Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„WF z klasą” to nowy program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy medialnym wsparciu Gazety Wyborczej i portalu sport.pl.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„WF z klasą” to nowy program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy medialnym wsparciu Gazety Wyborczej i portalu sport.pl."— Zapis prezentacji:

1

2 „WF z klasą” to nowy program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy medialnym wsparciu Gazety Wyborczej i portalu sport.pl

3

4 „WF z klasą” jest ogólnopolską akcją edukacyjną, która ma zmienić myślenie o lekcjach wf-u w polskich szkołach.

5 Celem programu jest wypracowanie wraz z nauczycielami wf-u, dyrektorami szkół, uczniami i lokalnymi animatorami sportu nowych sposobów prowadzenia lekcji wychowania fizycznego w szkołach.

6  Dla uczniów – żeby chętniej ćwiczyli na lekcjach.  Dla nauczycieli WF – żeby mieli wsparcie w prowadzeniu ciekawych lekcji i dużo dobrych pomysłów.  Dla innych nauczycieli – bo uczniowie aktywni fizycznie lepiej pracują na lekcjach.  Dla dyrektorów – żeby dbali o lekcje WF-u w swojej szkole.  Dla rodziców – żeby nie wystawiali niepotrzebnych zwolnień.  Dla wszystkich – żeby zrozumieli, że kształtowanie w uczniach nawyku regularnego uprawiania sportu (rekreacji ruchowej) jest dziś tak samo ważnym zadaniem szkoły, jak uczenie samodzielnego uczenia.

7  WF lubimy, więc się nie zwolnimy.  Dla każdego coś sportowego.  Wszyscy ćwiczymy: chłopcy i dziewczyny.  Gramy zespołowo i honorowo.  Strój ze sobą mamy i się przebieramy.  Innych wciągamy, szkołę rozruszamy.

8  Debata szkolna na temat lekcji WF – „Sportowy Okrągły Stół”.  Lokalna akcja sportowa – z udziałem innej szkoły lub społeczności lokalnej, rodziców, sąsiadów, pasjonatów sportu, itp.  Przynajmniej dwa zadania z puli zaproponowanej przez CEO.  Opisywanie działań na blogu, czerpanie z doświadczeń innych szkół.

9 blogiceo.nq.pl/blogpg5radom/

10 Pytania na które powinniśmy sobie odpowiedzieć: 1. Co najbardziej podoba Wam się na lekcjach WF? 2. Co zmienić, poprawić, aby uatrakcyjnić zajęcia WF? 3. Co jest do tego potrzebne i kto nam może pomóc?

11


Pobierz ppt "„WF z klasą” to nowy program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy medialnym wsparciu Gazety Wyborczej i portalu sport.pl."

Podobne prezentacje


Reklamy Google