Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

XI Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dydaktyków Matematyki

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "XI Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dydaktyków Matematyki"— Zapis prezentacji:

1 XI Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dydaktyków Matematyki
„Matematyka – nasza niedostrzegalna kultura” Pobierowo,

2 Zakwaterowanie Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy
Uniwersytetu Szczecińskiego Ul. Grunwaldzka 66 Pobierowo tel fax

3 Wyżywienie ul. Reymonta 7 Pobierowo

4 Nasza konferencja tradycyjnie rozpocznie się obiadem w piątek 11. 03
Nasza konferencja tradycyjnie rozpocznie się obiadem w piątek    o godz. 14:30 (ul. Reymonta 7), biuro konferencji oraz pokoje w ośrodku US przy ul. Grunwaldzkiej 66 będą czekały już od godz. 10:00 (po rejestracji zachęcamy do spaceru nad brzegiem morza). Rozpoczęcie obrad - w sali konferencyjnej ośrodka (po obiedzie) o godz. 15:45. Podsumowanie i zakończenie konferencji odbędzie się w niedzielę  o godz. 13:30, pożegnalny obiad - o godz. 14. Osoby, które nie podały tytułów swoich wystąpień proszone są o (pilne !!! ) nadesłanie informacji na adres mailowy organizatorów:

5 Pobierowo Miejscowość nadmorska, która liczy około 4 km długości, a jej oś stanowi, biegnąca równolegle do morza, ulica Grunwaldzka. Przed laty były tu głównie niewielkie, drewniane domki letniskowe. Później przybyło trochę ośrodków wczasowych należących do zakładów pracy. Dziś kurort Pobierowo rozwija się niezwykle dynamicznie, zachowując jednak swój specyficzny charakter. Ulica Grunwaldzka, przy której koncentruje się całe turystyczne życie, łączy wschodni i zachodni kraniec Pobierowa. Znajduje się tutaj wiele kawiarni, barów, restauracji, ogródków piwnych, dyskotek i kino. Pobierowo znane jest z szerokiej, piaszczystej plaży, do której można dojść praktycznie z każdego miejsca.

6 Nieformalna atrakcja turystyczna:
Jedni twierdzą, że mieszkała tu w latach 40 żona Hitlera – Ewa Braun, drudzy mówią, że było inaczej. Faktem jest, że w Pobierowie stoi willa, nazywana Domkiem Ewy Braun, chętnie odwiedzana przez turystów, głównie niemieckich. Dziś może przyjść tu każdy, ale w latach 40 teren pilnowany był przez żołnierzy, którzy strzegli, by Ewa Braun miała spokój i bezpiecznie mogła wypoczywać. Czy odwiedzał ją tu Hitler? Są tacy, którzy twierdzą, że tak było... Jedno jest pewne – w niedalekim Międzywodziu na terenie istniejącego do dziś ośrodka wczasowego „Laguna” stały dwie wille, w których mieszkał marszałek lotnictwa Hermann Goering. To właśnie on podobno aranżował spotkania młodej E. Braun z Hitlerem, który tam przebywał.

7 Po wojnie w willi funkcjonował dom wczasowy FWP (dla lepszych gości), ale ponieważ fundusz nie płacił gminie podatków, budynek został przejęty przez władze Rewala, a kilka lat temu sprzedany na przetargu pewnej spółce polsko-niemieckiej ze Zgorzelca. Nowi właściciele nie przejmowali się niszczejącym budynkiem, który był i jest okradany i dewastowany. Wyszabrowano z niego wszystko, co się tylko dało. W środku ostał się fragment kominka w salonie, ale raczej do użytku się nie nadaje. Jakiś czas temu na polecenie konserwatora zabytków właściciele obiektu pozabijali płytami pilśniowymi drzwi wejściowe i okna. Zabezpieczono także dach, ale na nic się to zdało. Dach jest dziurawy, okien nie ma i zapewne za kilka lat domek zniknie. Próbowano nawet podpalić balkonik, zerwano płyty pilśniowe, jakimi zabito okno i drzwi. Dewastacja trwa już kilka lat i trudno uwierzyć, że to się zmieni na lepsze. Być może obecny właściciel liczy na to, że domek zniknie całkowicie, a jemu pozostanie atrakcyjny teren tuż koło morza?[1] [1] Źródło: Kurier Szczeciński

8 P.S. SRZYNKA ze skarbem Ukryta jest za charakterystycznie wygiętą sosną znajdującą się przy drodze do zejścia na plażę. Jest płytko zakopana i przykryta liśćmi. Skrzyneczkę można znaleźć bez GPS-u, wystarczy zapytać miejscowych o domek Ewy Braun

9 Jak dojechać? Samochodem: ze Szczecina do Pobierowa ok.105 km
Dojechać do Kamienia Pomorskiego. Kierować się ulicą Chrobrego na północny wschód w stronę Bolesława Krzywoustego. Skręcić w 2 w prawo w kierunku Dziwnowskiej. Przejechać przez 1 rondo . Dalej Trasą Na rondzie zjazd nr 1 w Trasę 102 Przejechać przez 1 rondo. Skręcić w lewo. Po przebyciu 9km przy pierwszym znaku z napisem Pobierowo (koło leśniczówki) skręcamy na północ ( w lewo) i jadąc ulica Mickiewicza po 600m dojeżdżamy do skrzyżowania z ul. Grunwaldzką, przy której mieści się ośrodek.

10 BUS: Rozkład jazdy: Odjazdy w kierunku Kamienia Pom. oraz Pobierowa:
OBER-TRANS dane z Rozkład jazdy: Odjazdy w kierunku Kamienia Pom. oraz Pobierowa: Szczecin 9:50  14:00 15:20 19:20

11 Dojazd do Kamienia Pomorskiego (ok. 1h 30 minut)
Pociągiem: Dojazd do Kamienia Pomorskiego (ok. 1h 30 minut) Potem należy skorzystać z autobusu Kamień Pomorski- Pobierowo (ok. 35minut)

12 PKS: Połączenie: SZCZECIN,D.A. - POBIEROWO,P.DW.
Data połączenia: godz. odjazdu ze Szczecina godz. przyjazdu do Pobierowa 7:10 9:00 9:50 11:48 14:00 15:58 14:40 16:30

13 Dodatkowe informacje Ośrodek dysponuje pokojami dwuosobowymi. Każdy pokój wyposażony jest w czajnik, telewizor, łazienkę - jedną na boks (2+2). Prosimy o zabranie swoich ręczników, mile widziane instrumenty muzyczne, dobry humor, ciepłe czapki. Do prezentacji zapewniamy komputer i projektor multimedialny Prosimy również o informacje odnośnie późniejszego przybycia lub wcześniejszego wyjazdu z konferencji na adres

14 W tym roku tematyka konferencji dotyczyć będzie:
wartości matematyki, dowodu twierdzenia matematycznego, matematyki i sztuki, matematyki dziecka, organizacji edukacji, Zadań i metod ich rozwiązywania, Historii matematyki „…A kiedy już pełni wiedzy będziemy, to wieczorem przy kominku zasiądziemy, w inny świat się przeniesiemy…”

15 Uwagi: Do zobaczenia 11 III 2016
Wszelkie pytania i sugestie prosimy kierować na: lub: Uniwersytet Szczeciński Wydział Matematyczno-Fizyczny Instytut Matematyki Zakład Dydaktyki Matematyki ul. Wielkopolska Szczecin, tel./fax Do zobaczenia 11 III 2016


Pobierz ppt "XI Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dydaktyków Matematyki"

Podobne prezentacje


Reklamy Google