Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Potoczne określenie działalności polegającej na nielegalnym kopiowaniu i posługiwaniu się własnością intelektualną (programami komputerowymi, muzyką,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Potoczne określenie działalności polegającej na nielegalnym kopiowaniu i posługiwaniu się własnością intelektualną (programami komputerowymi, muzyką,"— Zapis prezentacji:

1

2

3 Potoczne określenie działalności polegającej na nielegalnym kopiowaniu i posługiwaniu się własnością intelektualną (programami komputerowymi, muzyką, filmami itp.) bez zgody autora lub producenta i bez uiszczenia odpowiednich opłat. (Źródło:Wikipedia.pl) PIRACTWO MEDIALNE

4 Upublicznianie skradzionych wcześniej informacji w sieci; Prawo Polskie wyraźnie informuje o zakazie i karalności jakże popularnej tematyki- kradzieży w sieci.Kary te mogą dochodzić do całkowitego pozbawienia wolności.

5 Dlaczego to takie ważne? Każdy twórca jakiejś publikacji za każdą sprzedaną sztukę otrzymuje tzw:” honorarium autorskie” w postaci pieniężnej. Jeśli więc rozpowszechnimy czyjś np.:” program” to znaczy,że pozbawimy go zarobku.

6 Pamiętajmy więc, o tym żeby nie pobierać plików z „pirackich”stron

7 Jak bezkarnie i legalnie udostępniać pliki czyjegoś autorstwa ? Wyjątek stanowią tu programy użytkowe,ale zawsze możemy cytować czyjeś teksty (fragmenty) podając ich źródła i|lub autorów.

8 Jak nie zostać okradzionym w sieci ?

9 Ostatnio bardzo duży rozgłos nabrały kradzieże i różnego rodzaju przestępstwa w sieci. Pamiętajmy więc: 1)Nie podajmy żadnych danych osobowych (imię,nazwisko,data urodzenia,nr telefonu itp;) 2)Zawsze wylogowujmy się ze stron internetowych W ŻADNYM wypadku nie zamykajmy witryny przed wylogowaniem !!!

10 Łatwe?...łatwe A co się stanie jeśli nie będziemy przestrzegać tych zasad ? Istnieje ryzyko, że hakerzy włamią się na nasze konto np. bankowe i dokonają na nim zmian dla nich korzystnych, dla nas niekoniecznie…

11 Hasła do kont : 1)Nigdy nie mówmy nikomu swojego hasła 2)Nie stosujmy tych samych haseł do różnych stron 3)Hasła powinny być skomplikowane,by nikt ich nie zgadnął!!!

12 Wykonała:Aleksandra Pałka uczennica kl.6 Dziękuję za oglądanie!!!


Pobierz ppt "Potoczne określenie działalności polegającej na nielegalnym kopiowaniu i posługiwaniu się własnością intelektualną (programami komputerowymi, muzyką,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google