Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kształty twarzy Ragan Gabriela.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kształty twarzy Ragan Gabriela."— Zapis prezentacji:

1 Kształty twarzy Ragan Gabriela

2 Twarz owalna Cechy charakterystyczne:
Czoło – dość wysokie czoło z najwyższym punktem na środkowej osi twarzy. Policzki są najszerszym miejscem twarzy, linia policzków zwęża się w kierunku podbródka. Podbródek – łagodnie zaokrąglony. Ponieważ jest to doskonały i proporcjonalny kształt twarzy pasują do niego różne fryzury oraz style uczesania. Mogą to być zarówno długie jak i krótkie fryzury, z grzywką lub bez. Jeśli wybierasz długie proste włosy unikaj przedziałku na środku głowy – niepotrzebnie wydłuży to twarz.

3 Twarz owalna

4 Twarz okrągła Twarz okrągła będzie szczuplejsza, jeśli się ją optycznie wydłuży. Długość i szerokość twarzy: są sobie równe. Czoło: najwyższy punkt znajduje się na środkowej osi twarzy. Linia nasady włosów: zaokrąglona, obniżona. Policzki: pełne. Podbródek: mały, zaokrąglony. Fryzury: włosy mogą opadać na policzki, fryzury z kosmykami opadającymi na czoło, włosy można spiąć w "koński ogon". W przeciwieństwie od kobiet o twarzach podłużnych, posiadaczki okrągłego kształtu twarzy mogą zapuszczać włosy wg własnego upodobania. Długie włosy optycznie wydłużają okrągłą twarz. Krótkie fryzury są dość ryzykowne dla kobiet o okrągłych kształtach twarzy, ponieważ nie wydłużają tylko optycznie rozszerzają twarz. Jeżeli jednak wolisz krótkie włosy zadbaj by fryzura była wielowarstwowa.

5 Twarz okrągła i fryzura wielowarstwowa

6 Twarz kwadratowa Twarz kwadratowa wyróżnia się jednakową szerokością czoła, policzków oraz dolnej szczęki. Czoło: szerokie, często niskie. Linia włosów: często kwadratowa. Policzki: często wystające, leżące w jednej pionowej linii wraz z czołem i brodą. Podbródek: szeroki z zaznaczonymi kątami. Przy takim kształcie twarzy należy wizualnie wydłużyć twarz i możliwie zretuszować linię podbródka. Fryzury: można eksperymentować z grzywką, lecz nie może ona być gęsta (ważne jest by zostawić Maximum twarzy odkrytą), zaczesaną na bok, zawierającą kilka warstw. Należy wybierać: - fryzury, które dodadzą w wysokości i optycznie wydłużą twarz; - boczne przedziałki lub ich zupełny brak, - włosy z różną długością; - asymetryczne cięcia i fryzury; - długie włosy.

7 Twarz kwadratowa

8 Twarz prostokątna Długość i szerokość twarzy: wyraźnie długa, szerokość w każdym miejscu jednakowa. Czoło: często wysokie. Linia włosów: prosta, wyraźne kąty. Policzki: płaskie, wydłużone. Podbródek: kanciasty, szeroki. Długość włosów: najdłuższa do połowy szyi. Fryzury: obfite, o linii falistej, zalecane grzywki, fryzury które ukryją wysokość oraz szerokość czoła.

9 Twarz prostokątna

10 Twarz trójkątna (w kształcie serca)
Ogólne wrażenie: twarz długa za spiczastą brodą. Długość i szerokość: twarz długa, najszersze miejsce – czoło. Czoło: wysokie, szerokie, wypukłe. Linia włosów: przebiega sercowato, tworzone są zakola. Policzki: zwężające się. Podbródek: wąski, spiczasty. Twarz w kształcie serca wygląda dobrze w fryzurze optycznie wydłużającej czoło o poszerzającej dolną część twarzy. Fryzury: asymetryczne, zawsze czesane na czoło, wypełniające boki twarzy, proste lub w loczkach, obfite w okolicy szyi. Trójkątną twarz i duże czoło zamaskuje nierówna grzywka, prosta długa lub krzywa grzywka.

11 Twarz trójkątna

12 Twarz diamentowa (sześciokątna)
Twarz w kształcie diamentu, najlepiej wygląda w bardzo lekkiej fryzurze. Ogólne wrażenie: twarz szeroka w kościach policzkowych. Szerokość: linia policzków szersza, czoło i podbródek podobnej szerokości, ale węższa od policzków. Czoło: niskie. Linia nasady włosów: prosta. Policzki: szerokie, wyraźnie zaznaczone. Fryzury polecane: zakrywające policzki, o miękkiej linii, dodające objętości w okolicach czoła i podbródka. Wizualnie dodać objętości w linii podbródka możemy za pomocą odpowiedniej fryzury bądź kolczyków. Unikamy fryzur, które „wypełnią” nas w policzkach.

13 Twarz diamentowa

14 Twarz trapezowa Fryzura dopasowana do twarzy w kształcie kropli powinna podwyższyć czubek głowy, wydłużyć dolną część twarzy oraz lekko poszerzać czoło. Ogólne wrażenie: twarz szeroka. Czoło: niskie. Linia nasady włosów: prosta. Policzki: szerokie, wystające, blisko linii brody. Podbródek: bardzo szeroki, zlewający się z policzkami. Niezalecane fryzury rozbudowane na wysokości podbródka. Należy zapomnieć o przedziałku na środku głowy, fryzurach odkrywających czoło i uszy. Fryzury polecane: zakrywające policzki, o miękkiej linii, objętościowe na szczycie głowy. Długość włosów: do ramion lub krótkie z dłuższymi na szczycie głowy.

15 Twarz trapezowa


Pobierz ppt "Kształty twarzy Ragan Gabriela."

Podobne prezentacje


Reklamy Google