Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Antydyskryminacja. Czym jest dyskryminacja? Dyskryminacja to forma nieuzasadnioniego wykluczenia społecznego ze względu na jakąś cechę. Na przykład: -niepełnosprawność.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Antydyskryminacja. Czym jest dyskryminacja? Dyskryminacja to forma nieuzasadnioniego wykluczenia społecznego ze względu na jakąś cechę. Na przykład: -niepełnosprawność."— Zapis prezentacji:

1 Antydyskryminacja

2 Czym jest dyskryminacja? Dyskryminacja to forma nieuzasadnioniego wykluczenia społecznego ze względu na jakąś cechę. Na przykład: -niepełnosprawność -płeć -religię -narodowość -kolor skóry

3 Jakie są rodzaje dyskryminacji Bezpośrednia - na przykład gorsze traktowanie zatrudnionego ze względu na jego płeć, wiek, niepełnosprawność lub zdrowie, ale także ze względu na wyznanie, poglądy polityczne. Pośrednia – na przykład brak wjazdu dla wózków inwalidzkich do apteki czy sklepu.

4 Jak się najczęściej przejawia dyskryminacja? Dyskryminacja objawia się na wiele rodzajów, od wytykania palcami, przez wyśmiewanie do pobić czy poważnego nękania. Osoby nękane często są pod opieką psychologa, policji lub opieki lekarskiej.

5 Jak zapobiegać dyskryminacji? Jedyny sposób aby zapobiegać dyskryminacji to bycie tolerancyjnym, musimy zaakceptować innych ludzi, bez względu na dzielące nas różnice.

6 Koniec Twórcy: grupa genesis Zdjęcia zaczerpnięte z: www.google.pl


Pobierz ppt "Antydyskryminacja. Czym jest dyskryminacja? Dyskryminacja to forma nieuzasadnioniego wykluczenia społecznego ze względu na jakąś cechę. Na przykład: -niepełnosprawność."

Podobne prezentacje


Reklamy Google