OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY Z NASZYM UDZIAŁEM SZKOŁA PODSTAWOWA NR 88.

Podobne prezentacje

Prezentacja na temat: "OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY Z NASZYM UDZIAŁEM SZKOŁA PODSTAWOWA NR 88."— Zapis prezentacji:

1 OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY Z NASZYM UDZIAŁEM SZKOŁA PODSTAWOWA NR 88

2 Turniej Mikołajkowy W dniu 04.12.2011 odbył się PBG Erigo TURNIEJ MIKOŁAJKOWY o Puchar Starosty Poznańskiego na hali sportowej w Suchym Lesie. W zawodach wzięło udział 16 zespołów, w tym SP 88. Zwycięzcą turnieju została reprezentacja szkoły z Szamotuł, natomiast nasza drużyna zajęła drugie miejsce. Trzecią lokatę zajęli uczniowie z Obornik, którzy po serii rzutów karnych pokonali gospodarzy turnieju SP z Suchego Lasu.

3 Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w konkursach toczącymi się pomiędzy szkołami naszego miasta. W dniu 18 stycznia 2012r. odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Czytania Prozy. Z naszej szkoły Julia Michalska zdobyła II miejsce w kategorii klas piątych. Międzyszkolny Konkurs Czytania Prozy

4 V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Poznaniu i Wielkopolsce „60 punktów na szóstkę” W dniu 30 marca 2012 roku uczennice klasy VI: Zuzanna Dzikowska, Marta Korzeniowska i Laura Wiśniewska wzięły udział w finale V Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Poznaniu i Wielkopolsce. Tematem konkursu był „Sportowy Poznań, sportowa Wielkopolska”. Finalistki musiały wykazać się umiejętnościami historycznymi związanymi z tematem konkursu, zredagowaniem tekstu opowiadania i piosenki, wykonania logo klubu oraz podstawową sprawnością fizyczną. Z powyższymi zadaniami uczennice poradziły sobie świetnie. Organizatorzy Szkoła Podstawowa nr 20 i Rada Osiedla przygotowały nagrody w postaci: piłek z podpisami piłkarzy Lecha, medale i książki. Finalistki z naszej szkoły zajęły III miejsce i nagrodzone zostały brązowymi medalami i ciekawymi książkami. Uczennice do konkursu przygotowała Pani Małgorzata Kapitaniuk.

5 Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy pod hasłem „WODY POLSKI” 26 kwietnia 2012r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy pod hasłem "WODY POLSKI" zorganizowany dla uczniów klas 4-6 Szkół dzielnicy Grunwald. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów światem przyrody, zachęcenie uczniów do samodzielnego zdobywania i pogłębiania wiedzy oraz stworzenie możliwości do współzawodnictwa. Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki. Zwyciężył zespół reprezentujący Szkołę Podstawową nr7. Otrzymał nagrodę przechodnią: Statuetkę Złotego Erazma w kategorii Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Organizatorem IX Edycji Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego była Szkoła Podstawowa nr 88 w Poznaniu.