Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GDYBYŚ MÓGŁ CO ZMIENIŁBYŚ W SWOJEJ OKOLICY ? JAWORZNO.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GDYBYŚ MÓGŁ CO ZMIENIŁBYŚ W SWOJEJ OKOLICY ? JAWORZNO."— Zapis prezentacji:

1

2 GDYBYŚ MÓGŁ CO ZMIENIŁBYŚ W SWOJEJ OKOLICY ? JAWORZNO

3

4 Ośrodek Edukacji Geologicznej. Piękne, urokliwe i pouczające miejsce. Można tu poznać historie prajaszczurów Obejrzeć ciekawe formacje skalne Jak również rośliny różnych gatunków. GEOSFERA

5 STADNINA KONI Podstawowa oferta obejmuje jazdę konna, wynajem boksów oprócz tego oferuje ona usługi o charakterze rekreacyjno- rozrywkowym oraz rehabilitacyjnym.

6 BASEN

7 HALA SPORTOWA W hali znajduje się kawiarnia, sala lustrzana, scena, sala do gry w koszykówkę.

8 BIBLIOTEKA Pomaga mieszkańcom zdobywać wiedzę, wzbogaca ich życie, zapewnia dostęp do edukacji,kultury i informacji.

9 RYNEK OD NOWA

10 CENTRUM NURKOWE Doskonałe miejsce dla miłośników nurkowania, pod woda można spotkać stara koparkę, oraz skalne pionowe ściany.

11

12 GALERIA GALENA Galeria powstaje w samym centrum Jaworzna.Znajdzie się w niej ponad 120 sklepów i punktów usługowych. W tym : kino, sklepy odzieżowe, obuwnicze, jubilerskie oraz restauracje.

13

14 PLACE ZABAW Rodzice z małymi dziećmi nie maja miejsc, w których dzieci bezpiecznie by się bawiły, a rodzice przyjemnie spędzaliby z nimi czas. W każdej dzielnicy powinien powstać chociaż jeden plac zabaw z dużą ilością potrzebnych urąadzen przystosowanych dla dzieci.

15 BOISKA Dzieci i młodzież, które chcą aktywnie spędzać czas nie maja miejsc do tego przystosowanych. Miasto powinno zapewnić im bezpieczne spędzanie czasu dlatego budowa boisk jest niezbędna aby młodzież nie grała w piłkę przy ulicach, na chodnikach itp.

16 KLUBY DLA MŁODZIEŻY Każdy z nas po ciężkim dniu zarówno po szkole jak i po pracy chciałby się rozerwać czy odprężyć. Uważam ze w Jaworznie brakuje takich miejsc jak kluby w których kulturalnie spędzilibyśmy czas z przyjaciółmi.

17 ŚCIEŻKI ROWEROWE Dla każdego z nas ważny jest zdrowy tryb życia i aktywne spędzanie czasu. Z pewnością zapewnia nam to ścieżki rowerowe, po których bezpiecznie będziemy się poruszać, W wiele miejsc zamiast wsiadać do samochodu czy autobusu dojechalibyśmy rowerami gdyby tylko była taka możliwość.Dzięki temu zapewnilibyśmy swojemu organizmowi więcej ruchu i przyczynilibyśmy się do ochrony środowiska.

18 TEATR Z przykrością stwierdzam ze 70% młodzieży nie była nigdy w teatrze. W dobie dzisiejszej technologii młodzież więcej czasu spędza przed komputerem oglądając tzw." bzdety". Dlatego uważam że teatr to miejsce w którym nie dość że obejrzymy sztukę z udziałem prawdziwych aktorów to jeszcze nauczymy się manier i kulturalnego zachowania.

19 DOMY KULTURY Uważam ze domy kultury to potrzebne placówki, które pozwalają na kształcenie i szerzenie zainteresowań młodzieży. Z pewnością każdy znajdzie cos dla siebie np. zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe, taneczne, teatralne czy garncarskie.

20 WESOŁE MIASTECZKO ZOO W naszym mieście brakuje miejsc, w których cala rodzina mogłaby spędzić przyjemnie cały dzien. Na pewno dobrym rozwiązaniem byłoby wesołe miasteczko, w którym oderwalibyśmy się od rzeczywistości czy zoo, gdzie mielibyśmy czas na obcowanie z przyroda i zwierzętami.

21 KRYTE LODOWISKO Miasto Jaworzno posiada lodowisko czynne tylko w okresie zimowym. Niestety jest ono niewielkie, w miejscu odległym od centrum przez co mało ludzi z niego korzysta. Uważam, ze mamy tyle wolnych terenów na których można byłoby wybudować nowe, kryte lodowisko, z którego Jaworznianie korzystaliby przez cały rok.

22 JESTEM RODOWITĄ JAWORZNIANKA, CIESZĘ SIĘ ŻE MIESZKAM W TYM MIEŚCIE I CHCIAŁABYM WSZYSTKICH ZACHĘCIĆ DO ODWIEDZENIA GO !!! Miasto Jaworzno leżące na powierzchni około 153 km kwadratowych zamieszkuje prawie 95 tys mieszkańców. Z pewnością każdy zauważa zmiany zachodzące w naszym mieście. Niestety mało jest miejsc, w których spędzilibyśmy czas nie płacąc.Przedstawiając swoje pomysły dotyczące nowych ośrodków kulturowych, rozrywkowych i edukacyjnych chciałabym aby każdy mógł z nich korzystać. Uważam że ceny związane z wejściem w niektóre miejsca powinny być symboliczne. Myślę ze warto głośno mówić o tym co nam nie pasuje, czego nam brakuje, co jest nie w porządku ponieważ wtedy nasze miasto ma szanse się zmienić.


Pobierz ppt "GDYBYŚ MÓGŁ CO ZMIENIŁBYŚ W SWOJEJ OKOLICY ? JAWORZNO."

Podobne prezentacje


Reklamy Google