Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentację z ćwiczeń,,System ubezpieczeń” wykonały: Karolina Górna Karolina Szyderska Grupa C5.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentację z ćwiczeń,,System ubezpieczeń” wykonały: Karolina Górna Karolina Szyderska Grupa C5."— Zapis prezentacji:

1 Prezentację z ćwiczeń,,System ubezpieczeń” wykonały: Karolina Górna Karolina Szyderska Grupa C5

2 Rzecznik finansowy to ustawowo powołana instytucja pomagająca w sporach z bankami i ubezpieczycielami, powstała w 2015 roku po rozszerzeniu kompetencji Rzecznika Ubezpieczonych. Rzecznik powoływany jest na wniosek Ministra Finansów, na 4-letnią kadencję i na nie więcej niż dwie następujące po sobie kadencje. Obecnie Rzecznikiem jest Aleksandra Wiktorow (kadencja 2015-2019).

3 Polska Izba Ubezpieczeń jest organizacją samorządu branżowego reprezentującą wszystkie zakłady ubezpieczeń działające w Polsce, ochrona wspólnych interesów zakładów ubezpieczeń oraz przeciwdziałanie zagrożeniom na rynku ubezpieczeniowym.

4 Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (ang. European Insurance and Occupational Pensions Authority, EIOPA) to organ Unii Europejskiej o profilu ekonomicznym, będący następcą CEIOPS.

5 Międzynarodowe Stowarzyszenie Nadzorów Ubezpieczeniowych (ang. International Association of Insurance Supervisors - IAIS) zrzesza organy nadzorcze i regulacyjne ze 140 państw oraz organizacje międzynarodowe, w tym Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych (EIOPA), jak również Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

6 Rada Stabilności Finansowej (ang. Financial Stability Board) jest instytucją wspierającą i koordynującą działanie największych krajowych organów finansowych na szczeblu międzynarodowy, tj.: ministerstw finansów, banków centralnych i międzynarodowych instytucji finansowych w celu utrzymania międzynarodowej stabilności finansowej.


Pobierz ppt "Prezentację z ćwiczeń,,System ubezpieczeń” wykonały: Karolina Górna Karolina Szyderska Grupa C5."

Podobne prezentacje


Reklamy Google