Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1 Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku. 2 Kadra Wszyscy nasi wykładowcy to wyłącznie czynni zawodowo realizatorzy dźwięku z kilkunastoletnim doświadczeniem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1 Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku. 2 Kadra Wszyscy nasi wykładowcy to wyłącznie czynni zawodowo realizatorzy dźwięku z kilkunastoletnim doświadczeniem."— Zapis prezentacji:

1 1 Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku

2 2 Kadra Wszyscy nasi wykładowcy to wyłącznie czynni zawodowo realizatorzy dźwięku z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy, na co dzień pracujący w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych przy największych produkcjach rozrywkowych i publicystycznych w Polsce. To także akustycy z ponad 25 letnim doświadczeniem, przy realizacji koncertów (wszystkich liczących się na rynku polskich zespołów).

3 3 Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku Realizacja Dźwięku Kierunek, który pozwala na zdobycie, wykształcenia, a przede wszystkim praktyki z zakresu szeroko rozumianej realizacji dźwięku - cennego doświadczenia z zakresu pracy w studiu nagraniowym, w radiu, dla potrzeb telewizji oraz techniki scenicznej - nagłośnienia koncertów i imprez plenerowych, ale również wykształcenia ogólnego - zarządzania, lub dziennikarstwa. 500 godzin zajęć praktycznych i warsztatów, podczas studiów!

4 4 Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku Technika multimedialna Absolwenci tej specjalności uzyskują niezbędną wiedzę teoretyczną, a przede wszystkim praktyczne umiejętności, w dziedzinie obsługi urządzeń przetwarzających dźwięk i obraz. Nabywają umiejętności potrzebne do pracy przy tworzeniu prezentacji multimedialnych, rejestracji dźwięku, obrazu, pracy z kamerą, tworzenia i montażu filmów na potrzeby multimediów. W przyszłości moga znaleźć pracę w agencjach reklamowych, studiach produkcyjnych, telewizjach internetowych, instytucjach kultury – jako samodzielni fachowcy od kreacji dźwięku i obrazu. 300 godzin zajęć praktycznych i warsztatów, podczas studiów!

5 5 Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku Organizajca produkcji telewizyjnej Absolwent tej specjalności jest przygotowany do kierowania produkcją programów na potrzeby telewizji, filmu. Posiada niezbędą wiedzę aby zapewnić finansowe i techniczne warunki produkcji. Potrafi sporządzić budżet, opracować i kontrolować harmonogram zdjęć, zabezpieczyć odpowiednią technikę i obiekty zdjęciowe, kontrolować koszty i umożliwić reżyserowi bezproblemowy przebieg zdjęć. Posiada także wiedzę z zakresu prawa – autorskiego. Kierunek powstał przy współpracy Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej – Telewizji Polskiej S.A.

6 6 Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku Dziennikarstwo. Radio i Telewizja Wykładowcy ograniczają teorię do niezbędnego minimum, starając się pokazać praktyczne aspekty omawianych zagadnień, na podstawie niedawnych materiałów z różnych anten, a także – co niebagatelne – dzielą się ze słuchaczami doświadczeniem, z wielu lat pracy w mediach - wykłady, obok kadry naukowej, prowadzą bowiem uznani oraz czynni zawodowo dziennikarze i realizatorzy. 390 godzin zajęć praktycznych w profesjonalnej rozgłośni radiowej!

7 7 Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku Dziennikarstwo. Radio i Telewizja Mamy własną profesjonalną rozgłośnię radiową, wyposażoną w najnowszej generacji sprzęt cyfrowy i jako jedyna szkoła w kraju swój wóz transmisyjny. Mamy małe studio telewizyjne - nie wysyłamy studentów na kilkutygodniowe praktyki!!! - bo to zwykle nic nie daje. U nas zajęcia praktyczne trwają przez całe studia, pod okiem dziennikarzy z kilkunastoletnim stażem, na co dzień pracujących w Telewizji Polskiej S.A, TVN, Polsat, Polskim Radiu S.A, rozgłośniach komercyjnych. Praktyka i obycie w zawodzie dziennikarza jest często ważniejsze od posiadanej wiedzy. My to wiemy! Po 3 semestrach nauki, student wybiera specalizację kierunku

8 8 Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku Dziennikarstwo muzyczne Na muzyce znają się podobno wszyscy.... Dlatego właśnie tak trudno się stać autorytetem. Tylko nieliczni prezentują muzykę tak, że chcemy ich słuchać i dajemy wiarę w to, co mówią. Historia muzyki rockowej, popowej, bluesowej, hip-hopowej i wielu innych gatunków. Nurty w muzyce, trendy. To zagadnienia, które nie mogą pozostać Ci obce.. Ważne jest też, abyś od początku nauki zdobywał doświadczenie i poznawał specyfikę pracy w mediach. Oprócz wiedzy, w równym stopniu, liczy się doświadczenie, które Ci oferujemy.

9 9 Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku Dziennikarstwo sportowe Specyfika pracy dziennikarza sportowego wymaga od niego oprócz wiedzy, znajomości historii sportu, poszczególnych dyscyplin, igrzysk olimpijskich, składów drużyn, ale przed wszystkim - konkretnych umiejętności - pracy w stresie, pod presją czasu, w mało sprzyjających warunkach. Nauczymy Cię relacji na żywo, montażu dźwięku, obrazu, pracy w studiu radiowym, z kamerą i prompterem. Od początku studiów będziesz zdobywał praktyczne umiejętności i doświadczenie, pod okiem czynnie pracujących dziennikarzy z kilkunastoletnim stażem pracy. Oddamy do Twojej dyspozycji profesjonalną rozgłośnię radiową i jako jedyni w kraju ze wszystkich uczelni - własny wóz transmisyjny.

10 10 Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku Dziennikarstwo podróżnicze Wysłużony samochód, w bagażniku stare jeansy, a przed nami górskie bezdroża. Innym razem dzika Afryka, dżungla i wioska, w której żyją tylko autochtoni. W tle wodospad, a do najbliższego sklepu 500 km. Czasami to może być centrum Amsterdamu, czy Londynu, a czasami plaża na Ibizie.... Nie jest ważne gdzie trafisz, musisz umieć się tam znaleźć, przeżyć i opowiedzieć o tym na antenie, lub uwiecznić to okiem kamery. O specyfice tego zawodu, opowiadają w trakcie studiów podróżnicy, ludzie, którzy od kilkunastu lat przemierzają świat, w celu poznania i przybliżenia go innym. Warto od nich czerpać wiedzę i nabierać doświadczenia.

11 11 Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku Zasady przyjęcia na studia: Nabór kandydatów na studia I stopnia odbywają się bez egzaminów wstępnych. Dokumenty należy składać do końca września każdego roku. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku wolnych miejsc będzie prowadzony dodatkowy nabór. Szczegółowych informacji udziela sekretariat.

12 12 Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku Wymagane dokumenty: Wszystkie dokumenty składane muszą być oryginałami lub odpisami. Złożone dokumenty zostają zwrócone studentowi osobiście za potwierdzeniem odbioru, po zakończeniu (lub przerwaniu) toku studiów. 1. kwestionariusz osobowy - dostępny w sekretariacie 2. świadectwo dojrzałości (oryginał), 3. 3 zdjęcia legitymacyjne (3,5 x 4,5 cm), 4. ksero dowodu osobistego, 5. badania lekarskie nie są wymagane Zapisy odbywają się w kolejności zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona.

13 13 Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku Opłaty za studia: Wpisowe - 500,- PLN. Wpisowe wpłacamy na konto, po podpisaniu umowy w terminie 7 dni. Czesne za miesiąc nauk - studia zaoczne: 490,- PLN, płatne przez kolejnych 36 miesięcy. Czesne za miesiąc nauki - studia wieczorowe: 490,- PLN, płatne przez kolejnych 36 miesięcy. Czesne za miesiąc nauki - studia dzienne: 690,- PLN, płatne przez kolejnych 36 miesięcy. Realizacja dźwięku R1

14 14 Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku Opłaty za studia: Wpisowe - 500,- PLN. Wpisowe wpłacamy na konto, po podpisaniu umowy w terminie 7 dni. Czesne za miesiąc nauki - zaoczne, wieczorowe: 450,- PLN, płatne przez kolejnych 36 miesięcy. Technika Multimedialna TM

15 15 Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku Opłaty za studia: Wpisowe - 500,- PLN. Wpisowe opłacamy, po podpisaniu umowy w terminie 7 dni. Czesne za miesiąc nauki: 390,- PLN płatne przez kolejnych 36 miesięcy. Dziennikarstwo

16 16 Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku Opłaty za studia: Wpisowe - 500,- PLN. Wpisowe opłacamy, po podpisaniu umowy w terminie 7 dni. Czesne za miesiąc nauki: 490,- PLN płatne przez kolejnych 36 miesięcy. Produkcja Telewizyjna

17 17 Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku Kontakt www.realizacjadzwieku.edu.pl www.dziennikarstwo.warszawa.pl Warszawa ul. Mangalia 4 tel. +48 22 295 07 10 gsm: +48 888 333 585


Pobierz ppt "1 Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku. 2 Kadra Wszyscy nasi wykładowcy to wyłącznie czynni zawodowo realizatorzy dźwięku z kilkunastoletnim doświadczeniem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google