Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Każdy jest kowalem swojego losu Kamil Domżalski III Ea.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Każdy jest kowalem swojego losu Kamil Domżalski III Ea."— Zapis prezentacji:

1 Każdy jest kowalem swojego losu Kamil Domżalski III Ea

2 Dzieła kultury: „Piękne umysły” kanał na youtube https://www.youtube.com/channel/UC_iN8Q xJjtMun6aw59aVW1g https://www.youtube.com/channel/UC_iN8Q xJjtMun6aw59aVW1g Utwór O.S.T.R - Ile jestem w stanie dać Dzieło literackie pt. „Cierpienia młodego Wertera” Johann Wolfgang von Goethe

3 Piękne umysły Dany kanał pokazuje w jaki sposób zwykli „szarzy” ludzie, mając często bardzo mało pieniędzy, osiągnęli duży majątek.

4 Piękne umysły- cytaty „Zaczynał od straganu, a stworzył sieć sklepów TESCO” "Chcesz być bogaty? Idź do szefa i się zwolnij„

5 „Milioner, który nie wiedział jak się dorobić” Logo tygodnika „NIE”. Na tym tygodniku tygodniku zarobił miliony. „Dyslektyk, wyleciał ze szkoły, a i tak został miliarderem”

6 O.S.T.R- Ile jestem w stanie dać Utwór przedstawia refleksje autora na temat możliwości własnych oraz innych ludzi.

7 „Ile jestem w stanie dać dla tego świata? Ile jestem w stanie z tego świata wyłapać?” Oba wersy ukazują postawe zaciekawioną zmianą, zmianą która jest potrzebna do panowania nad własnym losem. „Bo nie tylko do rozumnych świat należy, A trzeba go przeżyć, we własne siły uwierzyć, Potem uderzyć z mocną częstotliwością szerzyć to, Co powierzyć można wszystkim tym wątpliwościom” Następujący kawałek ukazuje że każdy jest kowalem własnego losu, ale ważna jest wiara we własne siły i nie można wątpić w siebie, jeśli chce się coś osiągnąć.

8 „Cierpienia młodego wertera” Dzieło kultury ukazuje życie młodego chłopaka, który według mnie mógł lepiej postąpić i zmienić swój los.

9 gdyby: -Bohater wziął się w garść i zamiast zadręczać się myślami o stracie ukochanej(lotty), zajął się np. własnym hobby, albo inną dziewczyną. Lub bohater nie zauroczył by się w lotcie, a został z Nią w relacjach koleżeńskich. Jego losy inaczej by się potoczyły.

10 Na podstawie moich wszystkich argumentów stwierdzam że: Każdy jest kowalem Swojego losu


Pobierz ppt "Każdy jest kowalem swojego losu Kamil Domżalski III Ea."

Podobne prezentacje


Reklamy Google