Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zarządzanie i inżynieria produkcji to interdyscyplinarny kierunek, łączący przygotowanie inżynierskie z nowoczesną wiedzą i umiejętnościami menedżerskimi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zarządzanie i inżynieria produkcji to interdyscyplinarny kierunek, łączący przygotowanie inżynierskie z nowoczesną wiedzą i umiejętnościami menedżerskimi."— Zapis prezentacji:

1

2 Zarządzanie i inżynieria produkcji to interdyscyplinarny kierunek, łączący przygotowanie inżynierskie z nowoczesną wiedzą i umiejętnościami menedżerskimi.

3 Opis zawodu Absolwent zarządzania i inżynierii produkcji posiada gruntowną wiedzę z zakresu: organizacji i zarządzania, komputerowego wspomagania prac inżynierskich, procesów zarządzania i systemów ekonomicznych. inżynierii produkcji związanej z przemysłami: motoryzacyjnym, precyzyjnym, lotniczym, maszynowym, elektromaszynowym, okrętowym i poligraficznym,

4 Podstawowe zadania inżyniera rozwiązywanie problemów technicznych, pracowniczych, informatycznych i finansowych przedsiębiorstwa, inicjowanie, organizowanie i motywowanie pracowników, sterowanie i kontrolowanie przebiegu procesów przetwarzania w przedsiębiorstwie.

5 Podstawowy zakres prac inżyniera  integracja wiedzy technicznej i ekonomicznej,  inicjowanie nowych trendów w rozwoju procesów produkcyjnych,  zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa,  projektowanie i racjonalizacja systemów produkcyjnych,  zarządzanie procesami przetwarzania,  zarządzanie zmianami w przedsiębiorstwie,  motywowanie i kierowanie zasobami ludzkimi,  rozwiązywanie złożonych problemów, przeprowadzanie syntezy i analizy tych problemów.

6 Projektant systemów produkcyjnych,Projektant procesów produkcyjnych,Inżynier jakości,Inżynier bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska,Inżynier systemów produkcyjnych,Analityk wydajności pracy. Zawody, które mogą wykonywać absolwenci zarządzania i inżynierii produkcji:

7 Zainteresowania: techniczne, naukowe, informatyczne, urzędnicze. Wymagania zawodu Wiedza: techniczna, ekonomiczna, biegła znajomość języka angielskiego.

8 Zdolności i umiejętności analityczneorganizacyjnetechnicznematematyczne kreatywnego rozwiązywania problemów logicznego i twórczego myślenia podejmowania szybkich i trafnych decyzji zarządzania zasobami ludzkimi obsługi komputera gotowości do zmian

9 odpowiedzialność samodzielność dokładność spostrzegawczość samokontrola odporność na stres Wskazane rzetelność aktywność w kreowaniu działalności gospodarczej wyobraźnia techniczna kreatywność inicjatywa Predyspozycje psychofizyczne Konieczne

10 Kształcenie Zarządzanie i inżynierię produkcji można studiować na uczelniach publicznych i niepublicznych, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym (zaocznym).

11 Politechnika Rzeszowska Politechnika Białostocka Politechnika Częstochowska Politechnika Lubelska Politechnika Łódzka Politechnika Poznańska

12 Politechnika Śląska w Gliwicach Politechnika Warszawska Politechnika Wrocławska Politechnika Gdańska

13 Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Uniwersytet Technologiczno -Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, Uniwersytet Technologiczno –Przyrodniczy im. I. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy.

14 procesy i techniki produkcyjne podstawy projektowania inżynierskiego materiałoznawstwo ekologia zasobów naturalnych i ochrona środowiska wprowadzenie do techniki marketingzarządzanie jakością zarządzanie strategiczne zarządzanie personelem zarządzanie produkcją i usługami badania operacyjne rachunek kosztów dla inżynierów finanse i rachunkowoś Przedmioty nauczania realizowane na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji:

15 Przykładowe specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji: zarządzanie systemami produkcyjnymi, informatyka w zarządzaniu i inżynierii produkcji, inżynieria produkcji w ekorozwoju, zarządzanie inżynierskie, ekoenergetyka, inżynieria produkcji żywności, zarządzanie procesami produkcji. ekoinżynieria, systemy informatyczne zarządzania, systemy produkcyjne, zarządzanie jakością, bezpieczeństwo i higiena pracy, zarządzanie logistyczne w przedsiębiorstwie,

16 recyrkulacja obiektów technicznych, tworzenie ekoproduktów, napędy przyjazne środowisku, bioenergetyka i kogeneracja energii odnawialnych, Wybrane przedmioty realizowane w ramach specjalności ekoinżynieria: technologia materiałooszczędna i energooszczędna, infrastruktura proekologiczna, transport multimodalny, materiały przyjazne środowisku.

17 Ciekawostki Obecny w polskiej gospodarce trend dotyczący wzrostu kosztów pracy i coraz większej przystępności cenowej robotów sprawił, że zaczęto coraz poważniej zastanawiać się nad instalacją zrobotyzowanych aplikacji. Jeżeli weźmie się pod uwagę linie o dużej wydajności, gdzie jedna aplikacja jest w stanie zastąpić pracę 4-5 osób na trzech zmianach, to okazuje się, że okres zwrotu inwestycji może zamknąć się w zaledwie kilkunastu miesiącach.

18 Przedsiębiorstwo PRO-CONTROL zajmujące się projektowaniem komputerowych systemów sterowania i regulacji oraz kompleksową realizacją instalacji automatyki i układów elektrycznych proponuje klientom kompleksową usługę w zakresie wdrażania zrobotyzowanych stanowisk pakujących i paletyzujących.


Pobierz ppt "Zarządzanie i inżynieria produkcji to interdyscyplinarny kierunek, łączący przygotowanie inżynierskie z nowoczesną wiedzą i umiejętnościami menedżerskimi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google