Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Thomas Alva Edison Żarówka. Tomas Alva Edison Edison urodził się 11 lutego 1847 r. W miejscowości Milan w stanie Ohio w USA. 1876 r. Założył instytut.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Thomas Alva Edison Żarówka. Tomas Alva Edison Edison urodził się 11 lutego 1847 r. W miejscowości Milan w stanie Ohio w USA. 1876 r. Założył instytut."— Zapis prezentacji:

1 Thomas Alva Edison Żarówka

2 Tomas Alva Edison Edison urodził się 11 lutego 1847 r. W miejscowości Milan w stanie Ohio w USA. 1876 r. Założył instytut badań naukowo - technicznych w Melno Park w stanie New Jersey. W późniejszym okresie założył studio filmowe i w roku 1903 wyprodukował pierwszy film fabularny „ Wielki napad na pociąg ” Film trwał zaledwie 8 min. Kolejnym przedsięwzięciem Edisona była budowa pierwszego akumulatora.

3 Powstanie żarówki. Pod koniec I połowy XIX wieku podjęto w różnych krajach próby skonstruowania żarówki elektrycznej, czyli urządzenia, którego włókno żarowe (tzw. żarnik) rozżarza się pod wpływem przepływającego przezeń prądu elektrycznego i świeci. Pionierzy żarówki mieli do przezwyciężenia duże trudności: musieli dobrać właściwy materiał na włókno żarowe, aby przewodził prąd elektryczny nie topiąc się jednocześnie pod wpływem gorąca, następnie zaś uzyskać stosunkowo wysoką próżnię, aby umieszczone w niej włókno nie utleniało się. Z uwagi na powyższe ograniczenia ich osiągnięcia były raczej znikome.

4 Co ś o ż arówce Żarówka, lampa żarowa – elektryczne, w którym ciałem świecącym jest wykonane z trudno topliwego materiału (pierwotnie, obecnie ). wolframowy jest umieszczony w bańce szklanej wypełnionej mieszaniną gazów szlachetnych (np. z 10-procentową domieszką ). Włókno osiąga temperaturę ok. 2500–3000 K na skutek przepływu. powstał w połowie XIX w. Żarówka, lampa żarowa – elektryczne źródło światła, w którym ciałem świecącym jest włókno wykonane z trudno topliwego materiału (pierwotnie grafit, obecnie wolfram). Drut wolframowy jest umieszczony w bańce szklanej wypełnionej mieszaniną gazów szlachetnych (np. argon z 10-procentową domieszką azotu). Włókno osiąga temperaturę ok. 2500–3000 K na skutek przepływu prądu elektrycznego. Wynalazek powstał w połowie XIX w.źródło światławłóknografit wolframDrutargon azotu prądu elektrycznego Wynalazek

5 Koniec Przedstawialy Oliwia Mnich & Aleksandra Koziel Dziekujemy za uwage i Polecamy sie na przyszlosc


Pobierz ppt "Thomas Alva Edison Żarówka. Tomas Alva Edison Edison urodził się 11 lutego 1847 r. W miejscowości Milan w stanie Ohio w USA. 1876 r. Założył instytut."

Podobne prezentacje


Reklamy Google