontakt Za spedycję odpowiada Remigiusz Gęstwicki, ale żadnych informacji o tej osobie więcej nie ma na witrynie ERK.

12 Konkurencja EL-Trans Firma EL-TRANS oferuje przewozy transportowe na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej (w tym Polski) oraz byłego ZSRR – Rosja, Ukraina, Białoruś. Ich specjalnością jest transport płynnych towarów chemicznych następujących klas: materiały niebezpieczne w klasach ADR 3, 4.1, 5.1, 6.1, 8 i 9; materiały wymagające utrzymania temperatury; materiały neutralne. Jest to główny konkurent dla ERK, jest to firma działająca na podobnym rynku międzynarodowym ale posiadająca dużo większy tabor (ERK to 21 sztuk) El-Trans na samych zdjęciach w galerii pokazuje o rząd wartości większą liczbę taboru

13 Tabor ERK Eurotter RK dysponuje jednokomorowymi kontenerami-cysternami (21 sztuk) o pojemności 24000 i 26000 litrów 12 kontenerów o pojemności 24000 litrów posiada system grzewczy, który dzięki zastosowaniu agregatów prądotwórczych pozwala na przewóz produktów o temperaturze do 85 stopni. Nie jest to wielka flota, ale nie jest też to mała firma biorąc pod uwagę wyspecjalizowany sprzęt jakimi są pojazdy do przewozu ładunków niebezpiecznych

14 Robert Andrzej Kocik Witryna ERK nie podaje żadnych szczegółowych informacji o założycielu i właścicielu Eurotter. W żadnych innych źródłach nie ma informacji o Robercie Kociku.

15 Ocena Uważam, że Eurotter RK zasługuje na ocenę dobrą. Firma jest już prawie 20 lat na rynku, rozwija się, samo spojrzenie na tabor pokazuje że nie jest to przysłowiowa firma „krzak”. Rozwój firmy nie jest wielkim skokiem, ale jest to w mojej ocenie wypracowane „wejście po schodach”. Otwarcie serwisu samochodów ciężarowych i naczep oraz plan otwarcia myjni autocystern dobrze wróży na dalszy rozwój ERK. Jeśli chodzi o witrynę internetową ERK jest ona bardzo prosta ale zarazem czytelna. Zawiera niezbędne minimum, w pełni wystarczające użytkownikowi poruszającemu się po stronie. Jedynym zauważalnym minusem jest mała ilość informacji na temat współpracy z H&S Transport dzięki której(jak zaznacza autor witryny) firma dynamicznie się rozwinęła.

16 www.fastair.com.pl

17

18 Forma prawna Forma prawna firmy obecnie to jednoosobowa własność prywatna. Od momentu powstania firmy w 2005 roku właścicielem jest pan Sawina Antoni.

19 Oferta Fastair Cargo jest międzynarodowym spedytorem lotniczym, morskim oraz lądowym. Oferuje usługi dla biznesu o międzynarodowym zasięgu. Specjalizuje się w transporcie lotniczym. W szczególności odbiór/dostawa towaru do/z lotniska, usługi agencji celnej, ubezpieczenie, awizacje, dokumentacje, magazynowanie, międzynarodowy fracht lotniczy. Firma oferuje usługi zarówno "door-to-door" jak i "door-airport", "airport-door" czy " airport-only". Deklaruje posiadanie środków transportu drogowego, pozwalające na realizację wyżej wymienionych usług.

20 Powiązania z innymi firmami Firma Fastair Cargo jako członek Światowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych posiada umowy z liniami lotniczymi na sprzedaż frachtu. Firma dzięki temu oferuje klientom korzystne stawki transportu lotniczego.

21 Osiągnięcia Firma należy do organizacji zrzeszających firmy spedycyjne z całego świata, są to: Sieć kompetentnych i rzetelnych pracowników transportu towarowego C5C (Connecting 5 Continents), The Conqueror Freight Network (CQR), Posiada w dawnym rozumieniu uprawnienia agencji celnej i dostęp do zgłoszeń celnych drogą elektroniczną WebCel. Ponadto na stronie firmy znajduję się dział zatytułowany „nagrody” w którym znajdziemy dyplom od przewoźnika lotniczego LOT za największy debiut w sprzedaży cargo w 2005 roku.

22 Historia Fastair Cargo Firma Fastair Cargo powstała w 2005r. Założył ją Antoni Sawina. Na stronie internetowej firmy nie znajdziemy więcej informacji na temat historii i rozwoju firmy od momentu jej powstania. Jest to jedyna informacja jaką można znaleźć na stronie KRS.

23 Strona internetowa Znajdziemy na niej : Krótki, ogólny opis firmy, Sposoby kontaktu, Informacje na temat powiązań z różnymi organizacjami, Kilka dokumentów do pobrania (upoważnienie do działania w formie przedstawicielstwa bezpośredniego, zapytanie o wycenę przesyłki, zlecenie przesyłki lotniczej), Dodatki, np. aktualne kursy walut.

24 Konkurencja Na terenie samej Warszawy możemy znaleźć ponad 60 firm świadczących usługi w transporcie lotniczym, a około 200 firm świadczących usługi w transporcie międzynarodowym. Polsped International Forwarding Firma transportowa specjalizująca się w transporcie lotnicznym, branży spedycyjnej oraz cargo. Siedziba firmy znajduje się w sąsiedztwie Fastair Cargo. Firma oferuje m.in: - dobór i otymalizację przebiegu dostaw, - realizację i monitoring dostaw do i z całego świata, - pakowanie towarów, - ubezpieczenie towarów, - dostawy "door to door" - dostawy "just in time" - atrakcyjne stawki, - profesjonalizm, - dyspozycyjność, - punktualność. - monitorowany przewóz gotówki. Firma deklaruje, że utrzymuje stałe kontakty z międzynarodowymi i krajowymi firmami zarówno spedycyjnymi jak i transportowymi.

25 Tabor Fastair Cargo Na stronie firmy nie znajdziemy wielu informacji na temat taboru. Firma stwierdza jedynie, że posiada środki transportu drogowego do realizacji swoich usług. Zapewnie też o ustanowionych przedstawicielach w różnych krajach świata.

26 Antoni Sawina Witryna firmy nie podaje żadnych szczegółowych informacji o założycielu i właścicielu Fastair Cargo. W żadnych innych źródłach nie ma informacji o Antonim Sawinie.

27 Ocena Brak informacji o taborze, historii firmy, planach rozwoju. Nieaktualizowana strona internetowa zawierająca skromne informacje (za jedyny plus można uznać oprawę graficzną witryny). Brak informacji o założycielu firmy, zarządzie, pracownikach. Mocną stroną firmy są powiązania z wieloma firmami transportowymi, lotniczymi oraz stowarzyszeniami spedycyjnymi, transportowymi (według informacja na witrynie firmy).


Pobierz ppt "EUROTTER RK SIEDZIBA FIRMY ul. Zimowa 3 10-380 Olsztyn Polska Firma ma swoją siedzibę na północno-wschodnich obrzeżach Olsztyna,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google