Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TRACKMANIA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TRACKMANIA"— Zapis prezentacji:

1

2 Trackmania – seria gier wyścigowych oferujących sztuczki kaskaderskie, budowę własnych tras, elementy gier logicznych oraz elementy zręcznościowe. Została opracowana na platformę PC przez francuską firmę Nadeo. To, co wyróżnia Trackmanię, to specjalny edytor umożliwiający tworzenie własnych tras przy pomocy specjalnych elementów trasy (proste, zakręty, punkty pomiarowe, zmiany nawierzchni itp.).

3 Pierwsza wersja TrackManii zadebiutowała w listopadzie roku 2003 jako pierwszy produkt producenta Nadeo i w ten okres wydano jej pierwsze egzemplarze. Gra ta zawierała trzy pierwsze środowiska, do których są przystosowane domyślne pojazdy: Rally (Rajd), Snow (Śnieg) oraz Desert (Pustynia), gdzie do każdych z nich jest dostępny edytor tras, w którym można umieszczać różnego rodzaju elementy trasy zwane "segmentami", a także umieszczać skały i inne wzniesienia.

4 W tym samym roku producent Nadeo wyprodukował kolejną wersję gry zawierającą trzy inne środowiska: TrackManię Sunrise, jednak nowe możliwości wymienione z wersji TrackMania Original wciąż pozostały. W tej grze jest dostępna możliwość jazdy na Wyspie (Island), Zatoce (Bay) oraz na Wybrzeżu (Coast), gdzie większość pojazdów może osiągnąć nieco większą prędkość przy pokonywaniu drogi niż w te z poprzednich gier. Rok później (2006) wyprodukowano ulepszoną wersję gry: TrackMania Sunrise eXtreme. Powstała również pierwsza gra o nowym, najpopularniejszym jak dotąd środowisku stworzona na potrzeby Electronic Sports World Cup: TrackMania Nations ESWC, w której można się poruszać po trasach na stadionie (Stadium), a także można ją ściągać z internetu za darmo. Od roku 2008 jest dostępna odświeżona wersja tej gry o nazwie TrackMania Nations Forever, którą podobnie jak u poprzednika (TMN ESWC) jest darmowa. Są to jedyne gry wyścigowe, w których jest możliwość pobrania ich w formie bezpłatnej.

5 W roku 2011 powrócono do produkcji nowych serii gier na komputery PC, które tym razem wyróżniają się cyfrą "2" na indeksie górnym, po czym Nadeo opublikowało grę TrackMania 2: Canyon o nowym środowisku - Kanion (Canyon) przypominające nieco środowisko pochodzące z Power Up oraz Original - Pustynię. Jest to pierwsza gra wydana o pojedynczym środowisku na platformę PC jako nowa część społeczności ManiaPanet, zawiera bardziej rozbudowany edytor tras, większe pole do ich budowy, a także technika prowadzenia pojazdu jest bardziej zróżnicowana niż u pozostałych poprzedników serii. Dwa lata później (2013) producent Nadeo opublikował kolejne dwie wersje gry.Pod względem rozgrywki jest podobna do TrackMania Nations Forever, jednak różni się tym iż posiada inne menu, interfejs do budowy tras znany z wersji Canyon, rozbudowany edytor MediaTracker służący do nagrywania powtórek oraz zmiany kamery w trakcie gry, a także zawiera więcej segmentów w edytorze tras, jednak pole do budowy własnych torów nie zostało powiększone, gdzie w grze TrackMania 2: Canyon tak było. W przeciwieństwie do dwóch poprzedników (Nations Forever oraz Nations ESWC) nie jest grą, którą można pobierać z Internetu bezpłatnie, można ją jedynie pobrać za darmo w wersji demonstracyjnej. Pełna wersja tej gry jest dostępna do pobrania za pośrednictwem programu Steam.

6

7 4.TrackMania UnitedTMUlistopad 2006 Nowsza część gry stanowiąca połączenie wszystkich wersji TrackManii. 4.1.TrackMania United ForeverTMUFkwiecień 2008 Darmowy dodatek do TrackManii United, dostępny w sklepach jako samodzielna gra, daje możliwość grania z widokiem 3D za pomocą okularów 3D. 4.1.1. TrackMania United Forever Star Edition -- Darmowy dodatek do pobrania z Internetu za pośrednictwem aktualizacji, dodaje 147 nowych tras. 4.2.TrackMania Nations ForeverTMNFkwiecień 2008 Darmowa wersja TrackManii Nations, z dostępnym tylko jednym środowiskiem – Stadium, również daje możliwość gry w okularach 3D. 5.TrackMania DS-grudzień 2008 Pierwsza TrackMania na konsolę, która została wydana na Nintendo DS. 5.1.TrackMania Turbo-wrzesień 2010 Kolejna wersja gry na NDS oferująca dodatkowe dwa środowiska ze starszych części oraz środowisko z TrackManii DS - Stadium.

8 6.TrackMania Wii-wrzesień 2010 Kolejna wersja TrackManii dostępna również na konsolę Nintendo Wii. 7.TrackMania 2TM²- Dalsza część gry z serii TrackMania podzielona na kilka środowisk sprzedawanych oddzielnie (dotychczas wydano trzy). 7.1.TrackMania 2: CanyonTM²: Canyonwrzesień 2011 Wyścigi w kanionach i na pustyni 7.2.TrackMania 2: ValleyTM²: Valleylipiec 2013Wyścigi w dolinie 7.3.TrackMania 2: StadiumTM²: Stadiumczerwiec 2013 Gra ze zmodyfikowanym środowiskiem Stadium z części Nations oraz Nations Forever, zawierająca nowe elementy w edytorze tras. 8.TrackMania Turbo-listopad 2015 Gra zawierająca 4 nowe dopracowane środowiska (także Stadion) pochodzące z poprzednich serii: Lagoon Rollercoaster, International Stadium, Canyon Drift oraz Dirty Valley.

9 TrackMania zawiera gotowe trasy, nadane przez Nadeo, po których gracz może się ścigać, by móc zdobyć medale (brązowy, srebrny, złoty i medal autora) oraz "miedziaki" – obowiązującą w TrackManii walutę (nie dotyczy ona części Nations ESWC i Nations Forever). Medale są podstawą klasyfikacji graczy w rankingu solo (offline). Za miedziaki można natomiast kupować dzieła innych osób, takich jak trasy lub skiny samochodów. Edytor tras pozwala natomiast na tworzenie torów według koncepcji gracza za pomocą wielu elementów trasy i otoczenia dostępnych w grze. Poprzez edytor można także dołączyć do trasy filmy, np. intro lub GPS. Stworzone dzieła można opublikować w Internecie, na specjalnych serwisach TM-Exchange (TMX) lub Mania-eXchange (MX, dotyczy wyłącznie TM²). Obecnie w bazach obu stron znajduje się ponad 1 000 000 tras.

10

11 Trackmania Turbo data premiery gry na PC: 24 marca 2016 ( światowa data premiery ) 24 marca 2016 ( data wydania w Polsce ) 24 marca 2016 ( premiera w USA )

12

13

14 1. Trackmania 2. Pierwsze gry (2003-2005) 3. Wersje z czterema środowiskami oraz ich połączenie (2005-2010) 4. Nowe dwa środowiska oraz kontynuacja stadionu (2010-2013) 5-7. Serie gier 8. Trasy 9. Moje mapy do Trackmania 2 Stadium 10. Trackmania Turbo [PC] 11. Trackmania Turbo Beta Trailer (2016) 12. Samochody

15


Pobierz ppt "TRACKMANIA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google