Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Radomsku kontynuuje tradycje Szkoły Podstawowej w Bartodziejach. W szkolnym archiwum znajdują.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Radomsku kontynuuje tradycje Szkoły Podstawowej w Bartodziejach. W szkolnym archiwum znajdują."— Zapis prezentacji:

1

2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Radomsku kontynuuje tradycje Szkoły Podstawowej w Bartodziejach. W szkolnym archiwum znajdują się dokumenty potwierdzające istnienie szkoły już od roku 1919. Początkowo była to placówka dwuklasowa. Po zakończeniu II wojny światowej, na skutek zniszczeń wojennych, szkoła musiała prowadzić zajęcia z uczniami w kilku prywatnych lokalach. Dopiero w październiku 1970r. dzieci rozpoczęły naukę w obecnym budynku. 8 października 1970 roku szkoła otrzymała imię wielkiego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. Od 1 stycznia 1987 roku, po rozszerzeniu granic miasta Radomska, szkoła funkcjonuje jako Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika. 11 listopada 1991 roku, w 73. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, szkole zostaje przekazany nowy sztandar z napisem "Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Radomsku". Tradycją szkoły stało się już, że w dniu Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy I składają ślubowanie na ten właśnie sztandar i otrzymują srebrne tarcze z wizerunkiem patrona szkoły – symbol przynależności do społeczności szkolnej.

3 Projekt elewacji szkoły - wykonanie 2017r.

4

5

6

7 Atmosfera życzliwości, troski i rodzinnego ciepła. Dobrze wykształceni i kompetentni nauczyciele. Mała społeczność szkolna - uczeń nie jest anonimowy. Podtrzymywanie bogatych tradycji szkolnych. Utrzymywanie więzi ze społeczeństwem lokalnym.

8 Kształtowanie bezpiecznego zachowania uczniów w życiu codziennym i wdrażanie uczniów do zdrowego stylu życia; Wykrywanie, rozwijanie i pielęgnowanie zainteresowań oraz talentów; Pobudzanie aktywności fizycznej; Kształtowanie postaw proekologicznych.

9 Wysokie wyniki nauczania. Spełnianie wymagań stawianych szkole przez państwo na wysokim poziomie. Liczne sukcesy w zawodach sportowych i konkursach artystycznych. Udział w licznych programach edukacyjnych (Mały Mistrz, Ratujemy i uczymy ratować, Zdrowo jem więcej wiem).

10 Koła: matematyczne, przyrodnicze i humanistyczne. Zajęcia teatralne i sportowe. Zajęcia artystyczne. Zajęcia wyrównawcze. Opiekę pedagoga i logopedy. Opiekę świetlicy.

11 Spotkań WIGILIJNYCH dla mieszkańców dzielnicy Bartodzieje. Międzyszkolnych konkursów: ortograficznego, czytelniczo-plastycznego, oraz ekologiczno-przyrodniczego.

12 Tydzień z pisarzem – co roku poświecony innemu autorowi. Dni patrona szkoły. Tydzień ekologiczny. Przeszkoleni nauczyciele uczą udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Propagujemy zdrowy styl życia i właściwe nawyki żywieniowe.

13 Rekrutacja trwa od 15 marca do 15 kwietnia 2016r.; Dokumenty można pobrać teraz lub w sekretariacie szkoły oraz na stronie BIP szkoły,

14


Pobierz ppt "Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Radomsku kontynuuje tradycje Szkoły Podstawowej w Bartodziejach. W szkolnym archiwum znajdują."

Podobne prezentacje


Reklamy Google